DARMOWY AUDYT SEO

Czy warto rozpocząć pozycjonowanie zagraniczne?

5 min czytania
Czy warto rozpocząć pozycjonowanie zagraniczne?
Kategoria Pozycjonowanie

Stworzenie firm o międzynarodowym zasięgu wymaga dotarcia do klientów znajdujących się w różnych częściach świata. Jednym z medium, które pomaga firmom zdobyć nowych odbiorców swojej oferty poza granicami kraju, jest opracowanie strony internetowej dostosowanej do potrzeb danej społeczności oraz dotarcie do jej mieszkańców. Pomóc w tym może pozycjonowanie zagraniczne, które ułatwia podniesienie widoczności w sieci dla użytkowników pochodzących z innych krajów. Dowiedz się, jak działa pozycjonowanie za granicą oraz kiedy opłaca się w nie zainwestować.

Spis treści:

Czym jest pozycjonowanie zagraniczne?

Aby dowiedzieć się, czym jest pozycjonowanie zagraniczne, warto najpierw dowiedzieć się, czym ono jest tak ogólnie. Zatem pozycjonowanie zwane również SEO obejmuje szereg czynności, których celem ma być zwiększenie widoczności danej witryny w organicznych wynikach wyszukiwarki. Odpowiednio wypozycjonowana strona to taka, która wyświetla się wysoko w Google po wyszukaniu określonej frazy. Dzięki temu właściciel witryny zyskuje większą liczbę odwiedzin na swojej stronie, a co za tym idzie, wzrasta sprzedaż oferowanych przez niego usług czy produktów. SEO obejmuje szereg czynności, wśród najważniejszych wymienić można stworzenie responsywnej i bezpiecznej witryny z ciekawą i angażującą treścią i odpowiednią warstwą wizualną, która szybko się ładuje, a także dobór odpowiednich słów kluczowych, pozyskiwanie linków zewnętrznych czy też przygotowanie mapowania po stronie.

Jak zatem łatwo się domyślić, pozycjonowanie za granicą obejmuje tworzenie stron, które zwiększą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania w więcej niż jednym kraju. Wśród nich wyróżnić można zarówno te skupiające się na jednej stronie, jak i witryny globalne i międzynarodowe, których zadaniem jest dotarcie do praktycznie wszystkich krajów. Zadaniem SEO zagranicznego jest umożliwienie algorytmom wyszukiwarek rozpoznanie i zidentyfikowanie języków oraz krajów, na które właściciel witryny chce wysyłać swoją reklamę. Jest to niezwykle przydatne, a w zasadzie konieczne działanie w sytuacji, gdy dane przedsiębiorstwo chce za pomocą Google poszerzyć obszar swojej działalności o kolejne rynki zagraniczne.

Sprawdź: Globalizacja a SEO – pozycjonowanie zagraniczne

Jak przeprowadzić pozycjonowanie za granicą?

Pozycjonowanie zagraniczne należy rozpocząć od wybrania kraju docelowego. Po tym ruchu warto skupić się na przygotowaniu i wdrożeniu wersji językowej kraju, na który będziemy się pozycjonować. Proces ten będzie dużo bardziej skuteczny, jeśli zdecydujemy się na zakup domeny z odpowiednią domeną krajową. Sprawi to, że strona będzie dużo chętniej odwiedzana przez mieszkańców danego kraju poprzez znajomy wygląd. Uniknąć tego możemy w sytuacji, gdy nasza pierwotna wersja strony będzie posiadała międzynarodowy sufiks .com, który znany jest na całym świecie. Kolejną istotną kwestią jest geolokalizacja. Przydatna jest szczególnie wtedy, kiedy firma posiada oddział w danym kraju. W celu pozycjonowania zagranicznego należy stworzyć wizytówkę My Business w serwisie Google na ten właśnie oddział. Pomoże to nie tylko w dotarciu do użytkowników, lecz także dostosowaniu do potrzeb algorytmów wyszukiwarek, które chętniej będą taką stronę pozycjonować.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Czy warto pozycjonować strony za granica?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy SEO zagraniczne się opłaca. To wszystko zależy przede wszystkim od profilu działalności danego przedsiębiorstwa. Wykluczyć bezwzględne z kręgu firm, które powinny zainteresować się tym zjawiskiem, należy przedsiębiorstwa usługowe stacjonarnie. Dla przykładu krawcowa zajmująca się przeróbkami krawieckimi mieszkańców osiedla i okolic nie będzie w stanie nic skorzystać na tym, że jej stronę zaczną odwiedzać osoby z Chin, Ameryki czy Niemiec. W tym wypadku będzie to ewidentna strata czasu i pieniędzy, które można by zainwestować w pozycjonowanie lokalne z dużymi sukcesami.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą wysyłkową. Pozycjonowanie za granicą w przypadku rękodzieła czy dropshippingu to świetna okazja na zwiększenie swojej sprzedaży i poszerzenie grona odbiorców o nowe grupy. W tym celu konieczne jest jednak dokładne określenie grupy docelowej i wpasowanie się w jej potrzeby. Jeśli chcemy rozpocząć ekspansję kilku rynków, jednocześnie musimy liczyć się z kilkukrotnym zwiększeniem budżetu na to przeznaczonego.

Sprawdź: 11 najczęstszych błędów SEO przy ekspansji zagranicznej

Jakie korzyści zapewnia SEO za granicę?

Wśród podstawowych korzyści pozycjonowania zagranicznego wymienić można zwiększenie ruchu na stronie internetowej o nowe osoby z innych krajów. Przedsiębiorca nie jest ograniczony wyłącznie do kraju, w którym posiada swoją siedzibę. Może z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę na rynkach zagranicznych. Za tym bezpośrednio idzie rozpoznawalność i budowanie wizerunku firmy globalnie, co wiąże się bezpośrednio ze wzrostem konwersji, który zapewnić może wysokie wyniki sprzedażowe, a co za tym idzie zyski. Dodatkowo zaletą zagranicznego SEO jest także bardziej świeże spojrzenie na tworzone przez nas treści. Pozwala to ocenić lepiej skuteczność poprzez dokładną analizę strony zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wizualnym.

Globalizacja i rozwój sieci sprawiły, że granice praktycznie nie istnieją. W dzisiejszych czasach możemy zakupić produkty z całego świata za pomocą jedynie kilku kliknięć. Warto wykorzystać to jako szansę na rozwój własnego przedsiębiorstwa poprzez zwiększenie sprzedaży naszych produktów na inne rynki. Warto zastanowić się o ile procent może to zwiększyć przychody firmy i przeanalizować, czy ta niekiedy wysoce kosztowna operacja będzie w naszym przypadku opłacalna.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: desporto.pl, liveasily.pl

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

5 sposobów na zdobywanie klientów w Internecie
5 sposobów na zdobywanie klientów w Internecie
Klienci są bardzo ważni dla każdego przedsiębiorstwa. W tym artykule dowiedz się, jak ich pozyskiwać w internecie.
Jak znaleźć się na zerowej pozycji w Google?
Jak znaleźć się na zerowej pozycji w Google?
Zerowa pozycja wyszukiwania może okazać się sukcesem dla witryny. Warto podjąć kilka zadań, aby znaleźć się we fragmentach z odpowiedziami Google.
Jak opinie wpływają na SEO – element pozycjonowania wizerunkowego
Jak opinie wpływają na SEO – element pozycjonowania wizerunkowego
Przed dokonaniem zakupu użytkownicy robią dokładny research. Na co zwracają szczególną uwagę? Oczywiście opinie. Czytaj dalej i dowiedz się, jak opinie wpływają na pozycjonowanie wizerunkowe.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę