DARMOWY AUDYT SEO

Czy możesz czerpać korzyści z treści swoich użytkowników?

5 min czytania
Czy możesz czerpać korzyści z treści swoich użytkowników?
Kategoria Content Marketing

Czy wiesz, że możesz korzystać z darmowej promocji, którą dają Ci Twoi odbiorcy? Okazuje się to naprawdę prostym i szybkim czynnikiem, który wpływa na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania.

Użytkownicy pozostawiają po sobie wiele śladów w postaci treści, na przykład pozostawiają komentarze na blogach, referencje, prowadzą dyskusję na forach, czy udostępniają konkretne treści. To właśnie oni nieświadomie tworzą słowa kluczowe, które są tak pożądane przez wyszukiwarkę Google.

Pamiętaj, że wszystkie treści wysokiej jakości wpływają na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania i wszystko, co z nimi powiązane. Poniżej postanowiliśmy przedstawić Ci pięć korzyści, które płyną z treści generowanych przez Twoich odbiorców.

Spis treści:

Korzyści płynące z treści użytkowników:

 1. Wzrasta Twoje zaufanie

Musisz pamiętać, że recenzje użytkowników wpływają na Twoje wyniki organiczne. Opinie stanowią główny czynnik oceniający, czy witryna jest wartościowa, czy też nie. Sprawdza to nie tylko Google, ale i inni potencjalni klienci. Okazuje się, że recenzje wpływają pozytywnie na zaufanie do marki wśród klientów. Przed dokonaniem zakupu, każda osoba najpierw czyta opinie wystawione przez innych w sieci, a dopiero potem podejmuje decyzję.

Ludzie są bardziej skłonni zaufać firmie, która ma wiele prawdziwych komentarzy na swój temat. Jest to ich pierwszy kontakt z marką przed zakupem produktu w sklepie internetowym.

Żadna ilość reklam nie jest w stanie dokonać tak obiektywnej oceny produktów, czy usług, jak robią to właśnie recenzje użytkowników, którzy już mają za sobą zakupy w danej firmie. Dlatego warto zachęcać klientów do wystawiania recenzji na stronie internetowej, ponieważ w ten sposób buduje się zaufanie wśród społeczności, a to przekłada się na zwiększenie zaangażowania i świadomości na rynku branżowym.

 1. Zwiększysz świadomość marki

Musisz pamiętać, że treści generowane przez Twoich odbiorców zwiększają widoczność witryny w Internecie. Możesz wykorzystać do tego działania popularnych blogerów, czy influencerów, którzy z pewnością pomogą Ci osiągnąć sukces. Posiadają oni bardzo dużą liczbę obserwujących, dlatego mogą dotrzeć do każdego, na kim Ci potencjalnie zależy.

Influencerzy, obecnie okazują się najbardziej wpływową grupą. Generują oni większy ruch, co może przełożyć się na konwersję w Twojej witrynie. Dzięki nim możesz zwiększyć ekspozycję swojej marki w Internecie. Jeżeli infuencer wystawi Ci solidną i pozytywną opinię w sieci, to zwiększy świadomość Twoich produktów i okażą się one bardziej pożądane, niż kiedykolwiek.

Opłacalne jest zatrudnienie influencera niż pełnoetatowego specjalisty ds. treści. Przemyśl to rozwiązanie!

 1. Zwiększa się aktywność strony internetowej

Dzięki interakcją użytkowników na stronie internetowej staje się ona bardziej aktywna, a jest to wiadomość dla algorytmów Google, że nadal funkcjonuje i “nie umarła”. Dlatego na swojej stronie stwórz miejsce, w którym klienci, będą mogli pozostawić swój komentarz. Angażujący się odbiorca z pewnością będzie chciał pozostać z Tobą na dłużej.

Warto także organizować różnego rodzaju promocje, ankiety i konkursy, które zachęcają do zaangażowania i zwiększają wartość marki. Takie akcje w Internecie są pozytywnymi sygnałami dla robotów Google’a.

 1. Zwiększenie pozycji dzięki SEO

Wszystkie interakcje użytkowników przyczyniają się do zwiększenia SEO Twojej strony internetowej. Sekcje komentarzy, referencje i recenzje są stale analizowane przez algorytmy i słowa kluczowe, które się tam znajdują, a zostały użyte nieświadomie przez klientów.

Musisz wiedzieć, że witryny z sekcjami komentarzy są indeksowane wyżej niż witryny bez tych sekcji. Twoja witryna zostanie zauważona również pod kątem słów kluczowych, które użytkownicy piszą w sekcji komentarzy i są tematycznie powiązane z Twoją strategią marketingową.

 1. Pomaga stworzyć społeczność

W ten sposób możesz nawiązywać kontakty ze swoją grupą odbiorców, ponieważ warto reagować na ich interakcje na Twojej stronie WWW. To z pewnością buduje zaufanie w społeczności i buduje połączenia pomiędzy firmą a klientem, które okażą się cenne w przyszłości dla Twoich strategii w mediach społecznościowych.

Spróbuj połączyć się z osobami o podobnych poglądach, które aktywnie uczestniczą w życiu Twojej marki. Pozyskiwanie pozytywnych treści generowanych przez użytkowników również pozycjonuje Twoją stronę wyżej.

Sprawdź: Jaki wpływ ma TF IDF na pozycjonowanie strony internetowej?

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, treści generowane przez użytkowników na Twojej stronie internetowej mogą przybierać różne formy i Ty sam możesz w tym aktywnie uczestniczyć. Tworzenie wysokiej jakości treści zachęci odbiorców do zostawiania komentarzy i debatowania na dany temat.

Pamiętaj, aby włączyć na stronie internetowej sekcję komentarzy, wtedy interakcje z Tobą będą przebiegały sprawnie i łatwo. Spróbuj zachęcić również swoich klientów do pozostawienia recenzji o danym produkcie, może akurat będą skłonni wyrazić swoją opinię.

Pamiętaj również, aby zawsze szanować opinie swoich klientów i kontaktować się z osobami, które angażują się w życie Twojej firmy. Promuj się w mediach społecznościowych, aby zachęcić ludzi do dalszych interakcji. Nie usuwaj negatywnych opinii, tylko na nie reaguj! Negatywna informacja zwrotna daje szansę na poprawę obsługi klienta w przyszłości.

Skontaktuj się z nami już teraz jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SXO, a pomoże Ci w tym nasza agencja SXO!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

“Content is King”. Jak zacząć pisać bloga?
“Content is King”. Jak zacząć pisać bloga?
Blogowanie - od czego zacząć? Jakie są podstawy dobrze zoptymalizowanej treści? Jak zostać wpływowym członkiem blogosfery? Czytaj dalej.
SEO Content: Naturalny sposób na pierwsze miejsce w rankingu
SEO Content: Naturalny sposób na pierwsze miejsce w rankingu
Treści SEO nie tworzy się wyłącznie z myślą o pozycjonowaniu. W artykule zamieszczono rodzaje contentu w Twojej witrynie, które są wartościowe dla potencjalnego klienta.
Jak tworzyć treści na blog firmowy zgodnie z SEO?
Jak tworzyć treści na blog firmowy zgodnie z SEO?
Zawsze chciałeś tworzyć angażujące treści na swoim blogu firmowym? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak być wyjątkowym!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie