Czy opinie klientów mają wpływ na pozycjonowanie?

Czy opinie klientów mają wpływ na pozycjonowanie?

Tumisu/pexels.com

Recenzje to jedne z najważniejszych czynników, o których musisz pamiętać, próbując wzmocnić lub rozwinąć swoją markę. Wiedza o tym, jak mogą one wpłynąć na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania, jest niezbędnym krokiem w kierunku opracowania odpowiedniej strategii dla sukcesu firmy.

Niezbędne jest to, aby zrozumieć, w jaki sposób opinie klientów mają wpływ na pozycjonowanie Twojej firmy w sieci. Wiedza na ten temat pozwoli Ci przekonać się na tak ważne jest, aby mieć zespół specjalistów, takich jak grupa ICEA po swojej stronie.

Recenzje wpływają na lokalne wyniki wyszukiwania

Recenzje o Twojej firmie mają ogromny wpływ na lokalne wyniki wyszukiwania. Oznacza to, że zarządzanie recenzjami jest niezbędnym elementem strategii podczas pozycjonowania stron internetowych. Opinie są ważniejsze niż myślisz. Oznacza to, że za każdym razem, gdy ktoś wspomina o Tobie w recenzji, tworzy się zaangażowanie, przez co przedsiębiorstwo jest widoczne w wyższych pozycjach lokalnego wyszukiwania.

Klienci, którzy piszą opinię na Twój temat w Internecie, najprawdopodobniej nieświadomie będą używać słów kluczowych (również tych z długim ogonem), które przyniosą duże korzyści.

Publikując frazy, takie jak “najlepsza agencja SEO w Poznaniu”, Google i podobne wyszukiwarki zauważą Ciebie i wykorzystają recenzje o niej do poprawy pozycjonowania lokalnego rangach SEO.

Sprawdź: Sztuczna inteligencja w służbie człowiekowi. Jak wykorzystać jej potencjał w kontekście SEO?

Recenzje budują Twoją markę!

Posiadanie opinii użytkowników jest bardzo ważne. Świadczą nie tylko o tym, jakie zdanie mają o Tobie klienci, ale obrazują również, czego po Twoich usługach mogą oczekiwać nowe osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z proponowanej przez Ciebie oferty.

Jednak nie zapominajmy o tym, że negatywne recenzje również są ważne i odgrywają dużą rolę w tym, jak poprowadzisz swoje dalsze strategie SEO w budowaniu marki. Recenzje Twoich klientów w połączeniu z wysiłkami ekspertów SEO pomogą z łatwością odpowiedzieć na pytania:

 • Czego mój klient potrzebuje?
 • Kiedy nie dotrzymaliśmy naszej obietnicy klientowi i jak możemy ją naprawić?
 • Jakie słowa kluczowe będa najlepsze do promowania witryny?

Musisz wiedzieć, że to nie tylko pomoże Tobie lepiej zrozumieć użytkowników, ale także wpłynie pozytywnie na wiarygodność marki, którą starasz się kreować, a także pomoże w przyciągnięciu do Ciebie nowych klientów.

Recenzje budują sieć relacji społecznych

Dbanie o regularne zaangażowanie odbiorców jest niezbędne do poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania. Większość firm, które prowadzą swoją stronę internetową uważają, że dotyczy to tylko postów w mediach społecznościowych, jednak recenzje klientów na innych stronach również mają ogromne znaczenie w pozycjonowaniu. Warto zmienić swoją strategię na szybkie reagowanie zarówno na pozytywne, jak i negatywne opinie klientów, ponieważ jest to doskonałym sposobem na budowanie zaangażowania i wiarygodności wśród odbiorców. Możesz nawet zwiększyć liczbę kliknięć na często ignorowane strony, tworząc posty w mediach społecznościowych, które podkreślą pozytywne informacje o Twojej firmie w opiniach klientów.

Źródło: RODNAE Productions/pexels.com

Sprawdź: Ile kosztuje pozycjonowanie? Od czego zależy koszt pozycjonowania?

Korzystaj z wielu miejsc przeznaczonych do wystawiania opinii!

Korzystanie z wielu lokalizacji przeznaczonych do wystawiania recenzji przez odbiorcę, to kolejny sposób na zwiększenie pozycji w wynikach wyszukiwania i ogólnego ruchu na stronie. Nie koncentruj się tylko na jednym miejscu przeznaczonym do wystawiania recenzji, skorzystaj z kilku źródeł na popularnych platformach!

Zanim opracujesz strategię zarządzania swoimi recenzjami, która pomoże Ci w pozycjonowaniu Twojej firmy, musisz dowiedzieć się wszystkiego na temat działania wyszukiwarek, z których mogą korzystać Twoi potencjalni odbiorcy:

 • Google
 • Bing
 • Yahoo
 • Facebook

Im więcej recenzji tym więcej konwersji!

Chodzi o to, że jeśli potencjalni klienci zobaczą, że Twoja firma posiada lepsze recenzje, to obdarzą ją większym zaufaniem i bardziej będą skłonni, aby skontaktować się z Tobą, dokonać zakupu produktów oferowanych na stronie lub po prostu spędzić więcej czasu na stronie Twojej firmy.

Działania te odgrywają także ogromną rolę w rankingach SEO, przez co ważnym krokiem, który należy podjąć, aby zwiększyć świadomość swojej marki jest zarządzanie recenzjami.

Sprawdź: Jak wybrać najlepszą firmę marketingu internetowego?

Pozytywne recenzje pomogą Ci zaistnieć!

Czym tak naprawdę jest współczynnik klikalności (CTR, czyli Click-through rate)? Jest to współczynnik używany w marketingu internetowym, po to, aby analizować wyniki kampanii internetowych oraz jest on procentowym określeniem liczby kliknięć w stosunku do liczby wyświetleń reklam. Recenzje Twojej firmy mogą pomóc zwiększyć współczynnik jej klikalności w wynikach wyszukiwania. Skuteczność kampanii reklamowej jest mierzona przez współczynnik klikalności, poprzez ukazanie stosunku liczby osób klikających określone reklamy. Jest to ważny element każdej kampanii, ponieważ informuje o tym, które reklamy docierają do potencjalnych klientów, a które nie.

Podsumowanie

Recenzje zaczęły przenikać do algorytmów wyszukiwarek i wpływać na pozycję firmy w lokalnych, jak i ogólnych wynikach wyszukiwania. Nie można więc nie docenić mocy recenzji w znaczeniu dla SEO! Recenzje publikowane w Internecie na temat Twojej firmy mają ogromny wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że to one wzmacniają Twoją markę, dlatego warto je posiadać! Jeśli starasz się, aby Twoja firma uzyskała jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, skup się na tym, co przedstawiliśmy w tym artykule, a na pewno osiągniesz zadowalające wyniki.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 14
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Optymalizacja konwersji

  Optymalizacja konwersji

  Wzmożony ruch w witrynie nie jest jedynym determinantem sukcesu. O czym jeszcze powinieneś pamiętać, pozyskując nowych klientów w swoim e-sklepie?
  Praktyki SEO: Black Hat SEO

  Praktyki SEO: Black Hat SEO

  Niedozwolone praktyki SEO stają się codziennością w sieci. Jak z nimi walczyć? Co to jest Black Hat SEO i czym może skutkować droga na skróty?
  Co decyduje o budowie rankingu wyszukiwarki?

  Co decyduje o budowie rankingu wyszukiwarki?

  Istnieje wiele czynników, które wyszukiwarki biorą pod uwagę podczas ustalania budowy rankingu SERP. Dziś przyjrzymy się najważniejszym z nich!
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę