Zapytaj o ofertę

Czym jest marketing wielopoziomowy?

4 min czytania
Czym jest marketing wielopoziomowy?
Kategoria Marketing

Z promocją kojarzą się zwykle reklamy w telewizji, kolorowe banery, plakaty czy działania w obszarze e-marketingu w wielu kanałach społecznościowych. Choć dla wielu może wydawać się to nieprawdopodobne, to jednak na popularności zyskuje marketing wielopoziomowy. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jaką rolę odgrywa we współczesnym świecie sprzedaży oraz czy to rozwiązanie jest opłacalne dla każdego przedsiębiorcy.

Spis treści:

Jaki sekret tkwi w MLM?

Stawiając sobie pytanie: marketing wielopoziomowy co to jest?, warto zastanowić się nad głównym jego założeniem. Bazuje on przede wszystkim na sprzedaży określonego asortymentu bądź usług poprzez prowadzenie różnych aktywności wchodzących w skład marketingu bezpośredniego. Mowa więc o interakcji i roli marketingu wirusowego, które znacznie wyróżniają MLM na tle pozostałych rodzajów marketingu internetowego. W praktyce oznacza to również, że w procesie sprzedażowym może uczestniczyć każdy nabywca. W ten sposób otrzymuje zniżki na konkretne towary oraz prowizję od zrealizowanej sprzedaży. Można doszukać się pewnych punktów wspólnych z e-marketingiem, jak chociażby istota rekomendacji ze strony dotychczasowych klientów.

Właściwie, marketing wielopoziomowy na czym polega? Fundamentem są polecenia i to właśnie one stanowią trzon wielu biznesowych aktywności. Choć cała ścieżka w sprzedaży rozpoczyna się od dystrybutorów, to kluczową rolę odgrywają przedstawiciele handlowi. Z przekazem do swoich przyszłych klientów docierają w różnoraki sposób. Coraz chętniej i aktywniej działają w social mediach.

Jaki jest sens MLM dla rozwoju prowadzonej działalności?

Marketing wielopoziomowy jest dedykowany dla każdego biznesmena zainteresowanego uczestnictwem w sprzedaży bezpośredniej. Z tym systemem biznesowym wiążą się usługi, takie jak branża kosmetyczna czy dotycząca suplementacji. Towary bądź usługi są zazwyczaj sprzedawane przez osoby, które przetestowały już dany wariant i rekomendują go dalej. Istnieją dwa sposoby zarobku w opisywanym obszarze. Jednym z nich jest zatrudnienie innych osób, aby te stały się dystrybutorami, a drugi dotyczy samodzielnego zajęcia się procedurą sprzedażową.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Kanały sprzedaży – sposoby dotarcia do potencjalnego klienta

Metod na sprzedaż oferowanego asortymentu jest naprawdę wiele. Najważniejszy jest rezultat. Ze względu na charakter systemu, którego efektywność wiąże się bezpośrednio z ilością prowizji od sprzedanego asortymentu, należy skupić się na prowadzeniu poszerzonej działalności promocyjnej. Gdzie zatem możemy spotkać się z marketingiem wielopoziomowym?

 • W relacjach pomiędzy członkami rodziny bądź grupą znajomych.
 • Prowadząc social media bądź korespondencję e-mailingową.
 • Podczas kontaktu telefonicznego.
 • W sprzedaży bezpośredniej.

System MLM opiera się, jak widać, na wielu możliwościach. Nie istnieje wyłącznie jedna droga w dotarciu na marketingowy szczyt sukcesu.

Wiem, po co tu jestem, czyli kwintesencja marketingu wielopoziomowego

Jeżeli nie jesteś przekonany co do MLM bądź po prostu nie masz wiedzy na temat argumentów przemawiających za wskazanym rozwiązaniem, przedstawiamy korzyści wynikające z jego wyboru.

Do wyboru do koloru: motywacja, zyski i wolny czas

Jeżeli chcesz zasilić swój budżet bądź szukasz podstawowego źródła zarobku, MLM może okazać się dla Ciebie jedną z lepszych okazji. Nie musisz inwestować całego nakładu czasu, lecz łączyć to z innymi aktywnościami przynoszącymi dochody. Wszystko zależy od podejścia i jakości podejmowanych działań w obszarze marketingu wielopoziomowego. Niewątpliwie to sposób na wykształcenie pożądanej obecnie stabilizacji finansowej.

Kolejnym plusem jest wyzwolenie motywacji w toku podejmowanych działań. Jeżeli dystrybutor będzie wytrwale wdrażać kolejne aktywności i nie zniechęci się obecnymi na początku drogi przeszkodami, może oczekiwać coraz większych wyników sprzedażowych.

Celem MLM jest kształtowanie struktury sprzedażowej, która wpłynie na pozyskiwanie regularnych zysków. Należy pamiętać, że wszystko jest ściśle zależne od osiąganych rezultatów, odpowiedniego nakładu wysiłków czy realizowanych obowiązków.

Czy to na pewno jest najlepsze rozwiązanie?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Podobnie jak w przypadku szeregu podejmowanych aktywności marketingowych każda czynność prowadzona z dużą dozą zaangażowania i konsekwencją jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Aby marketing wielopoziomowy stał się opłacalny, nie można pozostawać biernym na zmieniające się trendy w sprzedaży. Należy doskonalić umiejętności dzięki dostępnym na rynku pakietom szkoleniowym. Nie obędziesz się bez opracowania planu działania, zwłaszcza pod względem przeprowadzanych procesów rekrutacyjnych wraz z możliwością bieżącego śledzenia kroków każdego z zatrudnionych dystrybutorów. Najważniejsza jest jednak dobra komunikacja, która decyduje o wszelkich relacjach biznesowych. Droga w marketingu wielopoziomowym bywa trudna i wymagająca, jednak warto zaangażować się w tego typu działania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją SEO.

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co to jest laddering?
Co to jest laddering?
Za pomocą techniki laddering dotrzesz do ukrytych pragnień konsumenta. Często nie zdaje on sobie sprawy z potrzeby posiadania danego produktu. Dlaczego?
Agencja social media – czym się zajmuje?
Agencja social media – czym się zajmuje?
Marketing w mediach społecznościowych to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Warto więc wiedzieć, czym zajmuje się agencja social media.
Jak działa algorytm na TikToku?
Jak działa algorytm na TikToku?
TikTok to niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. Warto więc wiedzieć, jak działa jego algorytm, a także jak dostosować do niego swoje publikacje!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę