Czy SEO pomoże ulepszyć Twoją stronę internetową?

Czy SEO pomoże ulepszyć Twoją stronę internetową?

fauxels/pexels.com

Kiedy nastąpił rozwój marketingu internetowego, stało się oczywiste, że SEO będzie pożądanym celem, każdego przedsiębiorcy. Firmy, które nie stosują tych strategii, tracą potencjalnych klientów. Jeśli uważasz, że Twojej firmie przydałyby się działania SEO, to przeczytaj najpierw te wskazówki, które przybliżą Cię do stworzenia dobrej strategii SEO! Pomogą Ci one wdrożyć samemu niektóre działania, aby uzyskać zauważalne natychmiastowe wyniki!

Co należy zrobić, aby dobrze pozycjonować swoją stronę internetową?

 1. Prowadź bloga firmowego i spróbuj go utrzymać!
 2. Prowadzenie bloga na swojej stronie internetowej to świetny sposób na zwiększenie ruchu w witrynie. Wcześniej z blogów korzystały w większości te osoby, które chciały opisywać swoje życie i doświadczenia z nim związane. Jednak to uległo zmianie!

  Obecnie firmy wykorzystują blogi jako tanie narzędzie marketingowe. Spróbuj także używać go, w celu dostarczania przydatnych informacji swoim klientom. Na przykład, jeśli prowadzisz swój sklep internetowy z produktami do pielęgnacji skóry, powinieneś stworzyć pomocny blog, który zawierał będzie treści takie jak „Powody, dla których skóra Twojej twarzy się wysusza” lub „Kiedy powinnaś udać się do dermatologa?” To pokaże Twoim klientom, że masz wiedzę w danej dziedzinie oraz zaangażowaniu w stosunku do nich.

  Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować swojego bloga, nie możesz zostawić go bez coraz to nowszych treści! Odbiorcy nie lubią blogów, które mają interesującą treść, a nie są na bieżąco aktualizowane… jest to dla nich frustrujące.

  Ponadto regularne tworzenie treści pomaga Twojej stronie internetowej znaleźć się wyżej w rankingu wyników wyszukiwania, zwłaszcza jeśli używasz odpowiednich słów kluczowych. Blogi to ważne narzędzie biznesowe i tania lub nawet bezpłatna metoda marketingu! Im więcej artykułów masz na swoim blogu, tym częściej będziesz pojawiać się w wynikach Google. Odbiorcy rzadko patrzą poniżej pierwszych wyników wyszukiwania… dlatego ważne jest, abyś nie tylko znalazł się na pierwszej stronie wyników, ale także na samej górze!

 3. Zainwestuj w krótkie filmiki na swojej stronie internetowej!
 4. W ciągu ostatnich kilku lat rozwinęła się forma przekazu, która jest obecnie najbardziej pożądana przez odbiorców. Chodzi o filmy online! O wiele prościej, szybciej i przyjemniej jest oglądać filmy, zamiast czytać mnóstwo tekstu. Ludzie wychodzą z założenia, że nie muszą się dużo męczyć podczas czytania treści na stronie internetowej, ponieważ tego samego (a czasem nawet więcej) dowiedzą się z filmu. Wideo to także doskonały sposób na zebranie ogromnej ilości informacji w jednym miejscu, a do tego w zwięzły i interesujący sposób. Filmy mogą być również wykorzystywane, jako ukazanie osobowości marki i przyciągnięcie uwagi konkretnej grupy docelowej.

  Podobnie jak w przypadku pisania treści na blogu, w filmie również musisz umieścić ważne słowa kluczowe, aby uzyskać lepszą pozycję w rankingu wyszukiwania. Warto umieścić je w tytule, opisie i miniaturze filmu. Postaraj się przeprowadzić analizę słów kluczowych za pomocą bezpłatnych narzędzi online, w celu dobrania odpowiednich słów kluczowych, których aktualnie szukają odbiorcy.

 5. Zduplikowana treść na stronie internetowej Twoim wrogiem!
 6. Zduplikowana treść może w rzeczywistości mieć negatywny wpływ na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli zajmujesz się handlem online, możesz mieć powielone treści na swojej stronie internetowej, ponieważ oferujesz ten sam produkt w różnych kolorach lub rozmiarach.

  Jeśli musisz zachować taką treść, istnieje sposób, aby nie zostać ukaranym przez Google. Używaj na swoich stronach tagów kanonicznych, dzięki którym Google uzna Twoją stronę internetową za oryginalną. Znacznik kanoniczny (tag canonical) jest to fragment kodu HTML, który uwidacznia główną wersję stron zduplikowanych lub podobnych. Dlatego, jeżeli masz tę samą lub podobną treść pod różnymi adresami, możesz użyć tych tagów, aby określić, która z nich jest ważniejsza.

 7. Ponownie publikuj stare treści!
 8. Być może na swoim blogu znajdują się świetne i nadal aktualne treści. Dlaczego więc ich nie odświeżyć i nie pokazać znowu odbiorcom? Jeśli Twoje artykuły pochodzą sprzed kilku lat, to mogą one nie być dobrze pozycjonowane w rankingu Google, ponieważ strategie SEO uległy zmianie.

  Spróbuj uaktualnić stare treści poprzez ich delikatną edycję. Przeprowadź lekką analizę słów kluczowych, aby zastąpić stare terminy, zaktualizuj wszelkie nieaktualne informacje i opublikuj artykuł ponownie. Zobaczysz, że to zdziała cuda!

  Aktualizując stare treści i odnawiając je, możesz zwiększyć zaangażowanie i ruch na swojej stronie internetowej bez wkładania dużego wysiłku w pisanie coraz to nowszych wpisów na blogu.

 9. Pomyśl o zamieszczaniu linków!
 10. Prawdą jest, że SEO polega na strategicznym dodawaniu słów kluczowych podczas pisania treści na swojej stronie internetowej, jednak idzie to trochę dalej. Treść w witrynie uważana jest za element znajdujący się na stronie.

  Drugą stroną SEO są elementy poza samą stroną internetową. Ty, jako właściciel nie zauważysz tego bezpośrednio. Prostym sposobem jest użycie linków zwrotnych, aby zwiększyć występowanie SEO elementów poza stroną internetową.

  Może okazać się, że będziesz potrzebował do tego profesjonalistów, ponieważ jest to trudne zadanie do samodzielnego dostosowania. Doświadczone osoby w tej dziedzinie mogą również udzielić Ci wskazówek, jak skutecznie korzystać z linków zwrotnych.

 11. Pokaż się w mediach społecznościowych!
 12. Media społecznościowe są doskonałym sposobem na promocję treści i poprawę świadomości firmy w Internecie. Zwiększysz tym sposobem liczbę odbiorców w swojej witrynie, a to z kolei zwiększy zaangażowanie. Media społecznościowe mają również znaczenie podczas rankingu Google w wynikach wyszukiwania.

  Im więcej kont w mediach społecznościowych połączyłeś ze swoją marką, tym lepsza będzie Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że jeśli którakolwiek z Twoich treści zyska popularność w mediach społecznościowych, Google to wykryje i lepiej zacznie Cię pozycjonować.

Sprawdź: Myślisz, że wiesz wszystko o SEO? Oto 5 nieoczywistych wskazówek, które ułatwią Ci pracę!

Poznaj korzyści z SEO dzięki nam!

Ważne jest, żeby nie przestawać rozwijać swojej marki w Internecie. Dostosowuj się do ciągłych zmian w algorytmach i testuj swoje strategie, aby odnieść pozytywne skutki swojej pracy! Zainwestuj trochę swojego czasu i pieniędzy, a niemal natychmiast odczujesz korzyści z SEO.

Źródło: Pavel Danilyuk/pexels.com

Pozycjonowanie ciągle ulega zmianie, co oznacza, że ​​musisz ciągle się rozwijać i być na bieżąco z nowościami. Jeśli brakuje Ci na to czasu, to prostym sposobem jest współpraca ze specjalistami, którzy zawsze pomogą Ci znaleźć odpowiednią strategię nie tylko na początku Twojej podróży w świecie Internetu, ale również i w dalszych strategiach.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy SEO na swojej stronie internetowej, skontaktuj się z nami (agencja SEO Grupa iCEA) już dziś, aby umówić się na bezpłatną konsultację!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 6
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Błąd 403 – jak naprawić? Co oznacza?

  Błąd 403 – jak naprawić? Co oznacza?

  Pojawienie się błędu 403 na Twojej stronie może mieć wiele przyczyn. Powinieneś jak najszybciej rozwiązać ten problem!
  5 sposobów na skuteczny copywriting

  5 sposobów na skuteczny copywriting

  Z pomocy copywriterów korzysta coraz więcej firm. Poznaj skuteczne sposoby na dobry copywriting.
  Keep it fresh – algorytm Świeżości Google. O co chodzi?

  Keep it fresh – algorytm Świeżości Google. O co chodzi?

  Google wykorzystuje 200 algorytmów. Trudno spełnić je wszystkie, ale jednym z ważniejszych jest świeżość. Dowiedz się, czym jest Algorytm Świeżości.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę