Bądź na bieżąco z najnowszymi metodami SEO!

Bądź na bieżąco z najnowszymi metodami SEO!

Serpstat/pexels.com

Pamiętaj, że prowadząc stronę internetową, musisz być zawsze na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi metodami SEO, aby zachować jak najlepsze wyniki. W tym artykule przedstawimy Ci wskazówki, na co warto zwrócić uwagę, tworząc najlepszą strategię SEO!

Zawartość strony internetowej

Pamiętaj, że treść jest najważniejsza w Twojej witrynie. Jeżeli interesowałeś się wcześniej SEO, to na pewno masz o tym jakieś pojęcie. Zastanawiasz się jednak, jak tworzyć treści, aby były one jak najbardziej zoptymalizowane.

Na samym początku upewnij się, że treści na Twojej stronie internetowej przyciągają odbiorców. Może warto odwiedzić witryny konkurentów, którzy odnoszą sukces w branży i sprawdzić zrobić, jak oni to robią? Oprzyj się na strukturze ich treści i spróbuj stworzyć coś podobnego. Pragniesz być najlepszym z najlepszych? Więc na spokojnie twórz treści i nie spiesz się, a dostarczysz najbardziej wyszukane tematy swoim klientom.

Optymalizacja urządzeń mobilnych

Zaobserwowano, że prawie 60% wszystkich wyszukiwań odbywa się na urządzeniach mobilnych. Mimo to nadal istnieją witryny, które nie są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi. Tekst na stronie nie jest wtedy wyświetlany w całości, trudno odnaleźć menu, czy występuje chociażby problem z załadowaniem strony. Jest to naprawdę frustrujące dla odbiorców. Jeżeli zauważysz, że strona internetowa wolno się ładuje, to na samym początku sprawdź swoje połączenie z Internetem. Taka witryna może spowodować zmniejszony ruch, ponieważ nikt nie chce się męczyć na takiej stronie. Dlatego, jeżeli zobaczysz, że coś jest nie tak, od razu zacznij działać, w celu usunięcia problemu! Na pewno miałeś okazję zobaczyć źle wyświetlające się menu na ekranie telefonu. Inni też tego nie lubią i od razu zmieniają Twoją stronę na inną…
Warto również zainwestować i przyspieszyć ładowanie witryny na urządzeniach mobilnych. Zwiększ prędkość strony, a prawdopodobnie będzie ona działać lepiej na telefonach i tabletach, a użytkownicy Ci za to podziękują! Spróbuj zainteresować się również rozmiarem tekstu w witrynie, ponieważ może on się okazać zbyt mały i nikt go nie zauważy! Twój tekst może pasować do strony na komputerze, ale niezbyt dobrze może wyglądać na ekranie małego telefonu komórkowego.

Umieszczaj słowa kluczowe w swoich treściach

Musisz wiedzieć, że nie wystarczy po prostu wrzucić słowo kluczowe w nagłówku, tytule, czy samej treści. Należy zadbać o to, aby miało umieszczenie słowa kluczowego miało sens w konkretnym zdaniu. Upewnij się, również, że nie są one wymuszone.
Pamiętaj, że zwrot wpisywany w wyszukiwarkę im ma mniej wyrazów, tym częściej jest wyszukiwany, ale rośnie jednocześnie jego konkurencyjność i koszty z nim związane. Jeżeli fraza jest dłuższa, jest ona mniej konkurencyjna, równocześnie rzadziej wyszukiwana przez użytkowników. Warto pamiętać także, że większa liczba wyszukiwanych słów świadczy o sprecyzowanych potrzebach, przez co potencjalny klient może trafić na naszą stronę internetową.

Nie używaj strategii, której nie jesteś pewien

Zawsze musisz konkurować z innymi w branży, czasami warto eksperymentować, ponieważ inna strategia może okazać się lepszą od poprzedniej. Jednak niech to robią eksperci specjalizujący się w SEO, ponieważ sam możesz zrobić to źle i stracić na tym dużo więcej niż miałeś wcześniej. Spróbuj stworzyć obrazy pasujące do treści w Twojej witrynie, ponieważ Google potrafi analizować obrazy i znajdujące się na nich treści. Jeżeli stosujesz na swojej stronie internetowej te same obrazy, co Twoi konkurenci, to z pewnością nie wniesiesz żadnej dodatkowej wartości do swojej witryny. Dodasz w ten sposób tylko pewne dodatkowe słowa kluczowe.

Przeprowadzaj badania i analizy rynku

Jest to jedna z najważniejszych części większości strategii marketingowych. Jednak większość przedsiębiorców nie poświęca wystarczającej ilości czasu na to, żeby poznać rynek i swoich klientów, zwyczajnie go to nie interesuje. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ strona internetowa dużo na tym traci. Obecnie dostępnych jest wiele platform, a ludzie zmieniają swoje zainteresowania tak szybko, że nieraz nie jesteśmy w stanie nadążyć. Dlatego, najlepiej nie rezygnować ze stałych analiz rynku, ponieważ przecież nie chcesz zakopać się w oceanie informacji, co wtedy może Cię przerosnąć.

Wideo marketing, jako dobry sposób promocji

Obecnie duża część osób poświęca swój czas na oglądanie filmów wideo w Internecie. Każdy, kto ma aparat może nakręcić filmik i wrzucić go do sieci. Jednak, aby miał on pewną wartość informacyjną i edukacyjną, trzeba się nad nim trochę zatrzymać, zastanowić i zaplanować. Jeżeli chcesz się wyróżnić, twórz materiały wideo, które będą dla odbiorcy źródłem pouczającej wiedzy w danym temacie. Warto tworzyć filmy na różne dostępne portale. Obecnie jest ich wiele, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Obecność na wielu platformach może zagwarantować Ci sukces. Poniżej lista tylko niektórych platform, na których możesz publikować swoje treści:

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram
 • Snapchat
 • TikTok

Musisz pamiętać, aby stale dbać o swoje profile w mediach i tworzyć coraz to lepsze i nowsze filmy. Tylko w taki sposób dotrzesz do swojej grupy docelowej, a oni pokochają Cię za to, kim jesteś! Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt dużo pracy, może warto pomyśleć o zatrudnieniu odpowiednich osób na to miejsce?

Jak zapewnić odbiorcy jak najbardziej angażującą treść?

Pamiętaj, że angażującą treść możesz zapewnić tylko wtedy, kiedy tworzysz ją z głową, tzn. używasz wypunktowań, nagłówków, pogrubień w odpowiednich miejscach. Twórz treści zgodne ze swoją branżą, ponieważ tylko wtedy zobaczysz jakościowy ruch na swojej stronie internetowej. Zawsze słuchaj odbiorców, przecież to właśnie dla nich piszesz! Analizuj najpopularniejsze słowa kluczowe i stosuj je w swoich treściach, a zobaczysz różnicę! Staraj się polepszać życie użytkowników i dostarczać im najbardziej potrzebne informacje!

Podsumowanie

Pamiętaj, żeby stale monitorować stan swojej strony internetowej. Jest to bardzo ważne, żeby osiągnąć sukces! Jeśli potrzebujesz pomocy przy pozycjonowaniu strony internetowej, skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na bezpłatną konsultację!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 1
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jakie jest znaczenie anchor tekstów dla pozycji fraz?

  Jakie jest znaczenie anchor tekstów dla pozycji fraz?

  Anchor link, czyli odnośnik zakotwiczony na stronie, to element treści, który przenosi czytelnika pod inny adres URL. Jak wykorzystać je do poprawy rezultatów SEO i jakiego rodzaju może być anchor? Sprawdź.
  Intencja wyszukiwania – dlaczego jest tak ważna?

  Intencja wyszukiwania – dlaczego jest tak ważna?

  Czy wiesz, czym jest intencja wyszukiwania? A może chcesz wiedzieć, jak wziąć ją pod uwagę podczas optymalizacji strony? Koniecznie przeczytaj!
  Tu zabrać, a tam dodać. Czym jest content pruning i jakie ma znaczenie dla ruchu na stronie?

  Tu zabrać, a tam dodać. Czym jest content pruning i jakie ma znaczenie dla ruchu na stronie?

  Walka ze zdezaktualizowaną treścią - proces przycinania treści (content pruning). Które z algorytmów wymagają od nas nieustannej pracy nad publikacjami?
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.