Zapytaj o ofertę

Jak dobrze zaprojektować stronę internetową pod urządzenia mobilne?

4 min czytania
Jak dobrze zaprojektować stronę internetową pod urządzenia mobilne?
Kategoria Analityka

W obecnych czasach trudno spotkać na ulicy osobę bez smartfona, czy tabletu. Popularność tych urządzeń stale rośnie i raczej nie zmieni się to szybko. Największa ilość wyszukiwań odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Nic więc dziwnego, że na Twoje SEO duży wpływ ma to, jak Twoja witryna działa na urządzeniach mobilnych. Warto zwrócić na to uwagę już przy samym projektowaniu strony WWW. Nieprofesjonalna witryna generuje zwiększony współczynnik odrzuceń i obniża konwersję na stronie.

Musisz pamiętać, aby Twoja witryna była stworzona pod kątem wyszukiwań mobilnych, ponieważ Google zwraca teraz większą uwagę na kompatybilność. Jeżeli będziesz się trzymał zasad nałożonych przez Google’a, to z pewnością zostaniesz doceniony przez wyszukiwarki i pojawisz się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania.

Łatwym zadaniem jest stworzenie strony internetowej pod kątem urządzeń mobilnych, jeśli wiesz, od czego zacząć i jakich użyć narzędzi. W tym artykule dowiesz się więcej na temat responsywności i projektowania stron WWW, aby zaangażować odbiorców i przypodobać się wyszukiwarkom!

Spis treści:

Projektowanie strony WWW - od czego zacząć?

Zanim zaczniesz projektować swoją stronę internetową pod kątem wyszukiwarek mobilnych, to warto pamiętać, że:

 • Treść jest priorytetem: unikaj zapełniania ekranu zbędną treścią i tworzenia bałaganu na stronie.
 • Postaw na prostotę: każdy chce czuć się wygodnie na stronie i wiedzieć, gdzie kliknąć i do tego się nie zgubić!
 • Pomyśl o użytkownikach: jeśli Twoja mobilna strona WWW jest trudna do poruszania się lub nieprzejrzysta, to stracisz odbiorców.

Projektowanie adaptacyjne, czy responsywne - na które się zdecydować?

Jeśli chodzi o projektowanie strony internetowej pod kątem urządzeń mobilnych, to można wyróżnić projektowanie adaptacyjne i projektowanie responsywne.

 • Projektowanie adaptacyjne: różne układy są używane dla różnych rozmiarów ekranu (komputer stacjonarny, tablet, telefon komórkowy), dlatego układ zależy od używanego rozmiaru ekranu.
 • Projektowanie responsywne: pozwala dostosować projekt strony do ekranu niezależnie od rozmiaru urządzenia docelowego.

Jeden niekoniecznie jest lepszy od drugiego, więc jeśli Twoja witryna korzysta już z projektowania adaptacyjnego, nie oznacza to, że musisz zaczynać od zera. Jeśli jednak dopiero tworzysz nową stronę WWW, to polecamy wybrać responsywne projektowanie, ponieważ dzięki temu możesz zaoszczędzić czas na projektowaniu kilku wersji rozmiarowych. Strona internetowa potrafi dostosować się wtedy sama!

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Zaprojektuj stronę WWW pod kątem użytkownika!

Jeżeli zamierzasz zaprojektować swoją stronę internetową pod kątem urządzeń mobilnych, to zwróć uwagę na to, jak odwiedzający będą wchodzić w interakcje z ekranami mobilnymi. Warto odpowiednio dostosować rozmiar elementów dotykowych na stronie, ponieważ nie ma nic bardziej frustrującego, niż zbyt mały element, w który nie można wejść.

Silny projekt UX zależy od tego, jak prawidłowo przemyślisz włączenie elementów interfejsu użytkownika do swojego projektu mobilnego. Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania witryny na urządzenia mobilne?

Wypełnianie formularzy może być najgorszym koszmarem użytkownika mobilnego, ale na szczęście istnieją sposoby, aby to znacznie ułatwić. Jeśli chodzi o formularze na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, to musisz pamiętać, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Aby uzyskać najlepszy projekt formularza mobilnego, to trzymaj się projektu jednokolumnowego, zmniejsz liczbę pól formularza, korzystaj z masek i ograniczników, aby zapobiegać błędom.

Dobre pierwsze wrażenie to podstawa!

Pamiętaj, że musisz wywrzeć wrażenie na swoim odbiorcy. Tylko wtedy będzie chciał on do Ciebie wrócić. To prowadzi nas do ogólnych nakazów i zakazów, aby zapewnić, że reprezentujesz swoją witrynę w najlepiej możliwy sposób:

 • staraj się nie spowalniać swojej strony internetowej, ponieważ wpłynie to negatywnie na Twój wizerunek;
 • nie stosuj wyskakujących okienek, ponieważ są one zbyt trudne do usunięcia na małym ekranie;
 • spraw, aby Twoje wezwanie do działania przyciągnęło uwagę odbiorcy.

Uwzględnienie wszystkich tych punktów pomoże Ci stworzyć dynamiczną oraz przyjazną dla użytkownika stronę internetową na urządzenia mobilne, z której odwiedzający będą chcieli korzystać częściej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci zrozumieć ideę projektowania stron pod kątem urządzeń mobilnych. Pamiętaj, że wszystko zależy od projektu. Już na samym początku swojej drogi z tworzeniem witryny, musisz pomyśleć o urządzeniach mobilnych. Jeżeli do końca nie wiesz, jak się za to zabrać, może warto zatrudnić doświadczoną grupę ekspertów? Oni z pewnością Ci pomogą!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Kiedy koniec Universal Analytics (GA3)? Czy Google założy usługę dla GA4 automatycznie?
Kiedy koniec Universal Analytics (GA3)? Czy Google założy usługę dla GA4 automatycznie?
Nadchodzi koniec Universal Analytics. Już niedługo konieczne będzie przejście na GA4. Warto więc wiedzieć, czy automatyczna konfiguracja jest korzystna.
Jak konfigurować zdarzenia i parametry zdarzeń w GA4?
Jak konfigurować zdarzenia i parametry zdarzeń w GA4?
Jak tworzyć zdarzenia w Google Analytics 4? Jak konfigurować ich parametry? Jak oznaczyć konwersje? Wszystkiego dowiesz się w niniejszym artykule!
Data-driven w skutecznych działaniach SEO z wykorzystaniem SurferSEO
Data-driven w skutecznych działaniach SEO z wykorzystaniem SurferSEO
Intuicja jest ważna, ale nic nie zastąpi danych. W grupie iCEA zawsze kierujemy się konkretnymi liczbami i to dzięki nim mamy pewność, że nasze działania pójdą w dobrym kierunku. Ty też możesz!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę