DARMOWY AUDYT SEO

Jak tworzyć dobrą treść w mediach społecznościowych?

5 min czytania
Jak tworzyć dobrą treść w mediach społecznościowych?
Kategoria Content Marketing

Musisz wiedzieć, że marketing treści nie polega na zwykłym pisaniu kilku artykułów w miesiącu. To coś więcej, co może pomóc Twojej firmie uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Dzięki content marketingowi możesz zawierać z klientem długoterminowe relacje, co przekłada się na zaufanie i lojalność wobec marki. Jeżeli chcesz osiągnąć te konkretne cele, musisz podjąć szereg działań, które opierają się w głównej mierze na treści. Chodzi o bezpośrednie publikowanie i promocję treści na stronach www, a jak ma się to do mediów społecznościowych?

W tym artykule pokażemy Ci kilka strategii treści, które możesz podjąć na swoim profilu w mediach społecznościowych i odnieść sukces w branży.

Spis treści:

Gdzie dodawać swoje treści?

Media społecznościowe są bardzo przydatne, jeżeli chcesz rozwinąć swój biznes online, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wybrać portal, na którym chcesz zamieszczać swoje treści. Jak znaleźć najlepszy, spersonalizowany pod Twoje oczekiwania i cele?

 • Zacznij od znalezienia tych portali społecznościowych, na których przebywa większość Twoich klientów, jest to najważniejsza zależność w strategii treści.
 • Kiedy już wybierzesz odpowiednie witryny, dołącz do nich.
 • Zacznij przeglądać treści w celu znalezienia najpopularniejszych tematów poruszanych w komentarzach przez innych użytkowników lub właścicieli firm.
 • Zainspiruj się nimi do stworzenia własnych treści.
Sprawdź: Algorytm na Youtubie – jak działa?

Wskazówki na temat dobrej treści w mediach społecznościowych

Istnieje kilka elementów dobrej strategii treści w mediach społecznościowych. To właśnie one są kluczem do sukcesu Twojej firmy. Przemyśl je dobrze, zanim rozpoczniesz swoją kolejną kampanię marketingową.

Przetestuj swoje kampanie na wybranych portalach społecznościowych

Kiedy już ustalisz, które portale społecznościowe najczęściej odwiedzają Twoi klienci, nadszedł czas, aby stworzyć swoją strategię treści i ją przetestować. Pomoże Ci to odkryć, jakie formy treści najlepiej sprawdzają się w danej grupie, a także, czy pasują one do wybranego przez Ciebie portalu. Może się okazać, że będziesz musiał przetestować wiele treści, aż uzyskasz te właściwe. Upewnij się, że Twoje treści mają indywidualny charakter i kieruj je do potencjalnych klientów swojej marki.

Staraj się stale badać swoją grupę odbiorców

Pamiętaj, że badania powiedzą Ci prawdę na temat Twoich potencjalnych klientów. Pomogą Ci tworzyć lepsze treści na stronie, kierowane właśnie do nich. Poznaj to, co aktualnie lubią bądź nie. Postaraj się zrozumieć ich wartości i problemy. Chodzi o wszystkie najdrobniejsze kwestie, które mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne.

Pamiętaj, że dla każdego portalu trzeba przeprowadzić dogłębną analizę odbiorców i treści, a następnie przeanalizować zebrane informacje. Dzięki temu dowiesz się, które media społecznościowe są dedykowane dla Ciebie.

W tym zadaniu mogą Ci pomóc różnego rodzaju narzędzia, takie jak Google Analytics. Są one pomocne, ponieważ mogą podpowiedzieć, które treści najlepiej sprawdzają się u Ciebie, a także pozwolą na analizowanie konkurencji.

Twórz wartościowe treści

Najlepszym sposobem na stworzenie wartościowych treści są grafiki, infografiki i pliki PDF przy postach. Chodzi o to, aby uatrakcyjnić przekaz. Obecnie coraz więcej osób opiera się na obrazach, przez co firmy są zmuszone dodawać je do swoich treści, w innym przypadku treść dla odbiorcy okazuje się nieczytelna i nudna. Pomyśl o tym punkcie podczas tworzenia kolejnej strategii marketingowej.

Przeprowadź badania słów kluczowych

Musisz wiedzieć, że właściwe badanie słów kluczowych jest podstawą każdej wartościowej treści na stronie. To właśnie dzięki temu możesz odnieść sukces na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc w wyborze właściwych słów kluczowych. Jeżeli nie jesteś pewien, jak to zrobić, poproś o pomoc doświadczony zespół ekspertów SEO. Z pewnością będą wiedzieć, jak Ci pomóc.

Zainwestuj w narzędzia do monitorowania mediów społecznościowych

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi pozwalających badać wpływ treści w mediach społecznościowych. Umożliwiają monitorowanie takich portali, jak: Facebook, Twitter czy nawet zwykłych blogów firmowych, forów, witryn z wiadomościami itp. Jest to pomocne wtedy, kiedy potrzebujesz mieć wszystkie dane w jednym miejscu i nie analizować osobno każdego portalu. Pozwalają one analizować informacje, które przydadzą Ci się później do stworzenia przemyślanej strategii marketingu internetowego. Wśród najpopularniejszych narzędzi do badania mediów społecznościowych znajdują się Awario i Brandwatch.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w niedalekiej przyszłości stworzyć wartościową i oryginalną treść w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że dobrze prowadzony portal przyczynia się do wzrostu ruchu na stronie internetowej oraz wpływa na ranking wyszukiwarek.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat strategii mediów społecznościowych, skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy w kwestii wyboru słów kluczowych czy samego procesu planowania kampanii.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak korzystać z ChatGPT?
Jak korzystać z ChatGPT?
Zadaj pytanie z dowolnej kategorii, a już po kilku sekundach otrzymasz odpowiedź. Tak właśnie działa ChatGPT od OpenAI. Sprawdź, jak z niego korzystać!
Copy poradnik: Co to jest webwriting?
Copy poradnik: Co to jest webwriting?
Tworzenie contentu na stronę to podstawa zaistnienia w sieci. Witryna musi być przystępna dla czytelników oraz Google. Warto wykorzystać więc webwriting.
Korekta i edycja treści na stronie – czy naprawdę jest taka trudna?
Korekta i edycja treści na stronie – czy naprawdę jest taka trudna?
Czy błędy gramatyczne i inne problemy w treści naprawdę mają wpływ na odbiór przekazu przez użytkowników. Sprawdźmy to!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie