DARMOWY AUDYT SEO

Jak skutecznie zareklamować swój biznes?

5 min czytania
Jak skutecznie zareklamować swój biznes?
Kategoria Marketing

Reklama firmy potrafi przynieść szereg korzyści, zarówno tych związanych ze zwiększeniem sprzedaży i przychodów, jak i budowaniem rozpoznawalności i wizerunku marki. W dzisiejszych czasach większość naszego życia odbywa się przez internet, dotyczy to również marketingu. Dowiedz się, jak skuteczna reklama firmy może wpłynąć pozytywnie na zwiększenie sprzedaży w Twojej firmie.

Spis treści:

Dlaczego warto reklamować się w internecie?

Internet to potężne narzędzie, które umożliwia nam kontakt z praktycznie całym światem. Za jego pośrednictwem możliwe jest wyszukiwanie informacji, komunikowanie się ze znajomymi, dostarczanie rozrywki, pracowanie i uczenie się, lecz także kupowanie dóbr czy usług. Coraz częściej to właśnie w sieci decydujemy się na znalezienie interesujących nas rzeczy. Jeśli szukasz dentysty w pobliżu Twojego domu za pomocą wyszukiwarki internetowej, znajdziesz go w kilka sekund. Dodatkowo w sieci znajdziesz również opinie na temat jego usług, a także poznasz dokładną lokalizację jego gabinetu czy cennik, a często także umówisz się na wizytę. Z tego właśnie powodu reklama firmy w internecie jest świetnym pomysłem. Tyczy się to zarówno lokalnych, niewielkich przedsiębiorstw, jak i firm o globalnym zasięgu.

Istnieje wiele możliwości pozwalających na zwiększenie widoczności w sieci, dzięki czemu każdy może zdecydować się na rozwiązania, które najlepiej wpasują się w jego osobiste preferencje i oczekiwania. Metody promocji firmy online różnią się od siebie zarówno pod kątem grupy docelowej, kanału komunikacji, jak i kosztów czy szans przedsiębiorstwa, dlatego niezbędna jest dokładna analiza możliwości tak, aby móc wybrać tą najlepszą dla swojej firmy. Wszystko zależy od profilu firmy oraz jej odbiorców, a także od dostępnego funduszu. Przeprowadzona w sposób sprawny kampania reklamowa nie musi być bardzo kosztowna, a jednocześnie może zwrócić się z nawiązką w przeciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia działań marketingowych.

Istnieją również metody reklamowe działające długofalowo, które przynoszą wymierne rezultaty w odpowiednio dłuższej perspektywie, są za to zdecydowanie trwalsze, niż jednorazowe kampanie reklamowe. Poznaj najpopularniejsze metody marketingu w sieci i wybierz, która reklama firmy będzie dla Ciebie najlepsza.

Sprawdź: Czym jest regionalne SEO? Sprawdź jak pozycjonowanie lokalne pomoże rozwinąć Twój biznes online!

Wyszukiwarki internetowe są używane przez praktycznie wszystkich użytkowników sieci nie tylko do wyszukiwania informacji, lecz także produktów czy usług, które są następnie przez nich kupowane. Skuteczna reklama w internecie to taka, która w pełni wykorzystuje potencjał reklamowy danego medium, czyli w tym przypadku właśnie wyszukiwarki Google.

Google Ads, dawniej Google Adwords to jedna z najbardziej popularnych metod na zwiększenie widoczności firmy w internecie. Pod tym pojęciem kryje się wysoce rozbudowany system reklamowy stworzony przez firmę Google, który umożliwia tworzenie różnorodnych kampanii reklamowych za pośrednictwem wyszukiwarki i portali należących do tego giganta w sieci. Umożliwiają one tworzenie tekstowej, graficznej lub audiowizualnej reklamy swojej strony, usługi czy produktu.

Wśród typów reklam Google Ads wymienić można reklamę tekstową w wyszukiwarce Google, dzięki której odnośnik do strony po wpisaniu określonej frazy będzie wyświetlał się na jednej z pierwszych czterech pozycji wyszukiwania z oznaczeniem mówiącym o tym, że jest to reklama. Ten rodzaj reklam nazywany jest także linkami sponsorowanymi.

Google Ads umożliwia również tworzenie reklam banerowych oraz kampanii produktowych Google. Wśród zalet tego typu reklamy wymienić można fakt, że płacimy za wyniki, a nie za samo wyświetlanie reklamy. Oznacza to, że z budżetu przeznaczone na kampanię znikają środki wyłącznie w sytuacji, gdy ktoś kliknie w prezentowaną reklamę.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie strony, a jej reklama

Pozycjonowanie i całość czynności związanych z SEO bez wątpienia zaliczyć można do działań na rzecz marketingu internetowego. Pozwalają one zwiększyć widoczność strony w sieci, przez co możliwe jest dotarcie do większej liczby odbiorców. Na czym ono polega?

Pozycjonowanie obejmuje szereg czynności związanych z uzyskaniem jak najwyższych wyników w organicznych wynikach wyszukiwarki w odniesieniu do danej frazy kluczowej. W przeciwieństwie do Google Ads nasza strona wyświetlana jest w bezpłatnych wynikach, które nie są oznaczone jako te reklamowane.

Wśród podstawowych działań SEO wymienić można te związane bezpośrednio ze stroną, jak i te, które obejmują działania off-site. Wśród tych pierwszych wymienić można ogólny wygląd i funkcjonalność strony. Ważne jest, aby była ona zabezpieczona odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa i responsywna, a także posiadała odpowiednie mapowanie i atrakcyjny, czytelny wygląd. Niezwykle istotne jest także stworzenie angażującej i ciekawej dla odbiorcy treści strony, która dodatkowo będzie również poprawna merytorycznie, gramatycznie i interpunkcyjne. SEO nie może się obejść także bez doboru odpowiednich fraz kluczowych, na które pozycjonowana jest strona. Wśród działań poza stroną szczególną uwagę poświęcić można na pozyskanie linków zewnętrznych, czyli odnośników do naszej strony internetowej.

Sprawdź: Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?

Reklama w social mediach i jej cechy

Zyskującą coraz większą popularność metodą reklamy w internecie jest za tworzona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Obejmuje ona nie tylko płatne kampanie reklamowe, ale już samo stworzenie strony swojej firmy na Instagramie, Facebooku czy Twitterze oraz publikowanie na niej treści jest swego rodzaju reklamą. Jeśli jednak chcemy wypromować nasze usługi czy produkty wśród użytkowników social mediów, Facebook Ads mogą być w tym niezwykle pomocne. To użytkownik wybiera treść, zasięg oraz koszt reklamy, sam również ustala jej grupę docelową oraz jej cechy. To z kolei pozwala zaoszczędzić sporo funduszy dzięki odpowiedniemu targetowaniu.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: momom.pl, clothy.pl

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak prowadzić bloga dla organizacji non-profit?
Jak prowadzić bloga dla organizacji non-profit?
Chcesz wiedzieć, jak zaangażować swoich odbiorców do organizacji non-profit, prowadząc bloga? Z tego artykułu wszystkiego się dowiesz!
Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
2023 rok przyniósł wiele zmian w zakresie marketingu medycyny estetycznej. Podpowiemy Ci, jak reklamować swój biznes zgodnie z nowymi regulacjami!
Social media na ratunek przedsiębiorcy: kolejny tip w promowaniu Twojej strony internetowej
Social media na ratunek przedsiębiorcy: kolejny tip w promowaniu Twojej strony internetowej
Media społecznościowe to obecnie fundament w budowaniu rozpoznawalnej marki. Jak wykorzystać ich potencjał w promowaniu firmy? Warto o tym pomyśleć.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę