DARMOWY AUDYT SEO

Czy treści wideo pomagają stronie internetowej w SEO?

6 min czytania
Czy treści wideo pomagają stronie internetowej w SEO?
Kategoria Pozycjonowanie

Treści wideo są obecnie najbardziej popularną formą przekazu. Okazuje się, że są one bardziej zapadające w pamięć i atrakcyjniejsze niż zwykłe treści na stronie internetowej. Jednak musisz wiedzieć, że treści wideo są w stanie wpłynąć bardzo mocno na Twoje pozycjonowanie strony www.

Musisz pamiętać, że filmy przyciągają internautów. Poszukują oni nie tylko rozrywki, ale i informacji, które będą dla nich proste do przyswojenia. Jak można zauważyć, Google stale monitoruje zmiany w upodobaniach użytkowników Internetu. Dlatego, w celu zaspokojenia odbiorców, zaczynają pozycjonować przede wszystkim treści wideo najwyżej.

Tak jak w przypadku zwykłych treści, tutaj również, aby zaistnieć w świecie marketingu internetowego, trzeba tworzyć wartościowe treści, to nie może być obojętnie, jaki filmik. Musi to być po prostu spójne!

Czytaj dalej, a zobaczysz, dlatego strony internetowe z treściami wideo są lepsze od konkurencji!

Spis treści:

Treści wideo pomogą lepiej pozycjonować Twoją stronę internetową!

Jeżeli jeszcze nie wiesz, to pamiętaj, że Google analizuje każde strony internetowe i bierze pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania. Oceniając trafność Twojej witryny dla konkretnego słowa kluczowego, bierze pod uwagę wideo, tekst oraz obraz. Jeżeli zapewnisz swojej stronie wszystkie te trzy przekazy, to z pewnością poprawisz pozycję w rankingu wyszukiwań Google’a. Pokażesz w ten sposób algorytmom, że nie jesteś monotonny, a Twoje treści są zróżnicowane, dlatego inni nie będą się u Ciebie nudzić!

Jak w przypadku zwykłych treści, tutaj słowa kluczowe również mają duże znaczenie, dlatego przeprowadź analizę słów kluczowych, pomoże to Ci zrozumieć, co potrzebują Twoi odbiorcy. Kiedy już będziesz znał odpowiedź, to po prostu umieść te odpowiednie w metatagach filmu, w trakcie publikacji filmu na stronie. Z pewnością zobaczysz różnicę!

Warto dodawać również transkrypcję do swoich filmów. Z pewnością pomaga, to niektórym osobom z Twojej grupy docelowej, ale my się skupiamy na SEO, a dodając napisy, możesz umieścić w nich o wiele więcej słów kluczowych, które Google zauważy! Z pewnością pomoże to Twojej firmie w lepszej pozycji w rankingu wyszukiwań, więc zaczniesz generować większy ruch na stronie.

Sprawdź: Co to jest reklama PPC?

Z pewnością chcesz, aby Twoje treści były udostępniane przez innych, najlepiej znanych internetowych twórców. Może dlatego zacznij tworzyć takie treści wideo, które będą oni chcieli rozpowszechniać. Z pewnością pomoże Ci to wpłynąć na rozpoznawalność marki… a to jest chyba Twój priorytet.

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona odnosiła jeszcze większe korzyści, to zachęcaj swoich odbiorców do interakcji. Czasami wystarczy mała zachęta w postaci zniżki lub otrzymania czegoś gratis, aby odwiedzić witrynę bezpośrednio!

Musisz także pamiętać o tym, aby zachować spójność swojej marki w filmach przez Ciebie tworzonych, dlatego w tym celu stosuj odpowiednią kolorystykę oraz umieść logo firmy na początku i na końcu filmu.

Utożsamiaj się ze swoimi treściami wideo! Stwórz je w taki sposób, aby być z nich dumnym!

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Media społecznościowe pomogą Twojej stronie WWW zaistnieć!

Media społecznościowe są obecnie bardzo popularną formą interakcji i kontaktu z innymi. Dlatego ważne jest, aby tam również udostępniać swoje treści wideo, ponieważ jest to idealny sposób, aby wpłynąć na masy i zaangażować publiczność do konkretnych działań.

Musisz wiedzieć, że dzięki udostępnianiu treści wideo w mediach społecznościowych zwiększysz swoją szansę na kliknięcia i interakcje! Treści wideo, to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania, co z pewnością przynosi korzyści w pozycjonowaniu Twojej strony WWW. Nie ważne, w jakiej branży działasz, ważne jest, aby tworzyć wartościowe i angażujące treści, które zainspirują odbiorców.

Istnieje również relacja na żywo, która może okazać się równie dobrym pomysłem, co filmik. Twoi odbiorcy mogą na żywo komentować, reagować i zadawać pytania, na które Ty możesz bezpośrednio im odpowiedzieć i ich zauważyć!

Nie tylko jakość ma znaczenie, ale i wygląd! Na Facebooku kwadratowe filmy mają około 30% więcej wyświetleń niż zwykłe filmy poziome. Pamiętaj również, że prawie 90% treści wideo oglądanych jest przez odbiorców bez dźwięku. Dlatego ważne są napisy, nie tylko dla SEO, ale żeby odbiorca lepiej zaangażował się w Twój przekaz i włączył dźwięk!

Upewnij się, jakie formaty są skuteczne na konkretnych social mediach, a Twoje treści staną się skuteczne!

Sprawdź: Remarketing – czym jest i na czym polega?

Treści wideo wpływają na czas przebywania odbiorców w witrynie

Musisz wiedzieć, że Google analizuje również czas, który spędza użytkownik na Twojej stronie i to pomaga mu ocenić, czy Twoje treści są przydatne i czy warto pokazywać je innym. Jeżeli ktoś pozostaje dłużej w witrynie, to w tym momencie dla algorytmu Google’a jest to informacja, że użytkownik znalazł tam potrzebne dla siebie informacje. Im dłużej zostają w witrynie, tym lepiej strona odpowiada ich zapytaniom.

Dzięki udostępnianiu treści wideo, twoi odbiorcy pozostaną na dłużej w witrynie, ponieważ będą musieli obejrzeć zamieszczony filmik, a jak wiadomo, zwiększa to ilość czasu. Poprawi to z pewnością Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Zacznij tworzyć już dziś, a zobaczysz, jak szybko przyciągniesz odbiorców!

Musisz być konsekwentny w swoich działaniach i nie poddawać się, jeżeli coś nie wyjdzie od razu… publikowanie pojedynczych filmików, z co gorsza tylko jednym wyszukanym przez Ciebie słowem kluczowym, nie przyniesie Ci sukcesu. Dlatego pamiętaj, żeby być aktywnym i publikować treści wideo jak najczęściej.

Podsumowanie

Tworzenie filmów w Internecie, jak mogłeś zauważyć, mocno wpływa na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Treści wideo są obecnie najbardziej popularnym środkiem przekazu. Jeżeli jeszcze nie zacząłeś tworzyć swojego contentu, to może najwyższy czas to zmienić?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, to skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 4

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy AMP wpływa na SEO strony internetowej?
Czy AMP wpływa na SEO strony internetowej?
Chciałbyś, aby Twoja strona internetowa ładowała się szybciej niż pozostałe? Musisz poznać zastosowanie formatu AMP! Ciekawy? Czytaj dalej!
Jak poprawić swój autorytet w sieci za pomocą SEO?
Jak poprawić swój autorytet w sieci za pomocą SEO?
Optymalizacja i pozycjonowanie jako metoda zdobywania klientów. Jak śledzić swój autorytet w sieci? Czym jest SERM i jakie ma znaczenie dla biznesu?
Jak prawidłowo wykonać paginację stron?
Jak prawidłowo wykonać paginację stron?
Paginacja stron ma bezpośredni wpływ na doświadczenia użytkowników i widoczność w Google. Warto więc wiedzieć, na czym polega i jak ją wykonać.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie