DARMOWY AUDYT SEO

Google Moja Firma – optymalizacja w kilku prostych krokach

4 min czytania
Google Moja Firma – optymalizacja w kilku prostych krokach
Kategoria Pozycjonowanie

W przypadku, gdy twoja firma nie jest jeszcze obecna na platformie, dodają a następnie zatwierdź prawa własności do niej – Google oferuje poradnik step-by-step, jak można tego dokonać. Warto sprawdzić, czy wcześniej nie została założona strona twojej firmy, aby uniknąć sytuacji, w której pojawi się duplikat (możesz to sprawdzić, wyszukując Twoją firmę w wyszukiwarce Google)

Spis treści:

Google musi Cię zweryfikować

Nie otrzymasz pełnego dostępu do platformy, dopóki Google nie przeprowadzi weryfikacji Twojej wizytówki. Mamy kilka możliwości weryfikacji do wyboru, decyzja zależna jest wyłącznie od Twoich preferencji. Najczęściej wybieraną metodą jest wysyłka fizycznej pocztówki przez Google, na adres zgłaszanej firmy. W wiadomości otrzymujemy kod PIN, który następnie wprowadzamy na stronie, do której kieruje nas instrukcja. Weryfikacja nie jest procesem błyskawicznym, może trwać nawet do dwóch tygodni.

Sprawdź: Czy warto korzystać z wpisów w Google Moja Firma?

Ostatecznie – Czy dane Twojej firmy są poprawne? Weryfikacja naszych danych

Weryfikację naszych danych musimy przeprowadzić, bardzo skrupulatnie, gdyż ostatnim czego chcemy, to niezgodne dane w posiadaniu Google. Żeby dokładniej zobrazować powagę procesu, wystarczy wspomnieć, że zwykła kropka lub jej brak przy nazwie ulicy, może wywołać niemałe zamieszanie.

Dodatkowe metody optymalizacji GMF:

Właściwy adres

Niby proste, jednak bez tego, nie moglibyśmy mówić o efektywnej optymalizacji. To nasz obowiązek, aby adres w wizytówce Google, był w stu procentach zgodny, z faktycznym umiejscowieniem naszej firmy. Istnieje możliwość skorzystania z narzędzi pokroju “OnGeo.pl”, które pozwolą ci na sprecyzowanie adresu. Pamiętaj aby na koniec upewnić się, że wszystkie dane zostały wypełnione w sposób prawidłowy i bez literówki.

Aktualny numer telefonu

Dodajemy firmowy numer telefonu, co do, którego mamy pewność, że numer zawsze będzie osiągalny w godzinach funkcjonowania firmy.

Zwróć uwagę na adres URL strony internetowej firmy

Zwyczajowo jest to strona główna, zwłaszcza w przypadku firm, które nie posiadają dodatkowych lokalizacji. Natomiast, jeżeli Twoja działalność jest rozszerzona o dodatkowe lokalizacje, zwróć uwagę, aby adresem URL była pożądana strona docelowa.

Dodaj godziny pracy firmy

Zabieg bardzo prosty, jednak z perspektywy potencjalnego klienta, który będzie mieć kontakt z Twoją wizytówką, po prostu obowiązkowy. Określ przedział czasowy, w którym klienci mogą się skontaktował z Twoją firmą. Dobrze postrzegane będzie również, sprecyzowanie specjalnych godzin, dla dat związanych ze świętami lub innymi okolicznościami, jak np. dni ustawowo wolne od pracy.

Opis Twojej działalności – co masz do zaoferowania?

We wprowadzeniu poinformuj odbiorców, jaki rodzaj działalności realizuje Twoja firma. Jeżeli należy ona do sektora usługowego, opisz jakie usługi dokładnie oferuje, być może są to czynności, na które jest duże zapotrzebowanie. Masz możliwość dodania linków na stronę firmy, może to skutkować wzrostem konwersji, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że wprowadzenie nie powinno być długości eseju, postaraj się przedstawić jak najkorzystniej, w przedziale 150 do 300 słów.

Dodaj fotografię do wizytówki

Dodawanie zdjęć w Google Moja Firma, podzielone jest na sekcje. Począwszy od zdjęć tożsamości, które rozbite są na trzy sekcje, na które składają się: zdjęcie profilowe, następnie logotyp firmy oraz zdjęcie w tle. Dodać możemy także zdjęcia zewnętrzne – są to fotografie, które mają pomóc potencjalnym klientom w rozpoznaniu Twojej firmy, gdy będą chcieli odwiedzić ją osobiście. Pozostałe możliwości to między innymi fotografie zespołu/kadry, czy też zdjęcia wewnątrzfirmowe, które służą ociepleniu wizerunku i nadaniu firmie ludzkiego charakteru.

Dostosuj swoje kategorie

Postaraj się dobrać wszystkie kategorie, które powiązane są z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Kategorie w prosty sposób informują o działalności firmy i pomagają w procesie lokalnego kategoryzowania firm.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Wirtualna wizytówka od Google, jak już wspomnieliśmy, jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na korzystnym pozycjonowaniu sklepu/działalności internetowego. GMF to mała rzecz, z wielkim znaczeniem dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, przy czym potrafi zdziałać cuda w przypadku pozycjonowania w rankingach SERP. Gdy już się zdecydujesz, pamiętaj jednak, że profil powinien żyć i być regularnie aktualizowanym.

Zachęcamy do skorzystania z platformy Google Moja Firma, jednocześnie zachęcając do kontaktu z nami, celem poszerzenia wiedzy z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Zespół naszych specjalistów służy i dobrym słowem i sprawdzonymi technikami SEO. Skontaktuj się już dziś, jesteśmy tu dla Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem domeny?
Jak sprawdzić, kto jest właścicielem domeny?
Chcesz kupić domenę i zastanawiasz się, czy ma ona już właściciela? Zobacz, jak możesz to sprawdzić.
Sposoby weryfikacji witryny w Google Search Console
Sposoby weryfikacji witryny w Google Search Console
Aby móc śledzić ruch i widoczność dotyczące strony w internecie za pośrednictwem Google Search Console niezbędna jest weryfikacja potwierdzająca prawa do danej witryny. Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści zapewnia oraz jak ją przeprowadzić.
Metatag noindex – czym jest i jak z niego korzystać?
Metatag noindex – czym jest i jak z niego korzystać?
Masz silnie rozbudowaną strukturę własnej strony internetowej? Dowiedz się, jak kontrolować jej zawartość za pomocą meta tagu noindex w kontekście SEO.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie