Czy SEO to tylko organiczne wyszukiwanie?

Czy SEO to tylko organiczne wyszukiwanie?

George Morina / pexels.com

W całym tym świecie należy pamiętać, że agencje SEO to nie maszyny do generowania leadów. Chociaż jest w tym ziarno prawdy, musimy postrzegać SEO bardziej jako system zwiększania sprzedaży i kolejny element układanki w świecie budowania marki.

SEO to nie tylko organiczne wyszukiwanie - to rozszerzanie marki

Oto dlaczego optymalizacja treści powinna być postrzegana jako sposób rozszerzania marki, przyciągania potencjalnych klientów i generowania sprzedaży:

Określenie zwrotu z inwestycji nie jest proste

Właściciele, kiedy biorą pod uwagę swoje wydatki marketingowe, często myślą: “Daję agencji SEO lub wydaję 1 zł i oczekuję 5 zł z powrotem. Jeśli tak się nie stanie, jest to porażka”. Trudno się temu dziwić, ponieważ wiele innych osób ma takie same poglądy. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba też myśleć o wartości życiowej klienta. Co jeśli wydasz 5000 zł na kampanię SEO i zdobędziesz 1 klienta? Jeśli średnia wartość klienta wynosi 5000 zł, wygląda to na ogromną porażkę Twojej kampanii. Co jednak, jeśli ten jeden klient poleci Twoją markę 5 swoim znajomym Ten jeden lead, który nie wyglądał nawet na zwrot z inwestycji, w rzeczywistości miał wartość 25 000 zł, co daje zwrot z inwestycji 6 do 1. Można to zauważyć w wielu kampaniach pay per click i eCommerce. Być może osiągamy tylko pewien próg rentowności wydatków na reklamę, ale wiemy, że większa sprzedaż oznacza budowanie i rozwijanie marki. Daje to możliwość przechwycenia adresów e-mail użytkowników do newslettera lub pozwala połączyć się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Działaj na wielu płaszczyznach

Rozwijanie marki na wielu płaszczyznach i w różnych kanałach to podstawa, jeśli chodzi o marketing. Najbardziej dochodowe firmy dosłownie wszędzie poszukują swoich klientów. SEO to świetny sposób, aby być tam, gdzie potrzebują Cię Twoi odbiorcy. Jeśli ktoś szuka białych skarpetek, a Ty sprzedajesz białe skarpetki, ale nie ma ich w wynikach wyszukiwania Google, właściwie nie istniejesz. To również szkodzi Twojej wiarygodności! Wyszukiwarki zawsze były podstawą w cyklu zakupowym klienta. Jeśli wydajesz pieniądze na reklamę i pozyskiwanie klientów, ale nie pokazujesz się konsumentom, gdy są gotowi do zakupu, dosłownie zmarnowałeś wszystkie swoje wysiłki i pozwoliłeś im na skorzystanie z oferty konkurencji.

Linki zwrotne to podstawa udanej strategii

Linki zwrotne to wiecznie żywy element każdej strategii optymalizacyjnej. Należy jednak pamiętać, że spam lub ręcznie zbudowane linki zwrotne umarły już kilka lat temu. Dobre linki zwrotne z wysokiej jakości stron internetowych wciąż żyją i pomagają właścicielom firm zdobyć wysokie pozycje nawet w rankingu bardzo konkurencyjnych fraz kluczowych. Najlepsze w linkach zwrotnych jest jednak to, że budują zaufanie potencjalnych klientów i zachęcają ich do zakupu Twoich produktów. Wyobraź sobie, że masz artykuły publikowane co tydzień na popularnych stronach internetowych o wysokim autorytecie, które czyta niemal cała Twoja grupa docelowa. Z pewnością będziesz wyglądać jak duża marka, a Twoi klienci potraktują Cię poważniej. Linki zwrotne mogą również pomóc w ruchu polecającym, a to pozwoli Ci konwertować użytkowników pochodzących z różnych miejsc w sieci. Budowanie linków zwrotnych ze stron o wysokim autorytecie tworzy gigantyczną siatkę treści w całym Internecie. To prawie jak bycie celebrytą – starasz się zrobić jak najwięcej hałasu, aby być popularnym i zdobyć odbiorców.

Źródło: George Morina / pexels.com

Jest to tani sposób na zwrócenie uwagi na swoją markę

Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z dobrej firmy SEO da Ci pokaźny zysk płynący z każdego kliknięcia. Sposób, w jaki jaki jest to obliczane, polega na stosunku tego, o ile więcej organicznego ruchu w wyszukiwarkach otrzymujesz w porównaniu z tym, ile płacisz firmie. Tak więc, jeśli masz 1000 zł miesięcznie wkładu i dostajesz 3000 więcej organicznych wyświetleń miesięcznie, otrzymujesz wyszukiwanie za około 33 grosze za kliknięcie. W tym przypadku jest to bardzo opłacalna kampania. Za tę cenę otrzymujesz bowiem wielu potencjalnych klientów na swojej stronie i prawdopodobnie uzyskujesz równie dobre konwersje.

Wyszukiwanie organiczne ma lepsze wyniki

Bez względu na to, czy wykonujesz płatność za kliknięcie, retargeting, czy jest to ruch bezpośredni – organiczny ruch w wyszukiwarkach ma zazwyczaj najniższe współczynniki odrzuceń, notuje najdłuższy czas na stronie i najwyższe współczynniki konwersji. Oznacza to, że teoretycznie powinien generować największe przychody dla Twojej marki, niezależnie od tego, czy oceniasz to na podstawie potencjalnych klientów, sprzedaży czy dokonanych akcji. Organiczny ruch w wyszukiwarkach generuje ruch, który jest najbardziej wartościowy, gdyż są to klienci realnie zaangażowani w Twoją markę i jej działalność.

Musisz być widoczny

Każdy, kto dopiero zaczyna swój internetowy biznes, rzadko analizuje liczbę wyświetleń i postrzega ją jako ważny pomiar. Śmiało można stwierdzić, że jest to błędem, gdyż organiczne wyświetlenia są w stanie dać Ci wiedzę na temat tego, czy Twoja firma się rozwija, czy stoi w miejscu, a może nawet notuje spadki popularności. Im więcej osób widzi Twoją markę na autorytatywnych stronach internetowych, tym bardziej są gotowi Ci zaufać. Stwierdzić można zatem że:

Im większa marka, tym większa konwersja

Coraz częściej zauważa się, że duże marki mają wyższe współczynniki konwersji. Klienci ufają im bardziej niż mniejszym firmom. Jeśli prowadzisz więc dużą działalność, z pewnością zauważyłeś,że coraz więcej osób szuka nazwy Twojej firmy i korzysta z Twoich usług, w porównaniu z konkurencyjną, małą marką.

Podsumowanie

Bycie dużą marką nierzadko ułatwia życie. Najważniejszym, o czym powinien pamiętać każdy właściciel firmy, jest odpowiednia strategia marketingowa wykorzystująca optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek. Dobra kampania SEO powinna wykorzystywać linki zwrotne i ich wpływ, uwzględniać wysokiej jakości treści i dbać o techniczne aspekty strony internetowej. Jeśli jeszcze tego nie robisz, musisz zacząć już dziś!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czy da się sprawdzić działania agencji SEO?

  Czy da się sprawdzić działania agencji SEO?

  Jeśli korzystasz z usług agencji SEO, skorzystaj też z bezpłatnych narzędzi, dzięki którym będziesz mógł monitorować jej działania na Twojej stronie!
  Poważna zmiana, nie jakaś kosmetyka – migracja witryny a SEO

  Poważna zmiana, nie jakaś kosmetyka – migracja witryny a SEO

  Dla SEO proces migracji, stanowi działanie znacznie poważniejsze, niż wyłącznie kosmetyczne, czy wiesz jak należycie go przeprowadzić?
  Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

  Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

  Rozpocząłeś pozycjonowanie strony? Widoczność witryny będzie rosnąć, a wraz z czasem inwestycja będzie coraz bardziej rentowna. Sprawdź, po jakim czasie możesz się spodziewać efektów i jakie one będą.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.