DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego SEO jest ważne dla strony internetowej?

Dlaczego SEO jest ważne dla strony internetowej?

Andrea Piacquadio / pexels.com

Z pewnością zauważyłeś, że w całym Internecie witryny są liczone w milionach, a niestety tylko część z nich otrzymuje ruch na stronie i pojawia się na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania.

Jeżeli Twoja strona WWW nie generuje konwersji, to znaczy, że nie jesteś aktywny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Dlatego możesz zastanawiać się, jak zwiększyć ruch w witrynie. Wyróżnienie witryny w organicznych wynikach wyszukiwania może wydawać się dość trudne, ale przy dopracowanej strategii SEO uda Ci się to osiągnąć.

W tym artykule pokażemy Ci różne wskazówki, które pomogą uzyskać jak największy ruch organiczny i przewyższyć konkurencję w wyszukiwarkach.

Czym jest SEO?

SEO jest procesem, który ma na celu zoptymalizowanie witryny pod kątem bezpłatnych wyników wyszukiwania, aby uzyskać jak największy ruch na stronie, dzięki odpowiednim słowom kluczowym.

Bezpłatne wyniki wyszukiwania to te wyniki, które wyświetlają się na stronie wyszukiwarki np. Google. Witryny, które się tam znajdują, są odpowiednio selekcjonowane przez jej własny algorytm. Typowa strona wyszukiwarki ma:

 • około 5 płatnych reklam na górze strony (Google Adwords);
 • poniżej znajdują się lokalne wyniki, które są wyświetlane, dzięki narzędziowi „Google Moja Firma”;
 • następnie 10 organicznych wyników wyszukiwania.

Najczęściej 10 pierwszych organicznych wyników na stronie wyszukiwarki odpowiada za ponad 90% kliknięć, a każda kolejna pozycja uzyskuje ich coraz mniej.

Sprawdź: Optymalizacja WordPress – na co zwrócić uwagę?

Dlaczego warto zainteresować się SEO?

W optymalizacji pod kątem wyszukiwarek chodzi o umieszczanie odpowiednich słów kluczowych w swoich treściach na stronie WWW po to, aby wyszukiwarka pozycjonowała na konkretne zapytania innych użytkowników.

Ranking Google ma czasem związek z szybkością ładowania konkretnej strony WWW, zgodnością z zasadami Google, jakością kodu, linkami w witrynie, autorytetem domeny, lokalizacją użytkownika, czy urządzeniem. Większość wyszukiwarek ma własne algorytmy do określania rankingów wyników wyszukiwania.

Bezpłatne wyszukiwanie jest silnie ukierunkowane na intencje użytkownika, co oznacza, że ​​konwersja lub potencjalna sprzedaż jest bardziej prawdopodobna niż w przypadku innych form ruchu. Warto umieszczać konkretne frazy w treści na swojej stronie internetowej, ponieważ jeśli wyświetlisz się na wyszukiwaną przez użytkowników frazę, to prawdopodobnie trafią oni do Twojej witryny.

Najważniejszą zaletą SEO jest to, że zwiększa ruch na stronie. Jeśli znajdujesz się na wysokiej pozycji w rankingu, to z pewnością zobaczysz wzrost ruchu w witrynie. Jest to również prosty i szybki sposób na zbudowanie świadomości marki, ponieważ SEO zapewnia, że informacje o Twojej stronie są dostępne na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu Twój autorytet wzrasta. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że SEO jest bezpłatnym działaniem, które może podjąć każda firma posiadająca witrynę internetową. Tradycyjne kampanie są zazwyczaj drogie, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z działalnością online.

Dlaczego warto wdrożyć płatne wyniki wyszukiwania?

Płatne wyniki wyszukiwania to miejsce, w którym znajdują się tylko te kampanie, za które aktualnie płacisz. Ruch na stronie będzie kontynuowany w tym formacie tak długo, jak będziesz płacił za wyświetlanie reklamy.

Najczęściej są to reklamy typu PPC, za które zapłacisz tylko wtedy, kiedy użytkownik kliknie w reklamę i wyświetli Twoją witrynę. Cena, jaką zapłacisz, zależy od konkurencyjności słów kluczowych, jakości reklamy czy strony docelowej. Jeżeli będziesz chciał uzyskać bardziej szczegółowy wgląd w swoje kampanie reklamowe, to warto skorzystać z Google Analytics.

Jakie są zalety korzystania z płatnych wyników wyszukiwania?

 1. Możesz sam dostosować swoje wydatki

Wszystko możesz wybrać w swoich celach reklamowych, w zależności, czy chcesz wydawać większą ilość pieniędzy, czy wręcz przeciwnie. Google dostosuje do Ciebie płatne wyniki wyszukiwania.

 1. Reklamy adresowane są do konkretnych odbiorców

Najważniejsze to umiejętnie kierować swój przekaz, aby czerpać zyski ze sprzedaży. Nie ważne, jaką reklamę przygotujesz, ważne jest to, czy wyświetlisz ją w odpowiednim czasie i miejscu.

 1. Łatwo je kontrolować i mierzyć

Możesz na bieżąco śledzić swoje postępy reklamowe oraz wydatki na nie, dzięki Google Analytics. Tutaj zobaczysz między innymi liczbę wejść na stronę, wyświetleń reklam, czy to, ile razy klienci w nie kliknęli. Na podstawie tych statystyk będziesz w stanie ocenić skuteczność swojej kampanii reklamowej oraz czy naprawdę dzięki niej zarabiasz.

Sprawdź: Zlecę pozycjonowanie: O czym należy pamiętać?

Podsumowanie

Tworzenie treści na strony WWW może dawać satysfakcję, o ile zaczniesz tworzyć je zgodnie z zasadami SEO. Tworząc treści, chcesz mieć pewność, że spełnią one potrzeby Twoich potencjalnych klientów. Może warto przeprowadzić badanie słów kluczowych? Dowiesz się, na jakie frazy warto się pozycjonowaĆ. Upewnij się również, że Twoje treści są oryginalne i nie kopiują innych.

Możesz pomyśleć o SEO oraz płatnych wynikach wyszukiwania. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć swoimi działaniami i w jakim czasie.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 7

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Co to jest wiek domeny i czy jest to ważne w procesie pozycjonowania?
  Co to jest wiek domeny i czy jest to ważne w procesie pozycjonowania?
  Myśląc o SEO, należy brać pod uwagę elementy związane z czynnikami rankingowymi. Czy wiek domeny jest jednym z nich? Jak sprawdzić historię domeny?
  Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
  Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
  Migracja strony to dość skomplikowany proces, który znacznie wpływa na wydajność serwisu. Warto więc wiedzieć, jak przeprowadzić ją poprawnie.
  Pozycjonowanie w innych wyszukiwarkach internetowych niż Google. Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce
  Pozycjonowanie w innych wyszukiwarkach internetowych niż Google. Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce
  Wyszukiwarki to nie tylko Google. Warto wiedzieć, jakie są najpopularniejsze w Polsce i na co zwrócić uwagę, aby wypozycjonować w nich stronę.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę