Ahoj, szczury lądowe! ICEA i akcja Wszystkie Ręce na Pokład

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

24 sierpnia 2017

Wszyscy wiedzą, że rak to nie przelewki. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że dla osób, które na nią zapadły, choroba nowotworowa wcale nie musi końcem świata.

Zdjęcie: Wszystkie Ręce na Pokład

Często jest dokładnie odwrotnie: diagnoza, a w wielu szczęśliwych przypadkach także wyleczenie, są impulsem, by przeżywać życie z jeszcze większą pasją i werwą, i by nigdy nie odkładać niczego na później.

Stowarzyszenie „Niebieski Motyl” zajmuje się udzielaniem wsparcia – zarówno merytorycznego, jak i psychologicznego – kobietom dotkniętym nowotworami stref intymnych, zwłaszcza rakiem jajnika. Gdy dowiedzieliśmy się o ich fantastycznej inicjatywie, Wszystkie Ręce na Pokład, od razu wiedzieliśmy, że musimy mieć w niej swój udział.

Przez fale po profilaktykę nowotworów

Zdjęcie: Wszystkie Ręce na Pokład

Wszystkie Ręce na Pokład to wydarzenie stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z doświadczeniem choroby nowotworowej: czy to osobiście, czy poprzez bliską więź z chorą osobą. Celem akcji – obejmującej między innymi profilaktyczny piknik oraz rejs żaglowcem – jest pokazanie, że profilaktyka i diagnostyka nie są czymś, czego należy się bać: że, wprost przeciwnie, mogą i powinny być częścią zdrowego, aktywnego i twórczego stylu życia.

W czasie wydarzenia pani Zofia Mac, której udział w akcji dofinansowaliśmy, z właściwymi sobie pogodą, energią i profesjonalizmem prezentowała między innymi to, jak należy wykonywać samobadanie piersi. Żałujemy, że nie mogliśmy osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, ale zdjęcia nie kłamią: impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Mamy nadzieję, że każda kolejna edycja będzie coraz bardziej spektakularna i że Stowarzyszenie „Niebieski Motyl” będzie miało okazję dotrzeć ze swoim przekazem do możliwie jak najszerszego grona odbiorców (a zwłaszcza odbiorczyń!).

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *