Zapytaj o ofertę

Agencja digital marketing – czym się zajmuje?

2 min czytania
Agencja digital marketing – czym się zajmuje?
Kategoria Marketing

Promowanie marki w Internecie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się więc na współpracę z doświadczonymi ekspertami z zakresu promocji cyfrowej. Warto wiedzieć, czym zajmuje się agencja digital marketingu i co można dzięki niej osiągnąć.

Spis treści:

Co warto wiedzieć o agencjach digital marketingowych?

Agencja digital marketingu to zespół ekspertów zajmujących się promowaniem marki z wykorzystaniem mediów cyfrowych. Jest to jeden z najskuteczniejszych kanałów reklamy, który nie tylko łatwo wykorzystać, ale też modyfikować zgodnie z celami danej marki. Działania wykorzystywane przez agencje digital marketingowe pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwiększyć sprzedaż oraz wypromować usługi marki na wielu obszarach w sieci. Stosowane są wówczas takie kanały komunikacji, jak: poczta elektroniczna, content marketing, media społecznościowe, a także coraz popularniejsza optymalizacja pod kątem wyszukiwarek.

Współpraca z agencją – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zakres usług świadczonych przez agencję digital marketingu jest niezwykle szeroki. Specjaliści nie tylko przeprowadzają szczegółowe badania i tworzą kompleksowe plany działania, ale też dobierają praktyki reklamowe do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Aspektem najbardziej kojarzonym z działalnością agencji digital marketingu jest innowacja. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i skutecznych praktyk specjaliści zapewniają wysoki zwrot z inwestycji, napływ nowych klientów oraz dynamiczny wzrost sprzedaży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej współczesnych przedsiębiorców porzuca samodzielne działania marketingowe na rzecz efektywnej współpracy z agencją interaktywną. Jakie są najważniejsze zalety takiej usługi?

 • Bieżąca analiza efektywności podejmowanych działań – specjaliści stale śledzą wyniki kampanii, wdrażają niezbędne poprawki i likwidują błędy.
 • Targetowanie – agencja digital marketingu kieruje reklamy do konkretnej grupy odbiorców, co zapewnia satysfakcjonujący zwrot z inwestycji.
 • Skuteczność – obszerna wiedza i bogate doświadczenie gwarantują pełną skuteczność podejmowanych działań.
 • Brak ryzyka – współpracując z agencją, masz pewność, że wykorzystywane są wyłącznie uczciwe metody reklamowe.
 • Kompleksowość – agencja digital marketingu działa na wielu obszarach jednocześnie, dzięki czemu potencjał Twojej marki będzie w pełni wykorzystany.
Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Działania z zakresu digital marketingu, czyli co oferują eksperci?

Kompleksowość działań agencji digital marketingu polega na tym, że w ramach współpracy otrzymujesz pełne wsparcie w każdym obszarze promocji marki w sieci. Oto kilka najważniejszych usług, dzięki którym możesz osiągnąć sukces.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to proces mający na celu zwiększenie widoczności marki w wynikach wyszukiwania Google. Polega na realizacji działań z zakresu link buildingu, optymalizacji technicznej i strategii słów kluczowych.

Agencja digital marketingu pozwala uzyskać szybsze efekty pozycjonowania oraz sprawia, że są one widoczne znacznie dłużej.

pozycjonowanie stron - agencja digital marketingŹródło: Screen wyników wyszukiwania

E-mail marketing

E-mail marketing to jedna z najstarszych form digital marketingu. Technika ta nieustannie się rozwija, a jej potencjał pozwala osiągnąć sukces nawet najmniejszym firmom.

Agencja digital marketingu przeprowadza szczegółowe badania, określa preferencje docelowych odbiorców, buduje grupy e-mailowe oraz tworzy treści zachęcające do odwiedzenia strony i skorzystania z oferty danej firmy.

Social media marketing

Popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok, mają niemal nieograniczony potencjał marketingowy. Dzięki agencji interaktywnej stworzysz angażujące treści oraz przedstawisz je w formie, która zachwyci społeczność danego serwisu.

social media marketing - agencja digital marketingŹródło: Facebook

Content marketing

Treść jest najważniejszym aspektem marketingu cyfrowego. Dzięki wysokiej jakości publikacjom możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz wpłynąć na ich decyzje zakupowe. W ramach współpracy agencja digital marketingu przeprowadzi analizę słów kluczowych oraz opracuje treści, które korzystnie wpłyną na wizerunek Twojej marki w Internecie.

Google Ads

Reklamy PPC to niezwykle efektywne narzędzie, które pozwala skutecznie promować markę w sieci. Do wykorzystania ich pełnego potencjału niezbędna jest jednak specjalistyczna wiedza i umiejętności. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto skonsultować się z profesjonalną agencją digital marketingu.

google ads - agencja digital marketingŹródło: Screen wyników wyszukiwania

Zalety marketingu cyfrowego – czy jest lepszy niż tradycyjne reklamy?

Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na marketing cyfrowy? Jak się okazuje, promocja online nie jest chwilowym trendem. Od wielu lat obserwujemy bowiem znaczny wzrost udziału reklam internetowych w strategiach marketingowych firm z niemal każdej branży. Z czego to wynika? Powodem stale rosnącej popularności digital marketingu i współpracy z profesjonalnymi agencjami jest szereg zalet, jakie gwarantuje umiejętnie opracowana strategia reklamowa online. Oto najważniejsze z nich:

 • lepszy wizerunek marki – pozycjonowanie stron i inne działania z zakresu marketingu internetowego sprawiają, że marka jest bardziej wiarygodna, co korzystnie wpływa na jej wyniki sprzedażowe;
 • wysoki zwrot z inwestycji – działania z zakresu marketingu internetowego są dość tanie, co w połączeniu z wysoką rentownością może okazać się kluczem do sukcesu niejednego przedsiębiorstwa;
 • szeroki zasięg – narzędzia digital marketingu pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dzięki czemu zwrot z inwestycji jest większy niż w przypadku innych metod;
 • większe zaufanie – działając online, bardzo łatwo budować zaufanie do marki i tworzyć trwałe relacje z konsumentami.

Agencja digital marketingu – jak wybrać najlepszą?

Nie ulega wątpliwościom, że współpraca z agencją digital marketingu to jeden z najlepszych sposobów na promowanie marki w Internecie. Pojawia się jednak pytanie: jak wybrać najlepszą?

Podczas wyboru agencji digital marketingu zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • wiarygodność,
 • zakres świadczonych usług,
 • transparentność działań,
 • osiągnięcia,
 • doświadczenie,
 • opinie,
 • warunki współpracy,
 • czas trwania umowy.

Najwięcej o skuteczności danej organizacji dowiesz się, analizując doświadczenia innych marek. Skonsultuj się więc z wybranymi firmami i sprawdź, jak oceniają współpracę z poszczególnymi agencjami.

Pamiętaj, że współpraca ze specjalistami nie jest koniecznością. Samodzielnie jesteś w stanie wdrożyć wiele skutecznych działań, które poprawią Twój wizerunek w sieci. Niemniej jednak wiedza i doświadczenie specjalistów mogą być nieocenionym wsparciem w zakresie promocji online. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w Internecie, taka współpraca będzie najlepszym rozwiązaniem.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 2

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Marketing 360° – co to jest?
Marketing 360° – co to jest?
Przedsiębiorcy, chcąc dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wysoko stawiają poprzeczkę. Przygotowują kompleksowe strategie promocji dla swoich marek.
Reklama dźwignią handlu. Jak powinny się reklamować małe firmy w sieci?
Reklama dźwignią handlu. Jak powinny się reklamować małe firmy w sieci?
Marketing w świecie wirtualnym. Czym są płatne wyniki wyszukiwania (SEM) oraz czym charakteryzuje się reklama internetowa. PPC i landing page to początek.
Czym są internetowe kampanie reklamowe?
Czym są internetowe kampanie reklamowe?
Internetowe kampanie reklamowe to jeden z niewielu kanałów cyfrowego marketingu przynoszących natychmiastowe rezultaty. Czym są i jakie dają możliwości?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę