Zapytaj o ofertę

Utrzymanie ruchu po zakończeniu optymalizacji? To możliwe! Case study Mosquito

Utrzymanie ruchu po zakończeniu optymalizacji? To możliwe! Case study Mosquito
wzrost widoczności w TOP10
99
wzrost widoczności w TOP3
59
wejść miesięcznie po zakończeniu współpracy
393660
wejść to ruch z wyszukiwarki
73

Na pierwsze efekty pozycjonowania trzeba cierpliwie poczekać, ale osiągnięte rezultaty mogą długo przynosić korzyści. Dowodem na to jest sytuacja jednego z naszych Klientów. Po zakończeniu współpracy nadal mógł liczyć na utrzymanie satysfakcjonującego ruchu, co było wynikiem wspólnych działań SEO, które doprowadziły do imponującego wzrostu widoczności.

Współpraca z Klientem

Mosquito to sklep internetowy będący liderem w branży odzieżowej. Naszym zadaniem była budowa widoczności serwisu w organicznych wynikach wyszukiwania. Działania SEO dla Klienta prowadzone były w okresie od sierpnia 2019 do maja 2020.

Wzrost widoczności

Podczas 11 miesięcy działań, widoczność strony Klienta w TOP10 wyników wyszukiwania wzrosła z 1497 do 2974 fraz, czyli o 98,66%, co obrazuje poniższy wykres:

Nasza propozycja

Udało nam się wygenerować także wzrost widoczności w TOP3 wyników wyszukiwania. W 11 miesięcy podskoczyła z 379 do 603 fraz, a więc o 59,10%, co widać na wykresie poniżej:

Osiągnięte efekty pozycjonowania były tak imponujące, że strona Klienta znalazła się w TOP10 rankingu SENUTO, opublikowanego na początku 2020 roku, prezentującego serwisy z największą dynamiką wzrostu ruchu organicznego:

Ruch po zakończeniu działań SEO

Po zakończeniu współpracy, Klient nie podejmował żadnych działań z zakresu pozycjonowania. W związku z tym strona zaliczyła spadki widoczności. Jednak osiągnięte wcześniej efekty działań SEO nadal przynoszą zyski. Estymowany przez SimilarWeb ruch wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bowiem wynosi 393660 wejść miesięcznie:

Ruch po zakończeniu działań SEO

Generowany po zakończeniu współpracy ruch to nadal ruch wartościowy, ponieważ aż 97,74%, czyli 384763 wejść miesięcznie, pochodzi z Polski:

Analiza wykresów ukazuje, że ruch z wyszukiwarki to zdecydowanie dominujące źródło ruchu. Stanowi on 63,42%, czyli 244017 wejść miesięcznie:

Możliwą trwałość efektów SEO potwierdza fakt, że 73,10%, czyli 178.376 wejść miesięcznie, to ruch z organic search:

Dokładniejszy obraz widoczności Klienta otrzymamy po odjęciu ruchu brandowego, czyli pochodzącego z frazy „mosquito”. Stanowi on 16,11% ww. wartości, co oznacza, że bez niego, ruch na stronie Klienta to 149.640 wejść miesięcznie.

Powyższy przykład wyraźnie pokazuje, jak opłacalne jest pozycjonowanie. Jego efekty mogą się utrzymać nawet po zakończeniu działań optymalizacyjnych. Niemałe znaczenie ma w tym przypadku staranne zaplanowanie i konsekwentne egzekwowanie strategii działań. Należy jednak pamiętać, że SEO z samej swojej natury nie gwarantuje wiecznego utrzymania osiągniętej pozycji, a najlepsze efekty dają długofalowe działania.


Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę