DARMOWY AUDYT SEO

Jak tworzyć skuteczne treści na strony internetowe?

6 min czytania
Jak tworzyć skuteczne treści na strony internetowe?
Kategoria Content

Każdy właściciel firmy posiadający swoją stronę internetową, wie, że treść jest jednym z najważniejszych aspektów strategii marketingowej. Pisanie treści to znacznie więcej niż publikowanie artykułów z kilkoma kluczowymi słowami w tekście. Każda treść powinna mieć w sobie jakiś konkretny cel i łączyć się z grupą docelową, do której chcesz dotrzeć, zanim Google ją zauważy.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego tworzenie celowych treści jest ważne dla Twojej pozycji w wynikach wyszukiwania i jak możesz podejść do tego zagadnienia, aby generowało to sukces Twojej firmy oraz było jednocześnie przydatne dla Twoich odbiorców.

Spis treści:

Dlaczego w SEO cel ma znaczenie?

Niezależnie od branży, w której masz okazję działać, musisz zawsze tworzyć dobre treści, które przydają się odbiorcy i odpowiadają na ich pytania w konkretnym momencie. Pamiętaj, że każda treść stworzona przez Ciebie musi mieć w sobie jakiś cel, który chcesz uzyskać. Kiedy masz okazję tworzyć dobre treści z myślą o konkretnym celu, jakim może być na przykład wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania, to musisz robić wszystko, aby ten cel finalnie się spełnił. Kiedy zaczniesz tworzyć angażujące treści, klienci zauważą to i zaczną odwiedzać Twoją stronę internetową częściej, a co za tym idzie? Wyszukiwarki zauważają wzrost ruchu w Twojej witrynie i nagrodzą Cię wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o dobrze dobranych słowach kluczowych i frazach, ponieważ to one najczęściej przyczyniają się do osiągnięcia celu!

Musisz wiedzieć, że kiedy zdobywasz popularność wśród odbiorców, to zyskujesz równocześnie autorytet wśród nich. Dlatego nie powinieneś nigdy rezygnować z ciągłego aktualizowania swoich strategii marketingowych… musisz się rozwijać! Kiedy inni w Twojej branży zauważą Twoją markę i uznają ją za autorytet w wielu kwestiach, to będą chcieli się z Tobą utożsamiać! Mogą robić to w postaci udostępniania Twoich artykułów, jako linki na ich stronach. To zaangażowanie dodatkowo zwiększa Twój autorytet, co dodatkowo zwiększa Twoją publiczność. Dzięki czemu sprzedaż w Twoim sklepie zaczyna rosnąć!

Sprawdź: Jak stworzyć wysokiej jakości zawartość strony internetowej?

Zaangażuj swoich odbiorców!

Pamiętaj, aby dostosowywać swoją treść na stronie internetowej do treści przekazywanych w mediach społecznościowych swojej firmy. Jest to korzystny zabieg marketingowy, aby zaangażować swoich odbiorców do interakcji z firmą! Jest to Twoim celem, a odbiorcy uwielbiają przyczyniać się do sukcesu konkretnej firmy, którą uwielbiają.

Udostępniając ekscytujące, zabawne i jednocześnie edukacyjne treści w mediach społecznościowych, to odbiorcy uznają Cię za interesującą markę i chętnie podzielą się Twoimi treściami ze swoimi znajomymi. Nie będą świadomi, że ostatecznie rozpowszechniając informacje o Twojej firmie, bezpośrednio wpływają na Twój sukces w rankingu wyszukiwania.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak ukierunkować swoje treści na cel?

Wiesz już, dlaczego musisz tworzyć swoje teksty na stronę internetową w konkretnym celu, ale nadal nie wiesz, w jakie konkretne cele Twoja treść musi trafiać? Poniżej przybliżymy Ci cztery główne cele, którymi powinieneś się kierować podczas tworzenia treści na swoją stronę internetową.

 1. Edukacja
 2. Musisz wiedzieć, że tworząc artykuły na swoim blogu firmowym, tworzysz treści edukacyjne. Mają one na celu nauczyć Twoich potencjalnych klientów oraz osiągnąć pewną wiedzę w danej dziedzinie. Nie ważne, czy dostarczasz tylko wskazówki, czy tworzysz pełne artykuły. Edukacja zawsze jest czymś pożądanym w grupie odbiorców. Ludzie chcą stawać się ekspertami w danej dziedzinie i uwielbiają pogłębiać swoje hobby. Dlatego, staraj się tworzyć takie treści, które umożliwiają im osiągnięcie ich celu, a jednocześnie osiągniesz swój!

 3. Rozrywka
 4. Nie możesz zapominać o części rozrywkowej swojej firmy, dlatego warto od czasu do czasu tworzyć zabawny content! Postaraj się urozmaicić swoje publikacje o osobiste przemyślenia lub proste branżowe żarciki, które pokochają Twoi odbiorcy!

  Nie twierdzimy, że musisz stać się teraz największym kawalarzem w branży, ponieważ może to mieć odwrotny skutek do zamierzonego. Jednak dodanie trochę własnej osobowości i smaku może sprawić, że odbiorcy chętniej zaczną czytać Twoje treści!

 5. Inspiracja
 6. Jest to najlepszy sposób, aby nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami, po prostu… zainspiruj ich! Oczywiście, branżowe i merytoryczne artykuły dowodzą Twojej wiedzy i autorytetu w danej dziedzinie, ale inspirujący dla nich fragment w treściach spowoduje jeszcze większe zaangażowanie i zaufanie do marki!

  Dawaj im powody, aby chcieli zaangażować się całym sobą w istnienie Twojej firmy. Spróbuj udzielać Twoim klientów rad, rozwiązuj frustrujące problemy ludzkości, po prostu ulepszaj ich życie! Nie obawiaj się pokazywać odrobiny swoich emocji, pokaż im że również przejmujesz się tym problemem i przyciągnij do siebie odbiorców!

 7. Informacja

Informacja jest równie ważną częścią całej układanki. Jako autorytet w swojej branży jesteś pierwszym źródłem najważniejszych informacji, które docierają do Twojej publiczności. Treści informacyjne są bardzo zbliżone do treści edukacyjnych. Jednak treści informacyjne są głębszym wejściem w konkretny temat. Można zaliczyć tutaj przeglądy webinarów, czy najważniejsze wydarzenia w danej branży. Treści informacyjne są zawsze dłuższą treścią i służą one głównie w poprawie pozycjonowania strony internetowej i autorytetu.

Sprawdź: Zrównoważone blogowanie. Jak wykorzystać potencjał SEO w blogosferze? O które treści warto zadbać?

Próbuj metodami prób i błędów!

Nie zawsze jesteś w stanie stworzyć tyle różnych treści i je ze sobą porównywać. Ile strategii, tyle możliwości w pozycjonowaniu. My polecamy wybrać jedną lub dwie strategie marketingowe, które są Ci najbliższe i staraj się w ten sposób kreować swoje treści na stronie internetowej. Jeżeli zauważysz, że Twoje treści przynoszą oczekiwane efekty, to wszystko w porządku! Jednak jeśli jest odwrotnie, to znaczy, że musisz zmienić swoją strategię na inną! Pamiętaj, żeby na siłę nie wymyślać celu w swoich treściach, ponieważ mogą one okazać się nieprzydatne i nieistotne dla potencjalnych klientów.

Twórz dobre treści z nami!

Z pewnością jesteś właścicielem firmy, który próbuje zoptymalizować swoją stronę internetową pod kątem oryginalnych treści. Jednak brakuje Ci na to czasu, ponieważ masz również inne codzienne zadania w firmie, które nie mogą pozostać same sobie. Nie poddawaj się i zaufaj nam! Pozwól nam pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów optymalizacyjnych!

Skontaktuj się z naszą agencją SEO już teraz i dowiedz się więcej o naszych usługach. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kluczowych treściach serwisu internetowego
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kluczowych treściach serwisu internetowego
Cornerstone content jest niezbędny, jeśli chcesz zdobyć popularność w swojej branży. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo tworzyć treść w witrynie.
Wpływ sztucznej inteligencji na SEO – pisanie oraz wykrywanie treści
Wpływ sztucznej inteligencji na SEO – pisanie oraz wykrywanie treści
Sztuczna inteligencja bez wątpienia zmienia zasady gry w SEO. Dowiedz się więcej o pisaniu, a także wykrywaniu treści generowanych automatycznie!
Strategia treści – poznaj niezbędne elementy!
Strategia treści – poznaj niezbędne elementy!
Treść w marketingu internetowym jest zdecydowanie najważniejsza. Jakie są jednak inne czynniki, którym należy się przyjrzeć? Sprawdź!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę