DARMOWY AUDYT SEO

Jak działania SEO współgrają z marketingiem?

5 min czytania
Jak działania SEO współgrają z marketingiem?
Kategoria Pozycjonowanie

Okazuje się, że działania SEO na stronie razem z marketingiem łączą się ze sobą i mogą stworzyć udaną strategię w każdej witrynie internetowej. Ze względu na duże podobieństwa pomiędzy nimi można je wprowadzać równocześnie i czerpać z nich duże zyski.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w swojej firmie, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Spis treści:

Optymalizacja strony internetowej pod kątem SEO

SEO ma na celu zwiększenie pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania, co oznacza przyciągnięcie ruchu do Twojej strony WWW. Te działania powodują, że użytkownik, szukając danego przedmiotu podobnego do tego, który reklamujesz na swojej stronie internetowej, lub odpowiedzi na konkretne pytanie, znajdzie właśnie Twoją firmę. Pozycjonujesz się bowiem prawidłowo na te same słowa kluczowe, które akurat wpisał on w pasek wyszukiwania. Jest to bardzo ważny proces, aby znaleźć się wyżej w wynikach SERP niż konkurencja. Krótko mówiąc, SEO są to wszystkie działania, które mają wpływ na pozycję Twojej strony internetowej w wyszukiwarce.

Sprawdź: 5 podstawowych błędów samodzielnego pozycjonowania

Optymalizacja marketingu treści w witrynie

Polega to na wykorzystaniu kreatywnych słów i treści podczas promowania przedmiotu lub usługi w sieci. Promocja treści może przybierać różne formy: artykułu na blogu, krótkich treści internetowych, obrazów, GIF-ów, filmów itp.

Marketing treści jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Twojej firmy. Pamiętaj, że możesz zacząć podejmować tego typu działania samodzielnie. Ponadto powoduje on więcej konwersji, o ile nie jest to typowa reklama kolejnego produktu na stronie.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Kiedy działania SEO i content marketingu się łączą?

Pozycjonowanie i content marketing są ze sobą ściśle powiązane na wiele sposobów. SEO wymaga treści, która dotyczy bezpośrednio content marketingu. Poniżej pokażemy Ci, gdzie SEO i content marketing łączą się ze sobą.

Budowanie backlinków

Jest to przykład SEO technicznego. Chodzi tutaj o potencjalne łączenie Twojej witryny z różnymi zewnętrznymi stronami. Pomaga to zwiększyć autorytet Twojej firmy w sieci. Ponadto pomoże Ci to również zwiększyć liczbę potencjalnych klientów odwiedzających Twoją witrynę, ponieważ właśnie dzięki backlinkom są oni w stanie znaleźć Cię poprzez tzw. “polecenie”. Jeśli chcesz skutecznie budować linki zwrotne, musisz postawić na znakomitą jakość treści, aby przekonać inne firmy do wykorzystania ich jako cennego przykładu na swoich stronach.

Sprawdź: Czy zbyt duża liczba stron internetowych wpływa negatywnie na SEO?

Meta tagi i tagi tytułowe

Podczas optymalizacji pod kątem SEO najważniejszą rzeczą, którą prawdopodobnie zrobisz, jest ulepszenie metatagów i tagów tytułowych w swojej witrynie. Są to najważniejsze dane, które musisz zoptymalizować, ponieważ to właśnie te krótkie zdania są zauważalne przez użytkowników w wynikach wyszukiwania, a dzięki temu możesz ich zachęcić do działania. Jest to ważny punkt w SEO – pomoże w marketingu, wygeneruje ruch na stronie, a tym samym zwiększy liczbę kliknięć w Twojej witrynie. Najczęściej odbiorcy klikają w ten link, który wydaje im się najbardziej atrakcyjny i opisany w zachęcający sposób. Posiadanie umiejętności odpowiedniego wypromowania swojego przekazu w Internecie pomoże zwiększyć ruch organiczny na stronie WWW.

Zwroty i słowa kluczowe

Jeśli chcesz upewnić się, że Twoja strona internetowa pojawia się w wynikach wyszukiwania na konkretne zapytanie użytkownika, musisz wiedzieć, jakich słów kluczowych używa. Tylko wtedy będziesz w stanie stworzyć odpowiednią i angażującą treść na swojej stronie. Słowa kluczowe są bardzo ważne dla wyszukiwarek, ponieważ pomagają im zdecydować, czy Twoja witryna powinna wyświetlać się wyżej na stronach wyników wyszukiwania, czy też wręcz przeciwnie. Tutaj z pewnością spotykają się działania SEO i content marketingu. Tworząc wpis na blogu, różnorodne artykuły i meta tagi, musisz użyć odpowiednich słów kluczowych, aby uszeregować swoje treści. Reprezentują one dany tekst i powodują, że Twój post jest związany z tym, czego szuka użytkownik. Gdy uda Ci się zintegrować te słowa kluczowe z Twoją treścią na blogu, pomogą zaindeksować go w wyszukiwarce. Wszystko po to, aby algorytm wyszukiwarki sprawdził Twoją stronę i użyte na niej słowa kluczowe, pozwalające zrozumieć treść oraz odpowiednio ją pozycjonować.

Podsumowanie

Oczywistym faktem jest to, że działania SEO i content marketingu idą ze sobą w parze. Mimo że są to dwie różne formy działań, to bardzo dobrze się uzupełniają. Dokonując optymalizacji SEO, poprawiasz zawartość swojej witryny internetowej. Ulepszając jej projekt, powinieneś najpierw wziąć pod uwagę obecną na niej treść. Dlatego pamiętaj, aby stale być na bieżąco z aktualizacjami algorytmów i tworzyć aktualne treści na stronie.

Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie sam podjąć się tego typu działań, wystarczy, że poprosisz o pomoc doświadczonych specjalistów ds. SEO, a z pewnością osiągniesz swój sukces w branży!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 15

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jakie zapytania wpisuje w pasek wyszukiwania Twój potencjalny klient?
Jakie zapytania wpisuje w pasek wyszukiwania Twój potencjalny klient?
Pasek wyszukiwania może być dla niektórych przedsiębiorców zagadką, jednak my postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości na jego temat w naszym artykule.
Na czym polega optymalizacja treści? Dowiedz się, dlaczego jest to długi proces!
Na czym polega optymalizacja treści? Dowiedz się, dlaczego jest to długi proces!
Treści na stronie internetowej należy optymalizować pod kątem SEO. Dlaczego? Dzięki temu możesz liczyć na wysoką pozycję w wyszukiwarce.
Wyszukiwanie głosowe – czym jest i jak dokonać optymalizacji strony pod kątem voice search?
Wyszukiwanie głosowe – czym jest i jak dokonać optymalizacji strony pod kątem voice search?
Czym jest wyszukiwanie głosowe? Jak wpływa na SEO? Czy voice search to przyszłość marketingu internetowego? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę