Zapytaj o ofertę

Agencja interaktywna – co to jest?

6 min czytania
Agencja interaktywna – co to jest?
Kategoria Marketing

Marketing interaktywny zyskuje coraz większą popularność. Niestety, rosnące oczekiwania konsumentów i dynamiczny wzrost konkurencyjności rynku sprawiają, że przedsiębiorcom coraz trudniej samodzielnie promować swoją markę i pozyskiwać nowych klientów. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas współpraca z agencją interaktywną. Czym zajmuje się taka organizacja?

Spis treści:

Marketing interaktywny – co warto wiedzieć?

Marketing interaktywny to technika reklamowa skoncentrowana na tworzeniu indywidualnego przekazu. Obejmuje szereg działań bazujących na zachowaniach i preferencjach klientów. Marketing interaktywny jest znacznym odejściem od tradycyjnych form promocji opartych na ściśle określonych kampaniach. Już dawno zaobserwowano bowiem, że strategia uwzględniająca oczekiwania konsumenta jest znacznie skuteczniejsza niż tworzenie masowego przekazu.

Jak sama nazwa wskazuje, marketing interaktywny zorientowany jest na interaktywność, czyli jeden z najważniejszych elementów skutecznej strategii promocyjnej. W zakres tej koncepcji wchodzi wiele działań mających na celu zbudowanie trwałych relacji z konsumentami i zachęcenia ich do konwersji. Oto kilka przykładów:

 • content marketing oparty na interaktywnych historiach,
 • tworzenie spersonalizowanych treści,
 • udostępnianie rzetelnych informacji,
 • budowanie relacji z konsumentami.

Czym zajmuje się agencja interaktywna?

W zakres działalności agencji interaktywnej wchodzi wiele elementów opartych na kompleksowej obsłudze marketingu cyfrowego. W ramach współpracy z taką organizacją uzyskasz nie tylko wsparcie w zakresie tworzenia strategii reklamowej, ale też wdrażania działań w obszarze internetowym. Większość agencji interaktywnych specjalizuje się bowiem w SEO, czyli optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Eksperci zajmują się także tworzeniem treści wizualnych oraz realizacją kampanii SEM czy UX. W przeciwieństwie do innych organizacji agencje interaktywne zwykle nie tworzą stron internetowych czy sklepów online. Realizują natomiast skuteczne kampanie marketingowe, dzięki którym zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa mają szansę na sukces w sieci.

Agencja interaktywna dysponuje niezbędną wiedzą i specjalistycznymi umiejętnościami, dzięki którym tworzy rentowne strategie związane z kwestiami brandingowymi czy mediami społecznościowymi. Jeśli więc prowadzisz działalność internetową, współpraca ze specjalistami w tym zakresie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Agencja interaktywna – najważniejsze usługi

Działalność agencji interaktywnych jest dość zróżnicowana. Każda firma funkcjonująca w tym obszarze specjalizuje się w innej dziedzinie. Niemniej jednak możemy wyróżnić kilka usług, które świadczą niemal wszystkie organizacje interaktywne.

SEO

SEO (Search Engine Optimization) to jedna z najważniejszych technik marketingu cyfrowego. Polega na budowaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google za pomocą różnorodnych technik optymalizacyjnych i narzędzi reklamowych. SEO skupia się ponadto na tworzeniu użytecznych stron internetowych, które umożliwiają użytkownikom bezproblemowe podejmowanie określonych działań. Agencja interaktywna w ramach optymalizacji przeprowadza szczegółowe badania oraz wdraża techniki, dzięki którym uzyskanie widoczności w Google jest łatwiejsze.

SXO

SXO (Search Experience Optimization) to zestaw działań mających na celu stworzenie użytecznego projektu witryny, który uwzględnia zarówno wytyczne wyszukiwarek, jak i oczekiwania potencjalnych klientów. Strategia oparta na SXO skupia się nie tylko na poprawie widoczności witryny w wyszukiwarce, ale też optymalizacji doświadczeń użytkownika, co ma go zachęcić do dokonania konwersji.

UX design

UX (User Experience) to wszelkie doświadczenia towarzyszące użytkownikowi podczas korzystania z produktu cyfrowego. Agencja interaktywna zajmuje się prowadzeniem strategii mającej na celu ułatwienie odbiorcom korzystanie z danej strony internetowej czy aplikacji mobilnej. Specjaliści na bieżąco śledzą oczekiwania konsumentów oraz realizują koncepcje, które korzystnie wpływają na ich wrażenia.

Social media marketing

Media społecznościowe mają niemal nieograniczony potencjał marketingowy. Z popularnych serwisów społecznościowych korzystają tysiące użytkowników, wśród których z pewnością znajdują się osoby zainteresowane Twoją ofertą. Agencja interaktywna analizuje aktualne trendy, tworzy angażujące treści i publikuje posty budujące relacje konsumentów z marką.

Post sponsorowany facebook Źródło: facebook.com

Content marketing

Treść jest najważniejszym aspektem każdej strategii marketingowej online. Umiejętnie opracowany przekaz buduje profesjonalny wizerunek marki w sieci oraz zachęca użytkowników do zakupu lub konwersji. W zakres działań agencji interaktywnej związanych z content marketingiem wchodzą między innymi dokładna analiza rynku docelowego, badanie konkurencji oraz tworzenie wartościowych treści.

Google Ads

Najlepszym sposobem na uzyskanie szybkich efektów jest kampania Google Ads. Płatne reklamy mają to do siebie, że generują szybkie wyniki, a ich opracowanie jest stosunkowo łatwe. Agencja interaktywna wybiera skuteczne frazy kluczowe, tworzy angażujące oferty oraz na bieżąco śledzi ich efektywność.

Reklama w wynikach wyszukiwania Źródło: wyniki wyszukiwania

Kampanie reklamowe

W zakres działań agencji interaktywnej wchodzi przede wszystkim tworzenie kompleksowych strategii marketingowych. Specjaliści przeprowadzają dokładne badania rynku docelowego, identyfikują potrzeby potencjalnych klientów oraz analizują skuteczność działań podejmowanych przez konkurencyjne marki. Następnie agencja tworzy szczegółową strategię, uwzględniając przy tym cele danego przedsiębiorstwa i środki, za pomocą których mają być one osiągnięte.

Współpraca z agencją interaktywną – dlaczego warto?

Spersonalizowana strategia marketingowa przygotowana przez skuteczną agencję interaktywną zapewni Ci efekty, jakich nie gwarantuje żadna inna współpraca. Dzięki wsparciu ekspertów zyskasz pewność, że wszystkie wdrażane działania są skuteczne i przyniosą oczekiwane rezultaty. Dopasowana do indywidualnych potrzeb danej firmy strategia jest bowiem kluczem do sukcesu niemal każdego przedsiębiorstwa. Oto kilka najważniejszych zalet wynikających ze współpracy z agencją interaktywną:

 • większa widoczność marki w wynikach wyszukiwania Google,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • większe zainteresowanie marką i jej ofertą,
 • większe zaufanie do świadczonych usług.

Ponadto dzięki współpracy z agencją interaktywną uzyskasz wgląd w potrzeby i oczekiwania rynku docelowego. Będąc w posiadaniu takich informacji, opracujesz skuteczną strategię sprzedaży, a Twoja firma będzie w stanie konkurować nawet z największymi przedsiębiorstwami w branży.

Jak wybrać najlepszą agencję interaktywną?

Wybór agencji interaktywnej nie jest łatwy. Dynamiczny rozwój branży sprawia, że coraz trudniej znaleźć kompetentny zespół specjalistów. Warto wówczas przeprowadzić dokładną analizę rynku, zwracając przy tym uwagę na następujące aspekty:

 • doświadczenie w branży,
 • transparentność działań,
 • zakres świadczonych usług,
 • kompleksowość,
 • osiągnięcia,
 • komunikacja z klientem.

Umów się też na konsultację z wybraną organizacją, podczas której poznasz jej wartości i omówisz sposoby promocji Twojego biznesu. Pamiętaj, że wybór agencji interaktywnej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, a od podjętej decyzji zależą Twoje przyszłe wyniki.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Agencja kreatywna – co to jest?
Agencja kreatywna – co to jest?
Z pojęciem agencji marketingowej spotkał się niemal każdy z nas. Z pewnością jesteś w stanie podać przynajmniej kilka działań, w […]
Czym jest engagement marketing?
Czym jest engagement marketing?
Engagement marketing to świetny sposób na rozwijanie marki. Warto więc wiedzieć, na czym polega i dlaczego warto wykorzystać go w swojej strategii!
Czym jest marketing narracyjny?
Czym jest marketing narracyjny?
Prawdopodobnie nie ma osoby, która pozostałaby obojętna na odbiór kreatywnych i emocjonalnych reklam. Jak fachowo nazywana jest ta technika perswazji?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę