DARMOWY AUDYT SEO

Jak optymalizować kampanie reklamowe?

4 min czytania
Jak optymalizować kampanie reklamowe?
Kategoria SEM

Wydawać by się mogło, że ustawienie kampanii reklamowej na Facebooku czy AdWords to prosta czynność, która nie wymaga zaawansowanego doświadczenia marketingowego. Tak rzeczywiście jest, jednak prawidłowe ustawienie reklamy, uwzględniające odpowiednio dobrane parametry i budżet, wymaga specjalistycznej wiedzy. O czym warto pamiętać przy planowaniu kampanii? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Spis treści:

Optymalizacja kampanii – analiza danych

Optymalizacja kampanii reklamowych to kluczowy element rozwoju biznesu e-commerce. Tylko dzięki wnikliwej analizie, znajomości trendów i rynku będziemy w stanie ustawić reklamę, które będzie skuteczna, przyniesie konwersję oraz nie będzie miała nic wspólnego z przepalaniem budżetu. Analiza statystyk, interpretacja zebranych danych to zadanie, które warto powierzyć specjalistom z agencji. Dlaczego? Otóż to podstawa marketingu, niezależnie czy planujesz promocję na social mediach, optymalizację SEO, czy obszerną strategię digital marketingu. Korzystanie z narzędzi, takich jak Google Analytics, Ahrefs czy Menedżer reklam na Facebooku, to wnikanie w świat liczb, wskaźników i ogromnego obszaru informacji. Tylko znajomość branży, konkurencji, a także klienta pozwoli na osiąganie obranych celów.

Eksperci tworzący zespół w danej agencji to gwarancja sprawnej komunikacji, współpracy i rzetelnej wiedzy z każdego obszaru e-commerce. Regularna analiza, bieżące koordynowanie działań promocyjnych oraz minimalizowanie błędów technicznych przyniosą rezultaty, które utrzymają się przez wiele miesięcy. Optymalizacja kampanii powinna być wpisana w strategię marketingową każdego biznesu e-commerce.

Sprawdź: Kiedy warto postawić na pozycjonowanie międzynarodowe?

Jak prawidłowo optymalizować kampanię reklamową?

Po zebraniu ogólnych informacji z obszaru analityki można dobrać odpowiednie formy i kanały komunikacji dla danej kampanii. Wszystko zależy od tego, do kogo chcemy dotrzeć, czy zależy nam na pozyskaniu klientów, dotarciu do nowych osób, czy zaangażowaniu odbiorców w danej lokalizacji. O czym jeszcze należy pamiętać przy optymalizacji kampanii reklamowej?

 1. Słowa kluczowe, czyli podstawa kampanii reklamowej

Samo użycie gry słów, chwytliwych tekstów czy pięknych opisów nie będzie miało wartości marketingowej, jeśli nie uwzględnimy w treści kluczowych fraz. Dobrą praktyką będzie regularne sprawdzanie najczęściej wyszukiwanych fraz dla danej branży czy produktu, korzystanie z Planera słów kluczowych, a także analizowanie kosztów generowanych przez frazy.

 1. Koszt kliknięcia reklamy (CPC)

Poza frazami kluczowymi przy ustawianiu kampanii należy dobrać stawkę kliknięcia Cost Per Click. Tu pomocne będą zarówno Planer słów kluczowych, jak i AdWords, które sugerują optymalny koszt kliknięcia. Z poziomu ustawień reklamy możesz zwiększać i zmniejszać zakres cen w zależności od kilku czynników: pozycji reklamy, ruchu generowanego na różnych urządzeniach i w różnych lokalizacjach, ilości konwersji generowanej przez słowo kluczowe.

 1. Przemyślana struktura kampanii – rozszerzenia

Maksymalizowanie skuteczności reklam Google Ads to także temat rozszerzeń. Google Ads wyświetla użytkownikom rozszerzenia dopasowane do ich indywidualnego wyszukiwania. Co dają w optymalizacji kampanii produktowej? Dzięki nim możesz umieścić w reklamie dodatkowe informacje, znacznie wpływające na wskaźnik klikalności. Do formatów rozszerzeń można zaliczyć informacje o lokalizacji, przekierowanie do konkretnej części witryny lub przyciski połączeń. Niektóre rozszerzenia dodawane są automatycznie, jeśli Google uzna, że będą miały pozytywny wpływ na kampanię reklamową, ale część z nich wymaga konfiguracji ręcznej.

Podsumowując, rozszerzenia zwiększają widoczność reklamy w wynikach wyszukiwania i dają użytkownikom dodatkowe pole do interakcji np. poprzez powiązanie z mapą czy wykonanie połączenia.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Optymalizacja kampanii produktowej – jak zainteresować odbiorców?

Content na potrzeby reklamy powinien składać się z jasnego komunikatu oraz podkreślenia korzyści, jakie klienci zyskają poprzez zakup danego produktu. Nie tylko strona wizualna ma tutaj znaczenie, ale właśnie komunikacja w warstwie językowej, która zaangażuje, rozbawi i zachęci potencjalnego klienta. Co jeśli kampania prowadzona jest dla powszechnego lub sezonowego produktu? Warto wtedy wyróżnić reklamę w taki sposób, aby wybijała się na tle konkurencji. Przy tworzeniu reklam w Google skorzystaj z narzędzia do podglądu i diagnostyki reklam, żeby mieć jasność, które wyświetlają się dla danego wyszukiwania. Ich tekst powinien informować o specjalnej promocji, konkurencyjnej cenie, a przy tym nie zalewać odbiorców nadmiarem wiadomości.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

CPC a CPM – różnice
CPC a CPM – różnice
Jeśli zastanawiasz się nad prowadzeniem kampanii reklamowych w Internecie, musisz poznać różne modele płatności. Poznaj różnice między CPC a CPM.
Co powinno zadecydować o wyborze narzędzia? – najlepsze rozwiązanie dla raportowania PPC
Co powinno zadecydować o wyborze narzędzia? – najlepsze rozwiązanie dla raportowania PPC
Klienci pragną widzieć z jaką skutecznością realizowana jest ich kampania promocyjna – pokaż im to czarno na białym!
Od czego zależy cena za kliknięcia w Google Ads?
Od czego zależy cena za kliknięcia w Google Ads?
Planujesz kampanię w Google Ads, ale boisz się wysokich kosztów? Dowiedz się, ile możesz zapłacić za jedno kliknięcie i oszacuj swój budżet reklamowy.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie