DARMOWY AUDYT SEO

Dynamic Search Ads – czym są reklamy dynamiczne?

5 min czytania
Dynamic Search Ads – czym są reklamy dynamiczne?
Kategoria Marketing

Automatyczna analiza profilu strony oraz wnikliwy przegląd potrzeb internauty to tylko wybrane możliwości Dynamic Search Ads. Chodzi o dopasowanie treści organizowanej reklamy w wyszukiwarce do tekstu zamieszczonego na głównej stronie WWW.

Czy warto sięgnąć po nowatorskie rozwiązania z jej udziałem? Co odróżnia wskazaną kampanię promocyjną od jej standardowej formy? Rozwiewamy Twoje wątpliwości co do korzyści, które kryją w sobie reklamy dynamiczne. Sięgnij po lekturę naszego artykułu i poznaj, krok po kroku, funkcjonalność DSA (Dynamic Search Ads).

Spis treści:

Wstęp do reklamy dynamicznej Google

Aby zrozumieć, Dynamic Search Ads co to jest, należy rozpocząć od zobrazowania pojęcia. Reklamy dynamiczne wyświetlają się bowiem w wynikach wyszukiwania w postaci tekstowej, w odpowiedzi na kierowane zapytania internauty. Nowością jest jednak wykluczenie fraz kluczowych w ekspozycji listy wygenerowanych rezultatów. Treści wyświetlają się w oparciu o reklamowaną zawartość strony WWW.

Gwóźdź programu, czyli jak działa DSA?

Google magazynuje, a następnie wnikliwie analizuje opracowane treści i dostosowuje je do zapytań wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkę. Cały proces mieści w sobie automatyczne tworzenie nagłówków i witryn docelowych. Jak sama nazwa wskazuje, dynamika przekazów promocyjnych wpisuje się w oczekiwania wcześniej zdefiniowanej grupy docelowej, co bezpośrednio wpływa na jej efektywność w odbiorze.

Dynamic Search Ads stają się widoczne dla internautów poprzez wpisanie przez nich określonej frazy, tematycznie powiązanej z ofertą produktową zarządzanej witryny internetowej. Google AdWords dokonuje wówczas wyboru najbardziej odpowiedniego tytułu i wyrażenia celem stworzenia czytelnego, jednoznacznego nagłówka reklamy.

Nic tak nie działa na wyobraźnię, a tym samym na pamięć, jak przykłady. Wyobraź sobie zatem, że zarządzasz siecią ekskluzywnych restauracji w Poznaniu. Internaucie, który w poszukiwaniu takiego miejsca wpisze w okienko wyszukiwania: “ekskluzywna restauracja w Poznaniu”, prawdopodobnie wyświetli się Twoja strona pod wspomnianym nagłówkiem. Warunkiem jest uznanie przez Wujka Google wykreowanego contentu w witrynie za ściśle dopasowany do oczekiwań użytkownika. Nie bagatelizuj więc kształtu treści. Zadbaj o to, by była związana ze stronami odwiedzanymi przez potencjalnego klienta.

W jaki sposób reklamy dynamiczne kierują użytkowników na Twoją stronę?

Użytkownik jest w stanie dotrzeć do Twojej strony internetowej jedną z trzech dróg wyznaczonych przez reklamę dynamiczną. Mowa tu o kierowaniu internautów na daną witrynę na podstawie dedykowanego adresu, kategorii bądź plików, którym towarzyszą adresy stron docelowych.

Poznaj URL_Contains i URL_Equals

Czym są URL_Contains i URL_Equlas? To grupy adresów, za pośrednictwem których kieruje się reklamy dynamiczne. URL Contains umożliwia wskazywanie stron o adresach wyposażonych w ciąg znaków. Drugi z powyższych pozwala na wyszczególnienie konkretnych adresów URL na stronie. Jak to wygląda od strony praktycznej? Otóż w swojej kampanii formułujesz cel URL_Equals, który będzie odnosił się jedynie do głównej strony WWW.

Strony docelowe ze standardowych grup reklam

Jak przekierować grupy odbiorców na określone strony docelowe zarządzanej witryny? W tym celu wystarczy sięgnąć po funkcjonalność Google Ads. Wybór stron docelowych w dużej mierze zależy od Ciebie. Śmiało możesz stymulować ruch na wcześniej wykorzystywanych stronach, dostępnych w ramach innych grup reklam czy kampanii.

Wykorzystaj pliki z adresami stron docelowych

Jedna z taktyk kierowania Dynamic Search Ads bazuje na możliwościach plików. Pozwalają one na dokładniejsze wskazywanie stron docelowych. Wystarczy, że prześlesz arkusz kalkulacyjny wyposażony w określone adresy URL i na jego bazie zmienisz ustawienia w generowaniu adresów reklam.

Sprawdź: Jak tworzyć skuteczne slogany reklamowe?

Dlaczego warto korzystać z DSA?

Decyzja o korzystaniu z możliwości DSA podczas promowania to strzał w dziesiątkę. Nie są to słowa rzucone na wiatr czy obietnice bez pokrycia, lecz gwarancja uzyskania solidnych profitów. Jakich?

1. Mniej wysiłku, więcej czasu

Jeżeli kiedykolwiek miałeś styczność z tradycyjnymi reklamami Google Ads, to jesteś świadomy ogromu włożonej pracy. Proces ten wymaga od Ciebie wyszukania odpowiednich fraz kluczowych, sprecyzowania budżetu czy treści reklamy. Sięgając po rozwiązania w postaci dynamicznych reklam, oszczędzasz czas przeznaczony na przygotowanie i realizację kampanii, tym samym uskuteczniasz dotarcie do grupy przyszłych konsumentów.

2. Idealny nagłówek nie istnieje

A jednak! Atutem Dynamic Search Ads jest tworzenie nagłówków, które idealnie odzwierciedlają wpisywane przez internautę hasła. Co więcej, możesz liczyć na ścisłe dopasowanie względem charakteru zarządzanej witryny internetowej.

3. Kontrola nad formą reklamy

Reklamy dynamiczne gwarantują kontrolę nad formą przygotowywanej kampanii. Możesz samowolnie włączać i wyłączać dostępne opcje, np. wykluczyć promowanie konkretnego produktu, nieznajdującego się aktualnie w zasobach e-sklepu.

4. Większy ruch na stronie WWW

Za sprawą ADS dotrzesz do większej grupy potencjalnych klientów i zintensyfikujesz ruch na zarządzanej przez Ciebie stronie. To z kolei ma przełożenie na wzrost rezultatów sprzedażowych.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Kiedy warto powiedzieć “TAK” reklamom dynamicznym?

Dynamic Search Ads rekomendowane są przedsiębiorcom dysponującym stronami z poprawnie opracowanymi tytułami stron HTML, czytelnym contentem oraz skutecznie wdrożonym SEO. Jeżeli jednak zawartość Twojej witryny ulega regularnym modyfikacjom, podobnie jak oferta, wówczas nie warto sięgać po rozwiązanie zaproponowane przez reklamę dynamiczną. Algorytmy, mimo zaawansowanej technologii, nie nadążają nad kontrolą wszystkich systematycznie implementowanych zmian.

Warto zastanowić się zatem przed skorzystaniem z promowania przy użyciu reklam dynamicznych. Wszystko zależy jednak od Ciebie!

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy prędkość mobilna ma znaczenie w strategii marketingowej?
Czy prędkość mobilna ma znaczenie w strategii marketingowej?
Zastanawiasz się, czy prędkość mobilna wpływa na SEO Twojej strony internetowej? Jeżeli ta myśl nie daje Ci spokoju, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego!
Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
2023 rok przyniósł wiele zmian w zakresie marketingu medycyny estetycznej. Podpowiemy Ci, jak reklamować swój biznes zgodnie z nowymi regulacjami!
Top 10 sposobów na reklamę w internecie – część I
Top 10 sposobów na reklamę w internecie – część I
Chcesz zacząć promować swój biznes w sieci? Nie wiesz od czego zacząć? Przygotowaliśmy listę 20 sposobów na reklamę online. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę