DARMOWY AUDYT SEO

Jak wybrać agencję Google Ads?

6 min czytania
Jak wybrać agencję Google Ads?
Kategoria SEM

Dla wielu osób dokładna analiza ofert przedstawianych przez agencje Google Ads może okazać się niezwykle wymagająca i czasochłonna. Choć ten proces jest nieunikniony, wyszliśmy naprzeciw trudnościom, z którymi mogą zmagać się zarządzający własną stroną w Internecie. Zebraliśmy kilka podstawowych cech, które powinny towarzyszyć ekspertom z dziedziny reklam Google.

Jeśli zależy Ci na tym, aby pozyskać uwagę potencjalnego klienta oraz zacząć zarabiać, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Spis treści:

Czym zajmuje się agencja Google Ads?

Poszukując najbardziej adekwatnej i skondensowanej definicji na temat tego, czym zajmują się agencje AdWords, uzasadnione staje się najpierw zrozumienie usług, którymi się specjalizuje. Przede wszystkim obsługuje kampanie reklamowe w systemie Google Ads, rozpoczynając od ich uruchomienia oraz kontynuując dalsze prowadzenie. Do zakresu zadań należą odpowiedni dobór fraz kluczowych, optymalizacja pod kątem SEO oraz analiza statystyk. To nie wszystko, ponieważ w swojej ofercie mają w zanadrzu jeszcze usługi, które obejmują zakres digital marketingu, jak chociażby content marketing czy tworzenie witryn internetowych.

Jeżeli nie posiadasz wiedzy z obszaru kampanii reklamowych Google bądź rozpoczynasz dopiero swoją marketingową przygodę, warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z zespołem specjalistów. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że pozycjonowanie pod kątem wyników wyszukiwań to nie jest działanie ad hoc. Inwestycja nie jest wyłącznie finansowa, lecz czasowa, a to z kolei może zniechęcać przedsiębiorców nastawionych na generowanie zysków i budowanie solidnej bazy klientów. Brak odpowiedniego merytorycznego obeznania w temacie może prowadzić do nieskutecznych rozwiązań, które mogą nieść negatywne finansowe konsekwencje.

Sprawdź: Sposoby na reklamę produktu w Internecie

Dlaczego warto nawiązać współpracę z gronem ekspertów? Świadomy wybór agencji AdWords

Rozważając argumenty przemawiające za zatrudnieniem zespołu profesjonalistów, weź pod uwagę to, co sprawia, że agencja Google Ads jest niezbędna w działaniach promocyjnych Twojej marki. Bez wątpienia, eksperci wciąż kształtują swoje umiejętności, kompetencje oraz rozwijają doświadczenie. Śledząc bieżące trendy, pomagają we wdrażaniu odpowiednich zmian w aktualizacji stron internetowej. Jednocześnie są w stanie znaleźć efektywne rozwiązania dedykowane prowadzonej działalności i monitorują aktywności podejmowane przez konkurencję. Na co więc powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Czytaj dalej!

Bez odpowiednich kwalifikacji nie ma o czym dalej rozmawiać

Weryfikacji podlega nie tylko wiedza, lecz kompetencje pracowników agencji AdWords. Niezwykle ważne jest, aby mieć pewność, że członkowie firmy reklamowej doskonale znają się na temacie. Jednym z czynników decydującym o tym, czy agencja Google Ads posiada wykwalifikowany zespół, jest przyznawany status Google Partner. To świadectwo efektywności realizowanych kampanii oraz umiejętności poszczególnych osób zatrudnianych w szeregi przedsiębiorstwa.

Na rynku istnieje od X lat

Doświadczona agencja istnieje na rynku kilka dobrych lat oraz zna branżę od podszewki. Prowadzone przez nią kampanie reklamowe zyskują uznanie i są przede wszystkim skuteczne. Mimo że modyfikacje w obszarze Google AdWords następują błyskawicznie, dobrzy eksperci są w stanie nadążyć nad procesem pojawiających się przemian. Co więcej, posiadająca szerokie kompetencje agencja jest w stanie dobrać indywidualne rozwiązania dla konkretnie prowadzonej branży i wyjść z każdej opresji oraz sytuacji podbramkowej.

Jest na czasie, czyli obecne trendy są jej znane

Dowodem nr 1 dotyczącym śledzenia zmian w kampaniach Google Ads są regularnie nabywane certyfikaty. Jeżeli agencje posiadają dokumenty potwierdzające systematycznie aktualizowaną wiedzę przez poszczególnych jej członków, to dobry znak. Z pewnością oznacza to, że są oni zaangażowani w zaspokajanie indywidualnych potrzeb klientów i próby odpowiedzi na ich preferencje.

Tworzenie wpisów blogowych dotyczących marketingowych zagadnień to kolejny dowód na to, że warto wziąć pod uwagę agencje AdWords i zainteresować się proponowaną przez nie ofertą.

Jak przebiegać będzie współpraca?

Czerwoną flagą jest deklaracja długoterminowej współpracy z agencją Google Ads. Powód jest prosty. W sytuacji, gdy będziesz niezadowolony ze świadczonego wsparcia, umowa będzie obowiązywać Cię do kontynuowania nieudanej relacji. Zastanów się dokładnie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Co możesz wziąć jeszcze pod uwagę? Sposób, w jaki agencja będzie chciała się rozliczać. Nie gódź się na zbiorcze faktury, które uniemożliwiają ocenę pod kątem faktycznego wykorzystania uiszczanych płatności na wyświetlenie przekazów reklamowych czy kliknięcia.

Pytanie, które warto postawić zespołowi ekspertów na pierwszym spotkaniu, dotyczy zakładania konta Google Ads. Właściwie, warto upewnić się, czy agencja decyduje się na zarządzanie Twoją kampanią z indywidualnego konta, czy jednak posiada jedno dla wielu pracodawców. Powodem jest mniejsza skuteczność wywołana przez algorytmy Google, które, przewidując efektywność wdrażanych kampanii, koncentrują się na wszystkich zapisanych danych konta.

Komunikacja to rzecz pierwszorzędna

Sposób, w jaki będziesz informowany o postępach wprowadzanych strategii reklamowych, jest niezwykle ważny. Brak komunikatu zwrotnego bądź dłuższego odzewu na zadane pytania może prowadzić do niepotrzebnych frustracji. Zadbaj o to, aby warunki porozumiewania się były czytelne i przejrzyste. Jeżeli nie jesteś pewien, kto będzie odpowiadał za prowadzenie reklam Google Twojej firmy, dopytaj się i zdobądź kontakt do wskazanej osoby.

Słuchaj innych

W Internecie istnieje wiele opinii dotyczących agencji. Zapoznaj się z każdą rekomendacją, ponieważ osoby, które skorzystały z usług zespołu ekspertów, wiedzą najlepiej, czy warto podjąć się współpracy. Wszelkie informacje możesz w dużej mierze znaleźć na Facebooku czy w Google Moja Firma. Prosty dostęp, a tak wiele możliwości. Nie bagatelizuj zdania innych klientów.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Wybór nie jest prosty, ale bądź czujny!

W podsumowaniu warto zaznaczyć jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Jeżeli agencja Google Ads oferuje Ci natychmiastowy ROI oraz błyskawicznie wygenerowane zyski, to prawdopodobnie blefuje. Pamiętaj, że system reklam Google funkcjonuje w taki sposób, że trudno przewidzieć przyszłe jej efekty. Jeśli zatem w toku wstępnej rozmowy przedstawione zostaną Ci takie “korzyści”, zaniechaj dalszej współpracy.

Dogłębna analiza, porównanie z konkurencją oraz czytanie opinii w sieci internetowej – to musisz wziąć pod uwagę, jeżeli chcesz świadomie budować imperium swojej branży. Wybierz rozsądnie, kieruj się naszymi wskazówkami!

Chciałbyś zacząć pozycjonować swoją stronę? Zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści z agencji SEO Grupa iCEA chętnie odpowiedzą na każde pytanie! Pozycjonowanie Twojej strony pomoże Ci rozwinąć skrzydła.

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 4.9/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat SEO, SMM, SEM i SMO
Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat SEO, SMM, SEM i SMO
Istnieje tyle metod, które wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny, że możesz nie wiedzieć, którą powinieneś wybrać… Jednak my znamy na to odpowiedź!
Jak prawidłowo przeprowadzić optymalizację Google Ads?
Jak prawidłowo przeprowadzić optymalizację Google Ads?
Google Ads jest obecnie jednym z niezbędnych narzędzi do tworzenia płatnych reklam w sieci. Kliknij, a dowiesz się, jak zwiększyć konwersję.
Co powinno zadecydować o wyborze narzędzia? – najlepsze rozwiązanie dla raportowania PPC
Co powinno zadecydować o wyborze narzędzia? – najlepsze rozwiązanie dla raportowania PPC
Klienci pragną widzieć z jaką skutecznością realizowana jest ich kampania promocyjna – pokaż im to czarno na białym!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę