Zapytaj o ofertę

Wyszukiwanie obrazem Google

6 min czytania
Wyszukiwanie obrazem Google
Kategoria Pozycjonowanie

Wyszukiwarka Google daje użytkownikom sporo możliwości, wśród których wymienić można między innymi wyszukiwanie obrazem. Dzięki niemu bez problemu znajdziesz zdjęcie z artykułu czy poznasz bliżej historię obrazu. Samo wyszukiwanie jest niezwykle proste, a korzystanie z tej opcji pozwala odkrywać znacznie więcej. Funkcja dostępna jest zarówno dla urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Na czym polega i jak z niej korzystać?

Spis treści:

Czym jest opcja Google wyszukiwanie obrazem?

Za pomocą Google Grafika możesz odkrywać wiele nowych obszarów Internetu. Opcja wyszukiwania obrazem pozwala na jeszcze szybsze znajdowanie produktów, miejsc czy usług, bez potrzeby opisywania tego, co widać na obrazku. Dodatkowo, dzięki tej funkcji możesz sprawdzić, na jakich portalach czy stronach internetowych widnieje dana grafika, co daje jeszcze więcej możliwości związanych z weryfikacją praw autorskich czy dotarciem do źródła danego zdjęcia.

Wyszukiwanie obrazu odbywa się za pośrednictwem dowolnej grafiki, zdjęcia, symbolu czy rysunku. Do poszukiwań możesz użyć również adresu URL. Poza tym Google Grafika posiada również funkcję ułatwiającą wykrywanie tematu danego zdjęcia, dzięki czemu możesz wyświetlić nie tylko stronę docelową, lecz także inne witryny bezpośrednio związane z tematyką obrazu.

Samo wyszukiwanie obrazem jest niezwykle proste i intuicyjne. Możesz je przeprowadzać z poziomu komputera, telefonu czy tabletu, pracujących zarówno w systemie operacyjnym Android, jak i iOS.

Google GrafikaGoogle Grafika

Jakie korzyści zapewnia wyszukiwanie obrazem?

Korzystając z opcji wyszukiwania obrazem, możesz szybko i w łatwy sposób znaleźć szereg przydatnych informacji. Z pewnością zdarzyło Ci się zobaczyć interesujące zwierzę czy roślinę i zastanawiać się nad gatunkiem. Dzięki opcji, jaką jest wyszukiwanie obrazem Google, znalezienie konkretnych produktów, przedmiotów czy miejsc nie jest żadnym problemem. Wystarczy wgrać określone zdjęcie lub jego link do wyszukiwarki, a ta wyświetli wyniki, które pozwolą zdobyć pożądane informacje. Dodatkowo, Grafika Google posiada zdolność analizy obrazu, co pozwala na wyszukiwanie podobnych tematycznie treści.

Wśród innych zastosowań tego narzędzia wymienić można sprawne wykrywanie plagiatów. Dzięki niemu sprawdzisz pochodzenie danego zdjęcia czy obrazu i ustalisz, kto jest jego twórcą czy właścicielem. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą własności intelektualnej.

Poza tym wyszukiwanie obrazem pomaga sprawdzić, gdzie dane zdjęcie zostało wykorzystane i na jakich stronach można je znaleźć. Dzięki temu dowiesz się, gdy ktoś będzie próbował podszyć się pod autora lub wykorzystać zdjęcie w nieprawidłowy sposób.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Wyszukiwanie z wykorzystaniem adresu URL

Jedną z najprostszych metod na wyszukiwanie obrazem jest skorzystanie z adresu do danej grafiki. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę images.google.com i wcisnąć ikonkę aparatu, która znajduje się po prawej stronie wyświetlonego na środku pola wyszukiwania. W zakładce Wklej adres obrazu należy umieścić bezpośredni link do ilustracji, którą chcesz wyszukać. Następnym krokiem jest kliknięcie znajdującego się po prawej stronie przycisku Szukaj i analiza otrzymanych rezultatów.

Google Grafika – wyszukiwanie za pomocą adresu zdjęciaGoogle Grafika – wyszukiwanie za pomocą adresu zdjęcia

Jak uzyskać link do obrazu?

Link do obrazu możesz skopiować zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W tym celu wystarczy zaznaczyć cały tekst na pasku adresowym, jeśli dana ilustracja została otworzona w oddzielnym oknie. Inną metodą stosowaną w przypadku komputerów i laptopów jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dane zdjęcie i wybranie z menu kontekstowego opcji Kopiuj adres obrazu. Pamiętaj jednak, że w komputerach z systemem iOS menu to otwieramy klikając w touchpad dwoma palcami. W smartfonach kopiowanie URL obrazu za pośrednictwem przeglądarki wymaga kliknięcia na obraz i przytrzymania palcem ekranu, aż pojawi się opcja kopiowania.

Google Grafika – kopiowanie adresu obrazuGoogle Grafika – kopiowanie adresu obrazu

Opcja dla osób, które używają Chrome

Dla osób, które korzystają ze stworzonej przez Google przeglądarki Chrome, wyszukiwanie obrazem jest jeszcze prostsze. Google Chrome posiada w swoim menu kontekstowym opcję przekierowującą bezpośrednio do tego narzędzia, która nazywa się Przeszukaj obraz za pomocą narzędzia Google. Funkcja ta znacznie skraca czas wyszukiwania i pozwala na szybkie znalezienie tego, czego akurat potrzebujemy.

Google Grafika – wyszukiwanie obrazem za pomocą narzędzia GoogleGoogle Grafika – wyszukiwanie obrazem za pomocą narzędzia Google

Wyszukiwanie obrazem Google za pomocą zapisanego obrazu

Wyszukiwanie z wykorzystaniem linku URL to nie jedyna opcja, która pozwala na znalezienie informacji o interesującej Cię grafice. Drugim sposobem jest wykorzystanie w tym celu obrazu zapisanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, aby skorzystać z tej możliwości trzeba wejść na stronę Google Grafika i wybrać ikonę aparatu. Po tym kroku należy umieścić w wyświetlonym polu wybrane zdjęcie. Możesz wówczas skorzystać z opcji Prześlij plik albo przeciągnąć wybrany obraz i upuścić go w tym miejscu.

Opcja ta działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. W przypadku smartfonów czy tabletów masz jednak możliwość nie tylko dodania interesującego Cię zdjęcia, ale też zrobienia nowego, bezpośrednio z poziomu Grafiki Google.

Google Grafika – dopasowania wizualneGoogle Grafika – dopasowania wizualne

Kiedy warto skorzystać z wyszukiwania obrazem?

Wyszukiwanie obrazem na telefonie to bardzo przydatne rozwiązanie. Jego szczególne zastosowanie zauważysz w sytuacji, kiedy chcesz znaleźć konkretny obrazek w innej rozdzielczości czy kadrze.

Funkcja ta przydaje się ponadto grafikom, fotografom i twórcom internetowym, którzy mogą dzięki niej sprawdzić, czy ich zdjęcia nie są wykorzystywane bez zgody i podpisu. Mimo że nie zabezpiecza to grafik przed kradzieżą, pozwala zidentyfikować serwisy, na których zostały wykorzystanie bez zgody właściciela. Dzięki temu znacznie łatwiej pozbyć się problemu naruszania praw autorskich i zadbać o oryginalność swoich treści.

Co dzieje się z przesłanymi obrazami?

Wiesz już, jak wyszukać obrazem w Google. Z pewnością zastanawiasz się jednak, co robi wyszukiwarka z przesłanymi zdjęciami? Nie masz się jednak o co martwić. Google informuje, że wszystkie obrazki przesłane podczas wyszukiwania są przechowywane przez maksymalnie siedem dni. Nie stają się wówczas częścią historii wyszukiwania i zostają wykorzystane wyłącznie w celu ulepszenia aplikacji oraz innych narzędzi oferowanych przez Google. Wyszukiwanie obrazem na telefonie jest więc w pełni bezpieczne, a użytkowanie tego rozwiązania może znacznie ułatwić Ci korzystanie z zasobów sieciowych.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest CTR i jaki można uznać za dobry? Jak wpływa na SEO?
Czym jest CTR i jaki można uznać za dobry? Jak wpływa na SEO?
Monitorowanie skuteczności prowadzonych w sieci kampanii marketingowych to podstawa optymalizacji wyników działań. Pomoże w tym wyliczanie wskaźnika CTR.
Czym jest Alexa Rank?
Czym jest Alexa Rank?
Ranking popularności witryny, jakim jest Alexa Rank, jest niezwykle przydatny przy działaniach związanych z SEO. Dzięki niemu można przeanalizować stronę pod kątem jej popularności względem konkurencji. Zobacz, jak korzystać z tego narzędzia.
Linki dofollow a nofollow – co warto o nich wiedzieć i czym się różnią?
Linki dofollow a nofollow – co warto o nich wiedzieć i czym się różnią?
Linki prowadzące do Twojej witryny mogą mieć różne atrybuty. Czym różnią się linki dofollow i nofollow? Kiedy z nich korzystać? Sprawdź to z nami.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę