Zamknięcie kont AdWords bez wydatków w ciągu ostatnich 15 miesięcy

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

4 czerwca 2018

Google potwierdziło oficjalnie, że konta, które nie wygenerowały żadnych wydatków w przeciągu ostatnich 15 miesięcy zostaną zamknięte. Menedżerowie kont mogą spodziewać się powiadomień e-mailem w takich przypadkach.

Co zrobić, gdy wyłączą Ci konto AdWords?

Jeśli pomimo braku wydatków w tym okresie ponownie będziesz chciał korzystać ze swojego konta AdWords, wystarczy zalogować się na nie i w sekcji Status Konta przejść do zakładki Preferencje oraz kliknąć Reaktywuj konto. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli w ciągu kolejnych 3 miesięcy od reaktywacji znowu nie poniesiesz wydatków na reklamę AdWords, konto zostanie ponownie zablokowane.

Dezaktywacja nieaktywnych, a często także zapomnianych przez reklamodawców kont AdWords ma na celu przyspieszenie działania systemu. Czas 15 miesięcy zapewnia, że zmiana nie uderzy w sezonowych reklamodawców, którzy wyświetlają się tylko przez pewien okres raz w roku. Jeśli reklamodawca korzystał z konta tylko dla jednorazowej kampanii to i tak nie będzie mu już ono  potrzebne. Nowa zmiana wydaje się więc sensowna również od strony użytkowników systemu.