Zapytaj o ofertę
Agencja digital marketing – czym się zajmuje?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Agencja digital marketing – czym się zajmuje?

Agencja digital marketing – czym się zajmuje?

2 min. czytania

Promowanie marki w Internecie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się więc na współpracę z doświadczonymi ekspertami z zakresu promocji cyfrowej. Warto wiedzieć, czym zajmuje się agencja digital marketingu i co można dzięki niej osiągnąć.

Co warto wiedzieć o agencjach digital marketingowych?

Agencja digital marketingu to zespół ekspertów zajmujących się promowaniem marki z wykorzystaniem mediów cyfrowych. Jest to jeden z najskuteczniejszych kanałów reklamy, który nie tylko łatwo wykorzystać, ale też modyfikować zgodnie z celami danej marki. Działania wykorzystywane przez agencje digital marketingowe pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwiększyć sprzedaż oraz wypromować usługi marki na wielu obszarach w sieci. Stosowane są wówczas takie kanały komunikacji, jak: poczta elektroniczna, content marketing, media społecznościowe, a także coraz popularniejsza optymalizacja pod kątem wyszukiwarek.

Współpraca z agencją – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zakres usług świadczonych przez agencję digital marketingu jest niezwykle szeroki. Specjaliści nie tylko przeprowadzają szczegółowe badania i tworzą kompleksowe plany działania, ale też dobierają praktyki reklamowe do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Aspektem najbardziej kojarzonym z działalnością agencji digital marketingu jest innowacja. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i skutecznych praktyk specjaliści zapewniają wysoki zwrot z inwestycji, napływ nowych klientów oraz dynamiczny wzrost sprzedaży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej współczesnych przedsiębiorców porzuca samodzielne działania marketingowe na rzecz efektywnej współpracy z agencją interaktywną. Jakie są najważniejsze zalety takiej usługi?

 • Bieżąca analiza efektywności podejmowanych działań – specjaliści stale śledzą wyniki kampanii, wdrażają niezbędne poprawki i likwidują błędy.
 • Targetowanie – agencja digital marketingu kieruje reklamy do konkretnej grupy odbiorców, co zapewnia satysfakcjonujący zwrot z inwestycji.
 • Skuteczność – obszerna wiedza i bogate doświadczenie gwarantują pełną skuteczność podejmowanych działań.
 • Brak ryzyka – współpracując z agencją, masz pewność, że wykorzystywane są wyłącznie uczciwe metody reklamowe.
 • Kompleksowość – agencja digital marketingu działa na wielu obszarach jednocześnie, dzięki czemu potencjał Twojej marki będzie w pełni wykorzystany.

Działania z zakresu digital marketingu, czyli co oferują eksperci?

Kompleksowość działań agencji digital marketingu polega na tym, że w ramach współpracy otrzymujesz pełne wsparcie w każdym obszarze promocji marki w sieci. Oto kilka najważniejszych usług, dzięki którym możesz osiągnąć sukces.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to proces mający na celu zwiększenie widoczności marki w wynikach wyszukiwania Google. Polega na realizacji działań z zakresu link buildingu, optymalizacji technicznej i strategii słów kluczowych.

Agencja digital marketingu pozwala uzyskać szybsze efekty pozycjonowania oraz sprawia, że są one widoczne znacznie dłużej.

pozycjonowanie stron - agencja digital marketingŹródło: Screen wyników wyszukiwania

E-mail marketing

E-mail marketing to jedna z najstarszych form digital marketingu. Technika ta nieustannie się rozwija, a jej potencjał pozwala osiągnąć sukces nawet najmniejszym firmom.

Agencja digital marketingu przeprowadza szczegółowe badania, określa preferencje docelowych odbiorców, buduje grupy e-mailowe oraz tworzy treści zachęcające do odwiedzenia strony i skorzystania z oferty danej firmy.

Social media marketing

Popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok, mają niemal nieograniczony potencjał marketingowy. Dzięki agencji interaktywnej stworzysz angażujące treści oraz przedstawisz je w formie, która zachwyci społeczność danego serwisu.

social media marketing - agencja digital marketingŹródło: Facebook

Content marketing

Treść jest najważniejszym aspektem marketingu cyfrowego. Dzięki wysokiej jakości publikacjom możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz wpłynąć na ich decyzje zakupowe. W ramach współpracy agencja digital marketingu przeprowadzi analizę słów kluczowych oraz opracuje treści, które korzystnie wpłyną na wizerunek Twojej marki w Internecie.

Google Ads

Reklamy PPC to niezwykle efektywne narzędzie, które pozwala skutecznie promować markę w sieci. Do wykorzystania ich pełnego potencjału niezbędna jest jednak specjalistyczna wiedza i umiejętności. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto skonsultować się z profesjonalną agencją digital marketingu.

google ads - agencja digital marketingŹródło: Screen wyników wyszukiwania

Zalety marketingu cyfrowego – czy jest lepszy niż tradycyjne reklamy?

Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na marketing cyfrowy? Jak się okazuje, promocja online nie jest chwilowym trendem. Od wielu lat obserwujemy bowiem znaczny wzrost udziału reklam internetowych w strategiach marketingowych firm z niemal każdej branży. Z czego to wynika? Powodem stale rosnącej popularności digital marketingu i współpracy z profesjonalnymi agencjami jest szereg zalet, jakie gwarantuje umiejętnie opracowana strategia reklamowa online. Oto najważniejsze z nich:

 • lepszy wizerunek marki – pozycjonowanie stron i inne działania z zakresu marketingu internetowego sprawiają, że marka jest bardziej wiarygodna, co korzystnie wpływa na jej wyniki sprzedażowe;
 • wysoki zwrot z inwestycji – działania z zakresu marketingu internetowego są dość tanie, co w połączeniu z wysoką rentownością może okazać się kluczem do sukcesu niejednego przedsiębiorstwa;
 • szeroki zasięg – narzędzia digital marketingu pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dzięki czemu zwrot z inwestycji jest większy niż w przypadku innych metod;
 • większe zaufanie – działając online, bardzo łatwo budować zaufanie do marki i tworzyć trwałe relacje z konsumentami.

Agencja digital marketingu – jak wybrać najlepszą?

Nie ulega wątpliwościom, że współpraca z agencją digital marketingu to jeden z najlepszych sposobów na promowanie marki w Internecie. Pojawia się jednak pytanie: jak wybrać najlepszą?

Podczas wyboru agencji digital marketingu zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • wiarygodność,
 • zakres świadczonych usług,
 • transparentność działań,
 • osiągnięcia,
 • doświadczenie,
 • opinie,
 • warunki współpracy,
 • czas trwania umowy.

Najwięcej o skuteczności danej organizacji dowiesz się, analizując doświadczenia innych marek. Skonsultuj się więc z wybranymi firmami i sprawdź, jak oceniają współpracę z poszczególnymi agencjami.

Pamiętaj, że współpraca ze specjalistami nie jest koniecznością. Samodzielnie jesteś w stanie wdrożyć wiele skutecznych działań, które poprawią Twój wizerunek w sieci. Niemniej jednak wiedza i doświadczenie specjalistów mogą być nieocenionym wsparciem w zakresie promocji online. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w Internecie, taka współpraca będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 2
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Jakie są funkcje ceny w marketingu?
  Jakie są funkcje ceny w marketingu?
  Cena stanowi jeden z elementów marketingu mix. Jej wpływ na rozwijający się biznes online jest naprawdę duży. Jaką jeszcze rolę odgrywa w sprzedaży?
  Reklama dźwignią handlu. Jak powinny się reklamować małe firmy w sieci?
  Reklama dźwignią handlu. Jak powinny się reklamować małe firmy w sieci?
  Marketing w świecie wirtualnym. Czym są płatne wyniki wyszukiwania (SEM) oraz czym charakteryzuje się reklama internetowa. PPC i landing page to początek.
  Na czym polega grywalizacja w marketingu?
  Na czym polega grywalizacja w marketingu?
  Grywalizacja to nowoczesne narzędzie niezwykle przydatne w marketingu. Łączy ze sobą psychologię behawioralną i wiedzę z zakresu IT. Dowiedz się, na czym polega oraz dlaczego jest aż tak skuteczne.
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.