Zapytaj o ofertę
Jakie korzyści płyną z kampanii PPC?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Jakie korzyści płyną z kampanii PPC?

Jakie korzyści płyną z kampanii PPC?

5 min. czytania

Z pewnością i Ty, jak większość firm poszukujesz tanich i skutecznych kampanii reklamowych, które jeszcze bardziej pożądane stały się za pomocą pandemii COVID-19.

Musisz wiedzieć, że ludzie spędzają więcej czasu w Internecie niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego, aby zaprezentować swoją markę wielu użytkownikom, warto skorzystać z opcji reklam PPC, czyli Pay Per Click. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat. Czy PPC jest naprawdę tak opłacalne? Sprawdźmy!

Czym jest reklama typu PPC?

Jest to rodzaj marketingu internetowego, w którym płacisz konkretną kwotę tylko, kiedy ktoś kliknie w Twoją reklamę.

Musisz wiedzieć, że zamiast płacić za prawdopodobne wyświetlenia, płacisz tylko za ruch generowany dzięki tym reklamom, co jest doskonałym wyborem dla firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad skutecznością i budżetem reklamowym. Google Ads i Facebook Ads to najpopularniejsze platformy reklamowe typu PPC.

 

Pamiętaj, że najskuteczniejsze kampanie reklamowe PPC koncentrują się na zachęcaniu klientów do podjęcia konkretnych działań, takich jak zakup produktu, ale można je również wykorzystać, jako zachętę do dołączenia do newslettera, czy pozostawienia recenzji.

Zalety reklamy typu Pay Per Click

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy listę zalet płynących z reklamy PPC i tego, jak może pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces w branży.

  1. Pełna kontrola nad kosztami

Dzięki kampanii PPC masz pełną kontrolę nad budżetem swojej firmy za reklamy. Jeśli będziesz nadal optymalizować kampanie PPC, szybko zobaczysz pozytywne wyniki. Pamiętaj, że ponosisz koszty tylko za kliknięcia, więc masz pełną kontrolę nad wydatkami.

  1. Dzięki PPC uzyskasz pozytywne zwroty ze sprzedaży

Musisz wiedzieć, że kampanie typu PPC, w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów reklamy, są łatwe do śledzenia, co pozwala dostosowywać reklamy, aż przyniosą pozytywny skutek. Dzięki temu możesz analizować, co robisz źle, a następnie eksperymentować z różnymi reklamami i strategiami, aż znajdziesz rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

  1. Dzięki PPC zwiększysz swoje SEO

Pamiętaj, że kampanie PPC mają duży wpływ na SEO firmy. Zanim przystąpisz do jej stworzenia, warto zbadać słowa kluczowe. Dzięki płatnym reklamom możesz zobaczyć pełny obraz użytych przez Ciebie słów kluczowych. Na jakie frazy powodujesz konwersje na stronie przy dokładnym koszcie wyliczenia. Oznacza to, że słowa kluczowe z reklam PPC możesz bezpośrednio używać w swoich organicznych kampaniach marketingowych i wykorzystywane w istniejących metadanych, nagłówkach i optymalizacji słów kluczowych. Pamiętaj, że kampanie typu PPC pozwalają ulepszyć całą zawartość strony WWW.

  1. Kampania PPC nie ulega zmianom w algorytmach wyszukiwarek

Musisz pamiętać, że reklama PPC nie podlega zmianom, jakie następują w wyszukiwarkach, tak jak ma to miejsce w innych reklamach. Dzięki temu możesz szybko ocenić skuteczność swoich obecnych i przyszłych kampanii na podstawie wyników.

  1. Dzięki mediom społecznościowym pozyskasz więcej klientów

Musisz wiedzieć, że zintegrowana kampania PPC w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych może obniżyć koszty, jednocześnie generując znacznie więcej klientów. Dzięki temu otrzymasz więcej danych, które mogą posłużyć Ci w ulepszeniu Twoich przyszłych strategii.

  1. Stała analiza kampanii PPC i ponowne kierowania tych samych reklam do odbiorców

Spróbuj połączyć reklamy PPC ze stałym monitorowaniem wyników wyświetleń, dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, w jaki sposób użytkownik wchodzi w interakcję z Twoją kampanią reklamową i ponownie kierować reklamy na tych, którzy nie dokonali żadnego działania.

Przypuśćmy, że tworzysz reklamę typu PPC i zauważasz, że reklama została kliknięta, ale użytkownik nie dokonał zakupu. W tym przypadku możesz przekierować tę osobę za pomocą reklam i bezpośrednio wywołać w nim chęć zakupu.

Jeżeli zauważysz, że użytkownik jest już zainteresowany Twoim produktem, to znaczy, że reklama PPC działa. Potrzeba tylko chwili czasu, aby podjął decyzję o zakupie. Zwiększasz w ten sposób swoje szanse na konwersję. Dzięki reklamom możesz przypominać swoim odbiorcom o konkretnych produktach i ich obecnym stanie.

Możesz pomóc zwiększyć świadomość marki i przyciągnąć nowych klientów, stosując tę ​​doskonałą strategię marketingową.

Podsumowanie

Pamiętaj, że PPC szybko się rozwija i ciągle ulega zmianom. Prawdopodobnie nie chcesz tracić czasu na ciągłe analizy rynku oraz zastanawiać się nad tym, czy Twoja reklama aktualnie działa i generuje ruch na stronie. Zamiast tego skoncentruj się na swoich ważniejszych sprawach. Z pewnością zatrudnienie profesjonalnej agencji zarządzającej Twoimi reklamami typu PPC jest łatwiejsze i bardziej opłacalne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 8
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  2 × 4 =

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Jak prawidłowo przeprowadzić optymalizację Google Ads?
  Jak prawidłowo przeprowadzić optymalizację Google Ads?
  Google Ads jest obecnie jednym z niezbędnych narzędzi do tworzenia płatnych reklam w sieci. Kliknij, a dowiesz się, jak zwiększyć konwersję.
  Jak tworzyć i do czego służy feed produktowy?
  Jak tworzyć i do czego służy feed produktowy?
  Feed produktowy jest niezbędny, jeśli zależy Ci na prowadzeniu skutecznych działań promocyjnych w e-commerce. Co to takiego? Podpowiadamy!
  Google Merchant Center co to?
  Google Merchant Center co to?
  Google Merchant Center (GMC) to bezpłatna usługa, która pomaga sprzedawcom zwiększyć sprzedaż online. Jak działa i dlaczego warto z niej korzystać?
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.