DARMOWY AUDYT SEO

Budowanie wizerunku firmy w Internecie

Budowanie wizerunku firmy w Internecie

Prowadząc przedsiębiorstwo w sieci internetowej, z pewnością chcesz osiągnąć popularność oraz wykreować pozytywne wyobrażenie o świadczonej przez Ciebie usłudze czy sprzedawanych produktach. Duże znaczenie w procesie składającym się na budowanie marki w Internecie mają opinie użytkowników, którzy odwiedzają witrynę e-sklepu. To oni bezpośrednio wpływają na to, czy kolejni klienci zechcą skorzystać z proponowanej oferty, czy raczej zrezygnują z dalszych procesów zakupowych.

Z naszego artykułu dowiesz się, jakie znaczenie ma strona internetowa dla rozwoju wizerunku firmy i na czym bazuje budowanie marki w wirtualnym świecie. Zasada jest prosta. Im więcej osób dobrze mówi o prowadzonej przez Ciebie działalności, tym lepiej. Jak uzyskać wskazane rezultaty? Przeczytaj i dowiedz się sam!

Wizerunek w sieci - co to takiego?

Możemy śmiało postawić znak równości pomiędzy wizerunkiem przedsiębiorstwa w sieci, a w świecie rzeczywistym. Choć różnią się sposobem, w jaki odbywa się budowanie marki firmy, to tak naprawdę chodzi o jedno – uzyskanie korzystnych opinii wobec świadczonych usług i proponowanych produktów ze strony przyszłych konsumentów. Na e-wizerunek składa się szereg działań podejmowanych w Internecie celem zaprezentowania brandu internautom i zyskania ich zainteresowania. Jak to zrealizować? Przekonasz się w dalszej lekturze przygotowanego przez nas wpisu.

Sprawdź: Co to jest parametr UTM?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą - czyli co nieco o stronie internetowej

Wciąż zastanawiasz się, jak odnaleźć się w świadomości potencjalnych konsumentów swojej marki? Odpowiednio zaprojektowana witryna internetowa stanowi fundament dalszych kroków. Musisz zadbać, aby strona główna była przejrzysta, czytelna, posiadała dobrą nawigację oraz tworzyła jedność z dziedziną, którą się zajmujesz. Pamiętaj o responsywności oraz o wizualnej oprawie witryny. Decydując się na stworzenie strony internetowej własnej działalności, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów oraz postawić sobie następujące pytania:

 • Jaka jest Twoja grupa docelowa?
 • Jakie są potrzeby potencjalnych klientów usług bądź produktów?
 • Czym wyróżnia się konkurencja w branży, którą zajmujesz się w sieci?

Następnie musisz kierować się niezwykłą precyzją, przygotowując zawartość i wizualną oprawę strony. Choć trudno spełnić wymagania każdego klienta, powinieneś jak najpełniej odpowiadać na potrzeby większości z nich. Zatroszcz się o to, aby wszystkie elementy w witrynie wyświetlały się za sprawą jednego kliknięcia. Nic tak nie frustruje, jak brak czytelności w treści i utrudniony dostęp do niektórych funkcji.

Kampania reklamowa to clou wizerunku firmy

Od dobrze zaprezentowanej oferty produktowej zależy wszystko. Choć mogłoby się wydawać, że budowanie wizerunku firmy w Internecie kręci się wokół sprzedaży, to nie możesz pominąć rezultatów w postaci kształtowania branżowego autorytetu. Jest to możliwe dzięki kampaniom reklamowym. Ich strategia może zostać oparta na gotowych rozwiązaniach, a jednym z nich jest chociażby model AIDA. Ten anglojęzyczny akronim odnosi się przede wszystkim do psychologicznych determinantów uwagi potencjalnego klienta oraz skłonienia go do finalizacji procesów zakupowych.

Klasyczne SEO w budowaniu e-wizerunku vs. Google Ads

Możesz zdecydować się na klasyczny sposób reklamy swojej oferty poprzez skoncentrowanie uwagi na SEO. Za jego sprawą zarządzana przez Ciebie strona internetowa jest w stanie znaleźć się na szczycie listy wyszukiwania Google. Z kolei decydując się na wsparcie ze strony Google Ads i inwestując w tego typu reklamy, masz szansę zwiększenia ekspozycji witryny bez względu na wkład w pozycjonowanie pod kątem wyników. Odnośnik pojawiający się w rankingu oznaczony jest jako link sponsorowany, czyli reklama.

Content marketing oraz linkowanie zewnętrzne to tylko niektóre z wielu taktyk pomagających w kształtowaniu branżowego wizerunku marki. Zastanawiając się, która z powyższych metod będzie gwarantem 100% sukcesu, warto rozważyć wielkość posiadanego budżetu oraz czasu, który chcesz przeznaczyć na rozwój firmy w Internecie. Wdrożenie kampanii Google Ads pomoże w uzyskaniu natychmiastowych efektów, jednak w zdobywaniu biznesowego imperium niezbędne będzie zadbanie o SEO.

Wizerunkowe wsparcie, czyli w skrócie o mediach społecznościowych

Posiadasz już stronę internetową, lecz wciąż nie wiesz, jak przyciągnąć większą liczbę klientów? Skup się na mediach społecznościowych, które w dobie rozwijającej się technologii i nasilającej się konkurencji zyskują coraz większe znaczenie. Mogą stanowić ciekawe uzupełnienie względem prowadzonych aktywności na stronie. Za ich pośrednictwem zyskujesz dodatkowy sposób na promocję produktów bądź usług. Istotne jest, aby prowadzona witryna internetowa z kanałami społecznościowymi tworzyła spójną całość.

Jak jeszcze możesz wykorzystać potencjał serwisów społecznościowych? Oprócz tworzenia angażujących infografik czy edukacyjnych treści, które dodatkowo podkreślą Twój wizerunek jako eksperta, możesz przekierowywać odbiorców do zarządzanej strony internetowej. Jeżeli użytkownik jest zainteresowany informacjami prezentowanymi na platformie społecznościowej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że równie chętnie zaangażuje się do odwiedzin Twojej witryny.

Spójność marketingowa. Konsekwentnie i z pomysłem!

Nie wystarczy dobry projekt strony internetowej, aby przyciągnąć na dłużej przyszłego klienta. Całość działań promocyjnych, w tym witryna, media społecznościowe czy kampanie reklamowe, muszą odzwierciedlać profesjonalizm i jakość usługi. Najprościej rzecz ujmując – wszystkie kroki, które podejmiesz w związku z budowaniem wizerunku marki w Internecie, muszą odpowiadać wcześniej założonym celom biznesowym.

Źródło: Ant Rozetsky/unsplash.com

Na koniec, nie zapominaj o systematyczności w doskonaleniu swojego biznesu online. Bądź otwarty na nowości pojawiające się w sieci. W końcu tylko determinacja pomoże w osiągnięciu branżowego sukcesu. Rozpocznij kształtowanie świadomej marki już dziś!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 4.9/5 - Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  InPost skasował sasina, czyli o polityce na firmowych social mediach
  InPost skasował sasina, czyli o polityce na firmowych social mediach
  Co można, a czego nie można markom w social mediach? I kto w ogóle o tym decyduje? Sprawdź nasze case study największych internetowych afer ostatnich miesięcy.
  Jaką domenę wybrać dla firmy?
  Jaką domenę wybrać dla firmy?
  Odpowiednio dobrana domena dla witryny internetowej pomaga stworzyć dobry e-wizerunek oraz przekłada się na późniejsze rezultaty SEO firmy.
  Jak prowadzić firmowego Facebooka?
  Jak prowadzić firmowego Facebooka?
  Fanpage na Facebooku to jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingowych, z których możesz dziś korzystać. Podpowiadamy, jak go skutecznie prowadzić.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę