Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dzisiejszą odsłonę SEO Newsów zaczynamy tradycyjną wiadomością o kolejnej aktualizacji Google, a kończymy wynikami badań, które potwierdzają to, czego wszyscy domyślali się już wcześniej. Czy zatem chociaż w środku naszego przeglądu znajduje się jakiś szokujący news, którego nikt się nie spodziewał? To już musicie sprawdzić sami.

November Core Update

Google ogłosił kolejną aktualizację. Tym razem chodzi o November Core Update, która rozpoczęła się 17 listopada i potrwa około dwóch tygodni. Jak zaleca sam Google, warto w związku z tym przyjrzeć się naszym treściom i ich tzw. E-A-T, czyli trzem jakościowym wskaźnikom witryny.

Źródło:
https://searchengineland.com/google-november-2021-core-update-rolling-out-today-376124

Boty lubią wyboldowany tekst

Johna Muellera z Google potwierdził, że znaczniki <b> i <strong> mają nie tylko benefity wizualne, lecz również pomagają botom odczytać podstronę i lepiej zrozumieć jej treść. Oczywiście mowa o pogrubianiu fraz lub pojedynczych zdań, a nie całego tekstu.

Źródło:
https://www.searchenginejournal.com/google-bolded-text-can-help-your-seo/427044/

Ogromne badanie współczynnika CTR

Wiele osób zgłaszało, że współczynnik klikalności CTR od jakiegoś czasu spada. Sprawie postanowili przyjrzeć się badacze z firmy seoClarity, którzy przeprowadzili prawdopodobnie największe badanie współczynnika CTR w historii. Wnioski? CTR… faktycznie spada.

Jak wskazują sami badacze, dane są naprawdę obszerne i jako jedyne zawierają podział na sezonowość, geografię oraz branżę. Jednym z ciekawszych wyników jest różnica współczynnika klikalności na mobilce i desktopie. I chociaż w obu przypadkach na dalszych pozycjach tendencja klikalności jest spadkowa, to jak się okazuje, witryny które są poza TOP2 w wynikach organicznych posiadają większy wskaźnik klikalności na mobilce niż na desktopach.

Źródło:
https://www.seoclarity.net/mobile-desktop-ctr-study-11302/

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Co to jest pozycjonowanie organiczne stron?

  Co to jest pozycjonowanie organiczne stron?

  Pozycjonowanie organiczne, choć wymaga długotrwałej, systematycznej pracy, pozwala na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Przeczytaj więcej na temat jego zalet!
  Rozpoczęcie współpracy Grupa iCEA i Sky-Shop.pl

  Rozpoczęcie współpracy Grupa iCEA i Sky-Shop.pl

  W dobie pandemii marketing online zyskał na znaczeniu, dlatego od dziś dzielimy się bezpłatnie naszą wiedzą także z klientami SkyShop! Zobacz, co zyskasz podczas naszych eksperckich konsultacji.
  Jak pozycjonować bloga?

  Jak pozycjonować bloga?

  Masz bloga i chcesz przyciągnąć na niego jak najwięcej unikalnych użytkowników? Z pomocą przychodzi pozycjonowanie! Przeczytaj, jak przeprowadzić je skutecznie.
  Bezpłatny audyt

   Powiedz nam jaki zakres usług Cię interesuje,
   a skontaktujemy się w odpowiednim dla Ciebie terminie