Zapytaj o ofertę

Współpraca z agencją SEO czy samodzielna optymalizacja treści?

5 min czytania
Współpraca z agencją SEO czy samodzielna optymalizacja treści?
Kategoria Pozycjonowanie

Obecność w internecie jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w niemal każdej branży. Optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek jest więc popularniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Marketing internetowy obejmuje reklamy w mediach społecznościowych, doskonałą treść, kampanie PPC i wiele innych elementów, które wpływają na sukces firmy. Coraz większe potrzeby związane z działalnością w sieci prowadzą do bardzo ważnej decyzji, a mianowicie wyboru między współpracą z doświadczoną agencją SEO a samodzielną optymalizacją treści pod kątem wyszukiwarek.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej kilku problemom, jakie firmy mogą spotkać podczas przeprowadzania SEO na własną rękę oraz zwrócimy uwagę na zalety korzystania z usług profesjonalnej firmy.

Spis treści:

Problemy z samodzielnie przeprowadzanym SEO

Firmy zwykle próbują samodzielnie optymalizować swoje treści, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Okazuje się jednak, że bez rzeczywistego doświadczenia i niezbędnej wiedzy proces SEO może zakończyć się już na stworzeniu planu i ustaleniu celów. Działanie na własną rękę może przynieść więcej problemów niż korzyści. Oto niektóre z nich:

Czasochłonność

Właściciele firm, które chcą przeprowadzać optymalizację treści samodzielnie, muszą uświadomić sobie, że proces ten jest niezwykle złożony, przez co zajmuje dużo czasu. Nie bez powodu SEO jest indywidualną branżą. Jeśli więc nie jesteś w stanie poświęcić godzin na pisanie treści i zdobywanie linków zwrotnych, koniecznie pomyśl o współpracy z doświadczonym zespołem.

Trudność budowania zespołu

Świat SEO nieustannie się rozwija. Firma, która zdecydowała się na samodzielne SEO, szybko nauczy się, że sukces wymaga szerokiej wiedzy. Budowanie zespołu do spraw optymalizacji zwykle oznacza umieszczanie pracowników z małym doświadczeniem na wysokich i odpowiedzialnych stanowiskach, operujących w zakresie zarządzania. Bez specjalistycznych umiejętności Twoja marka nigdy nie pokona branżowych rywali, którzy korzystają z pomocy ekspertów.

Ryzyko finansowe

Brak doświadczenia i wynikające z tego problemy będą kosztować Twoją firmę więcej, niż warta jest pomoc specjalistów. Płacenie pracownikowi, który wykonuje część obowiązków, może wydawać się dobrym pomysłem, ale ostatecznie okazuje się bardzo nieopłacalną inwestycją. Warto zwrócić uwagę, że zatrudnienie pełnoetatowego, wewnętrznego eksperta SEO jest również niezwykle kosztowne. Współpraca z profesjonalną agencją nie tylko zapewnia, że optymalizacja treści jest na naprawdę najwyższym poziomie, ale także pozwala maksymalnie wykorzystać przeznaczony na to budżet.

Brak obiektywizmu

Będąc właścicielem firmy, niezwykle trudno jest obiektywnie ocenić funkcjonowanie wszelkich procesów w niej zachodzących. Jeśli nie uda Ci się zidentyfikować usterek swojej witryny, z pewnością nie osiągniesz zamierzonych efektów. Agencje dokładnie analizują i rozwiązują wszelkie problemy, które Ty możesz przeoczyć.

Dlaczego warto zatrudnić agencję SEO?

Samodzielnie przeprowadzana optymalizacja treści może bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twój budżet, a zwrot z inwestycji okazać się może bardzo niesatysfakcjonujący. Dlatego też większość firm, które chcą poprawić swoje pozycje na liście wyników wyszukiwania, nawiązuje współpracę z profesjonalnymi agencjami SEO. Pamiętaj jednak, że aby odnieść sukces, Twój zespół wciąż musi być zaangażowany we wszelkie przeprowadzane procesy. Firmy SEO pomagają swoim klientom nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także zanotować pożądany zwrot z inwestycji. Eksperci posiadają bowiem niemałe doświadczenie, wachlarz różnorodnych usług, specjalistyczne narzędzia i skuteczne schematy strategii marektingowych, dzięki którym możliwie jest osiągnięcie niemal każdego celu.

Indywidualna strategia

Wiele agencji może zapewnić firmom rozwój, który bez takiej współpracy mógłby zająć nawet lata. Jeśli więc jesteś zainteresowany blogowaniem, tworzeniem płatnych reklam w mediach społecznościowych lub tworzeniem strategii PPC, koniecznie musisz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów, aby przeprowadzane procesy były rzeczywiście skuteczne. Dzięki zatrudnieniu agencji Twoja firma może zyskać szansę na rozwijanie marki w wielu obszarach, nawet tych wykraczających poza SEO, które obejmują projektowanie stron internetowych, tworzenie treści, marketing w mediach społecznościowych, zarządzanie kampanią PPC i procesem zdobywania recenzji.

 

Digital marketing nie posiada uniwersalnej strategii, która sprawdzi się w każdym przypadku. Współpraca z doświadczoną agencją zapewni Ci indywidualny plan działania i sprawi, że Twoja firma będzie obecna na wielu obszarach.

Dostęp do specjalistycznych narzędzi

Współpracując z agencją, masz możliwość skorzystania z wielu specjalistycznych narzędzi, które w przypadku zakupu we własnym zakresie znacznie naruszyłyby Twój budżet. Warto też zwrócić uwagę, że przeciętny człowiek nie wie, jak znaleźć lub wybrać odpowiednie programy, dlatego zatrudnienie zespołu ekspertów okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Mają oni bowiem dostęp do wielu cennych narzędzi, takich jak SEMRush i Screaming Frog, które ułatwiają proces optymalizacji i zapewniają doskonałe wyniki.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Widzisz już pewnie, że samodzielnie przeprowadzana optymalizacja treści nie jest niemożliwa, ale zdecydowanie trudna, wymagająca i nierzadko także droga. Z pomocą wykwalifikowanej firmy SEO jesteś w stanie osiągnąć niesamowite wyniki, które trudno byłoby wygenerować, działając wewnętrznie. Jeśli więc chcesz przenieść swój biznes na wyższy poziom, koniecznie skontaktuj się z nami, a razem stworzymy strategię, dzięki której pokonasz wszystkich branżowych rywali i zdobędziesz nowych klientów.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 13

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?
Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?
Dowiedz się, jak responsywność strony internetowej wpływa na pozycjonowanie i UX!
Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
Migracja strony to dość skomplikowany proces, który znacznie wpływa na wydajność serwisu. Warto więc wiedzieć, jak przeprowadzić ją poprawnie.
Czy tworzenie opisów kategorii jest konieczne?
Czy tworzenie opisów kategorii jest konieczne?
Hasło “Content is King!” nie straciło na ważności. Jak jednak tworzyć treści w sklepie internetowym, aby sprzedawać? Odpowiedź stanowią opisy kategorii.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę