DARMOWY AUDYT SEO

Czy Twoja firma potrzebuje doradztwa cyfrowego?

7 min czytania
Czy Twoja firma potrzebuje doradztwa cyfrowego?
Kategoria Marketing

Doradztwo cyfrowe to prężnie rozwijająca się usługa, którą zainteresowanych jest coraz więcej właścicieli różnego rodzaju firm, nawet tych najmniejszych. Serwis ten koncentruje się na rozwiązywaniu problemów biznesowych i opracowywaniu strategii, które pozwalają markom osiągać coraz większe zyski.

Poniżej opisano korzyści, jakie płyną z korzystania z doradztwa cyfrowego i na co zwrócić w tym procesie uwagę. Ale najpierw:

Spis treści:

Czym jest doradztwo cyfrowe?

Doradztwo cyfrowe to działania, które łączą strategię biznesową z procesami internetowymi, takimi jak projektowanie i rozwój stron, marketing, PR, branding i wszystko to, co dzieje się w sieci.

Sprawdź: Czym jest EVP (Employee Value Proposition)?

Jak agencja cyfrowa może pomóc Twojej firmie?

Doradztwo cyfrowe ciągle się rozwija. Głównym celem tej usługi jest pomoc firmom w osiąganiu konkretnych celów i wdrażaniu nowych strategii w przestrzeni internetowej przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji na rynku .

Doradztwo obejmuje zarówno budowanie długoterminowych planów działania, jak i wdrażanie technik przynoszących natychmiastowe efekty.

Czym zajmują się konsultanci cyfrowi? Przede wszystkim przekazują specjalistyczną wiedzę branżową i opracowują dokładne strategie biznesowe. Ponadto wyznaczają najlepsze kierunki, w których może zmierzać Twoja firma i wzmacniają jej pozycję w sieci. W jaki sposób? Poniżej wymieniono podstawowe techniki, jakimi posługują się podczas swoich działań.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)

Jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny typ działań prowadzony przez konsultanta cyfrowego. Agencja SEO musi wykorzystać wiele technik i zróżnicowanych metod, aby wzmocnić pozycję Twojej firmy na każdym obszarze. Niektóre z nich to:

 • Tworzenie i publikowanie wysokiej jakości treści na stronie internetowej.
 • Dbanie o backlinki i reputację marki.
 • Analiza i odpowiednie wykorzystanie słów kluczowych.
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi i marketing.
 • Przeprowadzanie audytów SEO.
 • Projektowanie i optymalizowanie stron.

To tylko kilka elementów, które obejmuje SEO. Zarządzanie optymalizacją treści to jeden z aspektów, które mogą sprawić, że Twoja pozycja w sieci diametralnie wzrośnie.

Dbanie o treść

Tworzenie i publikowanie wysokiej jakości treści zajmuje dużo czasu i jest bardzo wymagające. Może okazać się to więc trudnym zadaniem, zwłaszcza dla zapracowanych właścicieli firm. Nawet jeśli znajdziesz chwilę na napisanie jakiegoś tekstu, brak odpowiedniej optymalizacji sprawi, że Twoje wysiłki nie przyniosą efektów. Zatrudnienie specjalisty do spraw tworzenia contentu to najlepsze co możesz zrobić. Wykorzysta on bowiem badania i analizy, aby dostosować tematy do upodobań Twoich odbiorców i będzie publikował treści w odpowiednim czasie i miejscu.

Skuteczna kampania reklamowa

Digital marketing to bardzo złożony proces, który wymaga dobrej strategii i odpowiednich metod, tak więc zatrudnienie konsultanta może Ci nie tylko ułatwić te przedsięwzięcie, ale też zmaksymalizuje Twoje zyski. Pomoże Ci on dobrać odpowiednie środki reklamy w mediach społecznościowych i dopasować odpowiednie kampanie w Google, dzięki czemu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale też pieniądze.

Działania w mediach społecznościowych

Tworzenie spójnych postów i regularne umieszczanie ich w mediach społecznościowych to klucz do zwiększenia liczby obserwatorów.

Konsultant cyfrowy jest w stanie pomóc Ci w tych działaniach poprzez aktywne udzielanie się na portalach, wchodzenie w interakcje z odbiorcami i dostosowywanie środków przekazu do aktualnych trendów i upodobań konsumentów.

Taka współpraca nie tylko zagwarantuje Ci doskonałe wyniki, ale też zaoszczędzi ogrom Twojego czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na rozwijanie swojej firmy na innych obszarach.

Zarządzanie stronami internetowymi

Stworzenie strony internetowej to bułka z masłem. Niestety, aby była regularnie odwiedzana przez docelowych odbiorców potrzeba znacznie więcej wysiłku. Współpraca z ekspertem może zapewnić Ci dobrą wizualnie, szybką, prostą w nawigacji i funkcjonalną witrynę, która jest idealnie dopasowana do twojej marki.

Konsultant cyfrowy jest w stanie stworzyć Twoją stronę od podstaw, zgodnie z Twoimi założeniami lub unowocześnić istniejącą już witrynę i odpowiednio ją zoptymalizować. Technologia się rozwija, preferencje użytkowników się zmieniają. Twoja strona musi nadążać za tymi procesami, aby nie zostać w tyle.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Co możesz zyskać dzięki takiej współpracy?

Zatrudnienie konsultanta często może okazać dość kosztowne, ale uznać to można za inwestycję, a nie wydatek, gdyż wiąże się z korzyściami, takimi jak:

Oszczędność Czasu

Marketing cyfrowy to rozległa dziedzina, która stale się rozwija. Możliwe jest samodzielne prowadzenie skutecznych działań, ale długotrwałe efekty wymagają poświęcenia czasu na badania i wdrażanie nowych strategii.

Zatrudniając firmę marketingową, możesz oszczędzić swój czas i jednocześnie nieustannie ulepszać swoją firmę.

Oszczędność pieniędzy

Małe firmy nie zatrudniają agencji cyfrowych, ponieważ uważają, że koszty tej współpracy są zbyt wysokie. Warunki tych działań wyznaczasz jednak samodzielnie. Od Ciebie zależy, czy chcesz skorzystać z pomocy specjalistów jednorazowo, czy zatrudnić ich na dłużej. Podczas podejmowania tej decyzji musisz uwzględnić efekty, na których Ci najbardziej zależy.

Dzięki skutecznej kampanii marketingowej, która zostanie dobrana do Twoich indywidualnych potrzeb, będziesz cieszyć się zwrotem z inwestycji, który sprawi, że początkowe wydatki okażą się niezwykle opłacalne.

Budowanie autorytetu marki

Konsultanci cyfrowi wkładają wiele wysiłku w swoje działania, gdyż skuteczny marketing polega na dostarczeniu odpowiednich treści konkretnym odbiorcom, co wymaga wielu badań i szerokiej wiedzy. Agencja cyfrowa jest w stanie Ci to zapewnić oraz zadbać o kontrolowanie wyników swojej strategii.

Więcej możliwości

Jeśli zajmujesz się marketingiem na własną rękę, z pewnością zdajesz sobie sprawę z potęgi mediów społecznościowych. Dzięki nim jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby odbiorców i zachęcić ich do korzystania ze swoich usług. Nie powinieneś jednak zapominać o reklamach PPC. Dużo obowiązków, prawda? Dla agencji marketingowej to żaden problem, dlatego powinieneś pomyśleć o współpracy z nią. Zadba ona o słowa kluczowe w Twoich treściach i przeprowadzi analizę konkurencji, którą następnie wykorzysta do sporządzenia odpowiedniej strategii reklamowej, dzięki czemu zaobserwujesz dynamicznie wzrastający ruch w swojej witrynie.

Sprawdź: Jaką domenę wybrać dla firmy?

Jak wybrać najlepszą agencję cyfrową?

Wybór nie jest najłatwiejszy, ponieważ sektor usług konsultingowych stale się rozwija, a liczba specjalistów z różnych dziedzin wzrasta.

Poniżej przedstawiono kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

 • sprawdź, czy agencja pracowała już z firmami podobnymi do Twojej
 • dowiedz się, ile kosztują ich usługi i określ, czy mieszczą się w Twoim budżecie
 • sprawdź, jakie usługi oferują i jak reklamują się w internecie

Bez wątpienia chcesz mieć pewność, że agencja, którą zatrudnisz, będzie w stanie rozwiązać Twoje problemy i pomoże Ci osiągnąć pożądane cele. Poświęć więc trochę czasu na dokładny research, aby mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Podsumowanie

Doradztwo cyfrowe obejmuje wiele procesów i zróżnicowanych technik, dlatego też korzyści, które możesz dzięki temu osiągnąć są tak spektakularne.

Popyt na usługi agencji cyfrowych stale rośnie, gdyż warunkiem silnej pozycji na rynku jest ciągły rozwój firmy i jej działań. Warto więc zainwestować w tę współpracę, aby cieszyć się świetnymi wynikami i szybko stać się liderem w swojej branży.

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SXO.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest optymalizacja wartości klienta i jak o nią zadbać?
Czym jest optymalizacja wartości klienta i jak o nią zadbać?
Prowadzisz sklep internetowy? Zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży? Dowiedz się, jak pomóc Ci w tym może optymalizacja wartości konsumenta.
Wskaźniki efektywności marketingu – jak mierzyć?
Wskaźniki efektywności marketingu – jak mierzyć?
Stała weryfikacja skuteczności działań marketingowych jest kluczem do osiągnięcia sukcesu na rynku. Sprawdź, w jaki sposób można to zrobić za pomocą KPI.
Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?
Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?
Żaden biznes nie może istnieć bez zysku, a pojęcie leadów sprzedażowych odgrywa tu kluczową rolę. W artykule opowiadamy, czym są i w jaki sposób je pozyskiwać. Czytaj dalej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie