DARMOWY AUDYT SEO

Ekspert SEO – czy jest Ci potrzebny?

5 min czytania
Ekspert SEO – czy jest Ci potrzebny?
Kategoria E-Commerce

Wyobraź sobie, że stworzyłeś świetny sklep internetowy. Twój asortyment składa się z wielu przydatnych i zachęcających produktów. Mimo że ich jakość jest na najwyższym poziomie, wyniki sprzedażowe tego nie oddają. Najlepszym sposobem na osiągnięcie lepszych efektów jest skorzystanie z usług doświadczonego specjalisty SEO, który przy pomocy skutecznej kampanii marketingowej wypromuje markę w sieci. Oto kilka powodów, dla których warto podjąć tę współpracę.

Spis treści:

Rozwój strony internetowej lub bloga

Sprzedaż to sztuka prezentowania produktu lub usługi osobie, która rzeczywiście jej potrzebuje. Największe sukcesy osiągają marki stawiające na rozwiązywanie problemów swoich docelowych klientów. Aby więc ustalić kierunek swojego biznesu, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

 • Czy produkt rozwiązuje konkretny problem?
 • Kto szuka rozwiązań tego problemu?
 • Czym interesuje się ta osoba?

Odpowiedź na ostatnie pytanie powinna być bazą do stworzenia bloga lub strony, które ostatecznie doprowadzą odbiorcę do Twojego sklepu internetowego.

Pamiętaj, że konsumenci chcą czytać treści, które są dla nich rzeczywiście przydatne. Niezależnie więc od tego, czy masz złożoną, wielozadaniową witrynę, czy standardowy, mały blog, specjalista SEO może zoptymalizować Twoje treści tak, aby cieszyły się lepszą widocznością na liście wyników wyszukiwania.

Kolejnym kluczowym zadaniem jest zachęcenie ludzi do pozostania w witrynie na dłużej. Wejście na stronę nie zawsze jest równoznaczne z dokonaniem faktycznych zakupów. Warto bowiem podkreślić, że typowy użytkownik opuści witrynę już po 15 sekundach, jeśli nie znajdzie na niej tego, czego spodziewał się po opisie w SERP.

Specjalista SEO może zapewnić więc nie tylko setki nowych kliknięć, ale też content, który okaże się rzeczywiście interesujący z punktu widzenia docelowych odbiorców.

Sprawdź: Real-time marketing. Czym jest RTM w 2023 roku?

Generowanie nowych pomysłów

Każdy sklep internetowy potrzebuje klientów. Warto dodać, że większość z nich zwykle pochodzi z organicznych wyników wyszukiwania. Jeśli jednak masz dość niszowy produkt, a Twoja marka nie jest zbyt popularna, wielu konsumentów będzie kierować się na Twoją stronę za pośrednictwem ustnych poleceń czy rekomendacji online. Każda dobra fala kiedyś się jednak kończy. Kiedy to źródło odbiorców się wyczerpie, konieczne okazać się może zatrudnienie eksperta SEO, dzięki któremu dobra passa będzie trwać dłużej.

Specjalista SEO może uzupełnić strategie Twojej witryny lub bloga o kampanie e-mailowe i promocje w mediach społecznościowych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie listy typowych użytkowników, którzy okazać się mogą faktycznie zainteresowane daną ofertą lub zdecydują się udostępnić ją na swoich profilach.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Optymalizacja strategii SEO

Podczas gdy zainteresowania i oczekiwania odbiorców stale się zmieniają, a algorytmy wyszukiwarek ulegają ciągłym modyfikacjom, trudno jest samodzielnie dostosować do nich swoją strategię SEO.

Skorzystanie z pomocy eksperta okazać się wówczas może kluczem do sukcesu. Zapomnij o upychaniu słów kluczowych czy spamowaniu linkami. Specjalista dobierze zestaw skutecznych technik optymalizacyjnych, dzięki którym Twoja marka zyska widoczność w wyszukiwarce i przyciągnie nowych klientów.

Pamiętaj, że brak aktualizacji strategii może okazać się nie tylko nieskuteczny, ale też bardzo szkodliwy dla wydajności witryny. Najlepszym sposobem na ominięcie tego problemu jest współpraca z ekspertem SEO, który dzięki wiedzy i doświadczeniu wybierze najlepsze metody i zastosuje efektywne środki, dzięki którym Twoja marka uzyska miano lidera w swojej branży.

Sprawdź: Marketing B2B w okresie świątecznym? – mamy dla ciebie kilka ciekawych pomysłów!

Dopracowanie mocnych stron marki

Każda marka ma swoje mocne strony. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy tylko wspólnikiem, z pewnością zależy Ci na rozwoju biznesu i osiąganiu lepszych wyników sprzedażowych.

Ciągła optymalizacja treści i wdrażanie strategii marketingowych okazać się może dość czasochłonnym zadaniem. Zaangażowanie się w rozwój marki i udoskonalanie asortymentu z pewnością jest lepszym wyborem.

Warto też dodać, że nie każdy ma wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego przeprowadzenia strategii SEO. Ważne jest zatem, aby uświadomić sobie wartość współpracy z ekspertem.

Opracowanie skutecznej strategii, wybór właściwych technik, pozyskanie linków, przeprowadzenie dokładnych badań i wdrożenie wybranych metod to nierzadko setki przepracowanych godzin. Dzięki pomocy specjalisty czas ten można przeznaczyć na budowanie relacji z klientami, rozwój asortymentu czy pozyskiwanie nowych partnerów.

Jeśli więc chcesz zaoszczędzić mnóstwo czasu lub samodzielne działania optymalizacyjne nie przynoszą Twojej firmie pożądanych efektów, zdecyduj się na podjęcie współpracy z ekspertem SEO.

Podsumowanie

Istnieje wiele sytuacji, w których Twoja marka powinna skorzystać z usług oferowanych przez specjalistę SEO. Zastanów się, ile czasu poświęcasz na promocję swoich produktów, ile innych zadań mógłbyś wówczas wykonać oraz jak wpływa to na zadowolenie klientów i wyniki sprzedażowe.

Specjalista dobierze strategię dostosowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań oraz wdroży metody, których samodzielnie nie byłbyś w stanie wykorzystać. Warto więc podjąć tę współpracę, gdyż okazać się może kluczem do sukcesu każdego biznesu.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak założyć sklep na Sky-Shop?
Jak założyć sklep na Sky-Shop?
Rozpoczynasz swoją biznesową przygodę i nie masz pojęcia, jak poradzić sobie ze stworzeniem strony internetowej? Branża e-commerce oferuje kilka opcji.
Dlaczego warto śledzić, skąd dzwonią klienci i jak to może pomóc w zwiększeniu sprzedaży?
Dlaczego warto śledzić, skąd dzwonią klienci i jak to może pomóc w zwiększeniu sprzedaży?
Często firma marnuje pieniądze tylko dlatego, że źle ocenia skuteczność reklamy lub działań SEO. Dzieje się tak, gdy specjalista skupia […]
5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
Zarządzanie sklepem to wyzwanie dla przedsiębiorców w sieci. Z pomocą przychodzą platformy e-commerce. Czego należy spodziewać się po sprzedaży na Shoper?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie