Działania non-profit są obecnie bardzo pożądane na rynku. Okazuje się, że można również prowadzić blogi, które mają pozytywny wpływ na całą firmę. Jeżeli dużo osób dowie się o Twoich celach i zdecydują się zaangażować w Twoją misję, to z pewnością organizacja non-profit zacznie generować zyski.
Jeżeli nadal nie prowadzisz firmowego bloga, może czas się nad tym zastanowić? Okazuje się, że firmy, które publikują ponad 10 postów na blogu w miesiącu, uzyskują większy ruch organiczny niż firmy, które publikują mniej.
W tym artykule dowiesz się więcej na temat prowadzenia bloga non-profit. Rozbudzimy Twoją kreatywność i zobaczysz, jak zacząć tworzyć!
Im lepszej jakości treść będzie na Twojej witrynie, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ona na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu będziesz mógł dotrzeć do większej liczby osób.
Ten proces jest znany jako optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, w skrócie SEO. Tworząc regularnie treści na swojego bloga, zwiększasz możliwość przyciągnięcia większej liczby organicznych wyników wyszukiwania. Możesz eksperymentować z różnymi rodzajami postów, aby określić, co jest najskuteczniejsze dla Twojej organizacji non-profit. Pamiętaj, że SEO jest kluczem do sukcesu firmy!
Kolejną zaletą blogowania organizacji non-profit jest bezpłatna reklama, która tworzy się sama na stronie. Masz pełną kontrolę nad informacjami, które udostępniasz na blogu. W obecnych czasach w Internecie możesz zdobyć większą popularność niż w realu, dlatego jeżeli prowadzisz organizację non-profit, musisz założyć firmowego bloga!
Musisz wiedzieć, że blogowanie generuje duże zaangażowanie wśród użytkowników. Dzięki blogowaniu możesz nawiązać kontakt ze swoimi zwolennikami. Użytkownik, dowiadując się więcej o samej organizacji, jest skłonny zaangażować się bardziej w działania non-profit, na przykład w postaci zapisania się na wolontariat, czy przekazania darowizny.
Osoby zainteresowane Twoją organizacją non-profit prawdopodobnie będą szukać więcej informacji na jej temat. Jeśli zaczniesz odpowiadać na najczęściej zadawane pytania, będziesz mieć szansę na pojawienie się w wysokiej pozycji wyników wyszukiwania. Możesz również nawiązać kontakt z ludźmi, którzy już działają w podobnej organizacji, co Ty.
Historie ludzi najbardziej trafiają w serca użytkowników internetu, dlatego pokaż im swoją historię i opisz, dlaczego postanowiłeś założyć swoją organizację. Aby zainteresować czytelników i wpłynąć na ich darowizny, zacznij pisać o swoich osiągnięciach. Wskaż ludziom, w jaki sposób pomagasz innym i jak przyczynia się do tych działań Twoja organizacja.
Spróbuj opisać, dlaczego Twoja organizacja zajmuje się tą konkretną sprawą. Pokaż użytkownikom, że konkretny problem społeczny jest bardzo poważny i wart uwagi. Pokaż cele projektu i rozwiązania problemu dzięki organizacji.
Jeżeli chcesz nawiązać kontakt ze swoimi odbiorcami, to warto abyś ich bliżej poznał i zobaczył czego potrzebują od Twojego bloga. Jeżeli będziesz wiedział, co jest najpopularniejsze wśród Twoich użytkowników, to z pewnością będzie Ci łatwiej tworzyć zaskakujące treści na blogu. Najważniejsze to zrozumieć upodobania ludzi. Zrób trochę badań i nie unikaj nieszablonowych postów.
Dużo organizacji nie docenia swoich pracowników, a każdy człowiek lubi zostać wyróżniony w tłumie. Może warto stworzyć na swoim blogu sekcję “Nasi wolontariusze”, w której będziesz opisywał ich dokonania? Osobiste historie, które kryją się pod powierzchnią trafiają do czytelników. Możesz w ten sposób podzielić się historią swojego pracownika i sposobem, w jaki przyszedł on do pracy w Twojej organizacji. Możesz też przeprowadzić z nimi wywiad w stylu Q&A, a pytania wziąć od swoich obserwatorów w mediach społecznościowych.
Musisz pamiętać o tym, że blogowanie dla organizacji non-profit wymaga czasu i dużo pracy. Dlatego zaprojektuj swoje działania związane z blogowaniem, aby wspierać cele swojej organizacji.
Jeśli chcesz pozycjonować się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, to zaprojektuj swoją stronę tak, aby była przyjazna dla użytkownika. Warto zainteresować się tutaj czasem ładowania witryny, ponieważ im dłużej się ona ładuje, tym użytkownik szybciej traci zainteresowanie nią. Twoja witryna powinna być łatwa w nawigacji. Słowa kluczowe muszą znajdować się w każdym nagłówku na stronie WWW. Pamiętaj, że wyszukiwarki szukają stron internetowych, które są przyjazne dla użytkownika, więc regularnie ulepszaj witrynę.
Staraj się planować tematy i czas publikacji na swoim blogu z wyprzedzeniem za pomocą kalendarza treści. Poświęć kilka godzin na początku każdego miesiąca na stworzenie całego harmonogramu marketingowego. Dzięki temu będziesz wiedział, co i kiedy zostanie opublikowane.
Istnieje wiele elementów, które składają się na sukces bloga. Błędne działania mogą powstrzymać Cię przed osiągnięciem sukcesu i zaangażowaniem większej ilości osób w Twoją organizację non-profit. Jeżeli masz problem z podjęciem konkretnych działań, to może warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonej agencji SEO, która z pewnością pokaże Ci, jak prowadzić firmowego bloga Twojej organizacji?
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!
Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?
Rozpocznij
od bezpłatnej
konsultacji SEO
Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.