DARMOWY AUDYT SEO

Jak ulepszyć strategię SEO i poprawić swoją pozycję w rankingu?

Jak ulepszyć strategię SEO i poprawić swoją pozycję w rankingu?

XPS/unsplash.com

Prawdopodobnie wielokrotnie słyszałeś już o pozycjonowaniu stron internetowych. Niejednemu przedsiębiorcy to zagadnienie spędza sen z powiek. Przez wielu uznawane jest to za skomplikowane zadanie, które może wykonać tylko profesjonalista. Chociaż pozycjonowanie strony to złożony z wielu elementów i etapów proces, na który trzeba poświęcić sporo czasu, to jednak gdy rozłożymy go na czynniki pierwsze, może okazać się mniej skomplikowany, niż Ci się wydaje.

Wielu przedsiębiorców samodzielnie próbuje poprawić widoczność witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Z odpowiednim przygotowaniem takie rozwiązanie może okazać się skuteczne. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Wskazówki, w jaki sposób wprowadzić działania SEO na stronie internetowej

 1. Treść jest najważniejszą częścią SEO
 2. To właśnie wartościowe treści zbliżają Twoją stronę do sukcesu. Dzięki odpowiednio dobranym treściom, które będą aktualne oraz związane z zainteresowaniami potencjalnych odbiorców, przyciągniesz na swoją stronę większą liczbę użytkowników. Powinieneś więc na bieżąco aktualizować zawartość swojego bloga i pisać na tematy, których poszukują użytkownicy. Możesz ustalić jeden dzień tygodnia, kiedy będziesz zamieszczał nowe wpisy, aby potencjalni klienci wiedzieli, kiedy mogą spodziewać się kolejnych angażujących treści. Treść nie służy tylko do podnoszenia rankingów w wyszukiwarkach. Pozwala również stopniowo budować bazę klientów na przyszłość. Staraj się także aktualizować swoje stare treści, ponieważ one mogą powodować spadek konwersji oraz ruchu na stronie.

  Aby treść była czytelna, podziel tekst na mniejsze akapity i zastosuj frazy łączące. Kiedy ludzie przewijają stronę, na której treść jest zbyt długa i monotonna, tracą zainteresowanie i nie mogą skoncentrować się na komunikacie. Spróbuj zatem urozmaicić swoje treści, pogrubiając niektóre zdania, używając kursywy lub wyróżniając odpowiednie wyrażenia.

 3. Stosuj odpowiednie słowa kluczowe
 4. Odpowiednie słowa kluczowe w treści na stronie pozytywnie wpłyną na obecność witryny w internecie. Pamiętaj, że niewłaściwe frazy mogą zrujnować Twoje szanse na zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Musisz uważać, aby nie zastosować tego samego słowa kluczowego zbyt wiele razy, ponieważ może to wywołać wrażenie upychania fraz na siłę, co wyszukiwarka potraktuje jako spam.

  Większość twórców stara się wybierać różne słowa kluczowe, które mogą rozmieszczać w całym tekście. Warto dodawać także frazy z długim ogonem, ponieważ są one najbardziej precyzyjne i zbliżone do wyszukiwań użytkowników. Należy również przeprowadzać regularne badania słów kluczowych i sprawdzać, co jest aktualnie wyszukiwane.

 5. Nagłówki, obrazy i tagi mają znaczenie
 6. Tytuł, nagłówki i opisy, których używasz w swojej witrynie, mają znaczenie dla SEO. Podczas przewijania bloga tekst w nagłówkach znacznie ułatwia czytelnikowi podjęcie decyzji, czy chce dogłębnie zapoznać się z treścią. Pomaga mu również zapamiętać to, co napisałeś, i skupić uwagę na najważniejszych fragmentach. Natomiast tytuły meta mogą nakłonić użytkowników, aby wybrali Twoją stronę, gdy widzą ją w wyszukiwarce.

  Metadane mają wpływ na to, jak strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki często używają krótkiego opisu, aby określić, czy dana strona odpowiada zapytaniu użytkownika. Czytelnicy na podstawie tego opisu mogą zdecydować, czy warto zajrzeć do wyświetlanej witryny. Im bardziej świadomie użytkownik zdecyduje się odwiedzić Twoją stronę, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że szybko ją opuści. Pomaga to zmniejszyć współczynnik odrzuceń i przyczynia się do wyższej pozycji w rankingu SERP.

 7. Zwiększ zaangażowanie potencjalnych użytkowników
 8. Warto zwiększać zaangażowanie użytkowników poprzez umieszczanie odpowiednich zwrotów CTA oraz przycisków. To właśnie zwroty typu „kup teraz”, czy „sprawdź więcej” zachęcają potencjalnych konsumentów do skorzystania z oferty.

  Powinieneś także zadbać o lepszy kontakt z klientami i stworzyć profil w mediach społecznościowych. To właśnie tam znajduje się najwięcej użytkowników, do których możesz dotrzeć. Jeśli zainteresują ich Twoje treści, będą na bieżąco na nie reagować, umieszczając komentarze pod postami bądź tworząc recenzje produktów na swoim profilu. Aby nawiązać kontakt z odbiorcami oraz zachęcić ich do aktywności, możesz organizować konkursy w swoich social mediach! Warto pomyśleć również nad stworzeniem filmików wideo, które będą miały postać poradników czy innych angażujących treści.

Sprawdź: Co powinien zawierać raport z pozycjonowania witryny?

Podsumowanie

Pozycjonowanie witryny to w dzisiejszych czasach kwestia obowiązkowa. Każda firma powinna zadbać o swoją obecność w sieci, bo to właśnie tam konsumenci szukają konkretnych usług lub produktów. Mamy nadzieję, że znalazłeś kilka inspiracji, które włączysz do swojej strategii. Omówione przez nas techniki powinny dać Ci krótkie wyobrażenie o tym, co jest najważniejsze, jeśli chodzi o SEO, i jak możesz zadbać o obecność swojej firmy w internecie, aby generować większy ruch i konwersję.

Źródło: Austin Distel /unsplash.com

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wprowadzić działań SEO na stronie, spróbuj skorzystać z pomocy profesjonalistów, dzięki którym poprawisz swoją widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania i pozyskasz wartościowy ruch na stronie.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Współpraca z agencją SEO. Jak ją wybrać, aby nie dać się oszukać?
  Współpraca z agencją SEO. Jak ją wybrać, aby nie dać się oszukać?
  Jak wybrać firmę SEO oraz na jakie korzyści możemy w tym zakresie liczyć? Na co zwracać szczególną uwagę i jak sprawdzać efektywność współpracy?
  Pozycjonowanie lekarzy
  Pozycjonowanie lekarzy
  Pozycjonowanie lekarzy to dość wymagające i czasochłonne zadanie. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby przyniosło oczekiwane rezultaty.
  Techniczne SEO – 5 najistotniejszych błędów
  Techniczne SEO – 5 najistotniejszych błędów
  W tym artykule przyglądamy się najczęściej popełnianym błędom, dotyczącym techniczne struktury witryny. Sprawdź zatem, jak je skutecznie naprawić!

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę