DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dzisiejszą odsłonę SEO Newsów zaczynamy tradycyjną wiadomością o kolejnej aktualizacji Google, a kończymy wynikami badań, które potwierdzają to, czego wszyscy domyślali się już wcześniej. Czy zatem chociaż w środku naszego przeglądu znajduje się jakiś szokujący news, którego nikt się nie spodziewał? To już musicie sprawdzić sami.

November Core Update

Google ogłosił kolejną aktualizację. Tym razem chodzi o November Core Update, która rozpoczęła się 17 listopada i potrwa około dwóch tygodni. Jak zaleca sam Google, warto w związku z tym przyjrzeć się naszym treściom i ich tzw. E-A-T, czyli trzem jakościowym wskaźnikom witryny.

Źródło:
https://searchengineland.com/google-november-2021-core-update-rolling-out-today-376124

Boty lubią wyboldowany tekst

Johna Muellera z Google potwierdził, że znaczniki <b> i <strong> mają nie tylko benefity wizualne, lecz również pomagają botom odczytać podstronę i lepiej zrozumieć jej treść. Oczywiście mowa o pogrubianiu fraz lub pojedynczych zdań, a nie całego tekstu.

Źródło:
https://www.searchenginejournal.com/google-bolded-text-can-help-your-seo/427044/

Ogromne badanie współczynnika CTR

Wiele osób zgłaszało, że współczynnik klikalności CTR od jakiegoś czasu spada. Sprawie postanowili przyjrzeć się badacze z firmy seoClarity, którzy przeprowadzili prawdopodobnie największe badanie współczynnika CTR w historii. Wnioski? CTR… faktycznie spada.

Jak wskazują sami badacze, dane są naprawdę obszerne i jako jedyne zawierają podział na sezonowość, geografię oraz branżę. Jednym z ciekawszych wyników jest różnica współczynnika klikalności na mobilce i desktopie. I chociaż w obu przypadkach na dalszych pozycjach tendencja klikalności jest spadkowa, to jak się okazuje, witryny które są poza TOP2 w wynikach organicznych posiadają większy wskaźnik klikalności na mobilce niż na desktopach.

Źródło:
https://www.seoclarity.net/mobile-desktop-ctr-study-11302/

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czy XML sitemaps wpływa na Twój sklep internetowy pod kątem SEO?
  Czy XML sitemaps wpływa na Twój sklep internetowy pod kątem SEO?
  Zastanawiasz się jak zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania? Przedstawiamy Ci XML sitemaps, dzięki czemu osiągniesz sukces w swojej branży E-Commerce!
  Jak w prosty sposób przeprowadzić audyt linków zwrotnych?
  Jak w prosty sposób przeprowadzić audyt linków zwrotnych?
  Audyt linków zwrotnych przydaje się podczas każdej kampanii linków, dlatego ważne, aby o nim pamiętać i przeprowadzić go w prawidłowy sposób.
  Optymalizacja WordPress – na co zwrócić uwagę?
  Optymalizacja WordPress – na co zwrócić uwagę?
  Zbudowanie atrakcyjnej witryny to klucz do sukcesu niejednej marki. W tym artykule zawarliśmy zatem wiele cennych wskazówek, które Ci w tym pomogą!

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę
   Umów spotkanie