Jak wybrać najlepsze narzędzie CMS?

Jak wybrać najlepsze narzędzie CMS?

Startup Stock Photos/pexels.com

Z pewnością nie raz spotkałeś się ze skrótem CMS. Jest on podstawą dobrej kampanii SEO. Jeżeli wybierzesz odpowiednie narzędzie przystosowane do tego typu działań, to zobaczysz, że optymalizacja działań pod kątem wyszukiwarek może być prosta! Pamiętaj, że dobry program do CMS nie powinien ograniczać Cię w żaden sposób!

Ten artykuł ma na celu określenie, jakie funkcje są niezbędne podczas wybierania narzędzia CMS, zalety i wady oprogramowań oraz 4 najlepsze systemy zarządzania treścią, które możemy znaleźć obecnie na rynku.

Czym jest CMS i jakie są jego funkcje?

CMS jest systemem zarządzania treścią w Internecie. Jest to program, który umożliwia w szybki i prosty sposób tworzenia, edycji i aktualizacji treści na stronie internetowej bez konieczności znajomości HTML. Musisz pamiętać, że dobry program do CMS nie opiera się tylko na zmianach wizualnych witryny, ale również na technicznych aspektach. Właśnie te zmiany na stronie mają największy wpływ na SEO i jej optymalizację pod kątem wyników wyszukiwania. Więc, jakie dokładnie funkcje powinien posiadać dobry program do CMS?

 1. Najważniejszą funkcją programów do CMS jest edycja i dostosowywanie strony pod odpowiednie standardy. Chodzi oczywiście o tagi, opisy, tytuły, tekst na stronie oraz jego formatowanie, obrazy, strukturę adresów URL, czy linki wewnętrzne. To wszystko musi być dostępne w dobrym programie CMS do edycji. Dzięki temu możesz uzyskać lepszą budowę witryny, wyższe rankingi, poprawioną szybkość i bezproblemową obsługę. Jeśli CMS nie pozwala na edycję niektórych funkcji, trudniej będzie dostosować witrynę do konkretnych potrzeb, przez co strona internetowa staje się mało wydajna.
 2. Pamiętaj, że Twój program do CMS powinien oferować Ci łatwą w edycji i publikacji platformę blogową. Publikowanie treści na blogu powinno być nie tylko łatwe, ale powinno również istnieć w dobrze zorganizowanym centrum treści z automatycznymi funkcjami sortowania, takimi jak tagi i kategorie. Dlatego zwracaj na to uwagę!
 3. Program CMS musi również umożliwić Ci wygenerowanie poprawnej mapy Twojej witryny! Oprócz automatycznego generowania mapy witryny upewnij się również, że możesz ją edytować.
 4. Kompatybilność strony internetowej z urządzeniami mobilnymi jest również ważną kwestią. Jest to konieczne nie tylko ze względu na szybkość strony, ale także wrażenia użytkownika. Nawet nieznacznie słabe formatowanie lub zniekształcone obrazy mogą zwiększyć współczynniki odrzuceń oraz zmniejszyć konwersje. Dlatego wybierz taki program, który Ci to umożliwi!

Najlepsze systemy CMS pod kątem SEO

Niżej przedstawiamy listę najlepszych i najbardziej znanych systemów CMS, które umożliwiają pełną edycję struktury witryny internetowej.

 1. WordPress
 2. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią w Internecie. WordPress jest niezwykle przyjazny dla użytkownika i można go dostosowywać do swoich potrzeb dzięki możliwości łatwej edycji.


  Źródło: olia danilevich/pexels.com

  Najważniejszymi zaletami WordPress’a jest to, że posiada dużą bibliotekę wtyczek i motywów, jest wysoce konfigurowalny, posiada intuicyjną stronę, możesz go stosować na każdym typie strony internetowej, a także jest stosunkowo tanim narzędziem.

  Do wad tego oprogramowania możemy zaliczyć to, że do naprawde dobrego funkcjonowania wymaga on zainstalowania wielu dodatkowych wtyczek, a to z kolei może zmniejszyć szybkość pracy na stronie internetowej.

 3. Magento
 4. Jest to w pełni konfigurowalny system, który wymaga jednak dużych zasobów programistycznych. Z tego oprogramowania korzystają najczęściej większe firmy eCommerce, które mają swoich programistów. Ten CMS jest bardzo potężny, dzięki czemu najczęściej do sprzedaży produktów online wykorzystują go duże sklepy – o ile mają na to fundusze.

  Do plusów tego oprogramowania można zaliczyć konfigurowalność systemu open source, intuicyjną stronę oraz dużą bibliotekę rozszerzeń. Natomiast jako wady wymienić możemy to, że jest droższy niż większość tego typu oprogramowań, wymaga doświadczonego zespołu programistów oraz dużej ilości rozszerzeń, których sam nie posiada, jak np. edycja bloga.

 5. Drupal
 6. Niestety jest to droższy system, wymagający zasobów programistycznych. Zarezerwowany zdecydowanie dla większych firm z własnym zespołem programistów. Jednak Drupal może być używany do każdego rodzaju strony internetowej. Ten program jest w stanie zrobić praktycznie wszystko dla każdej witryny.

  Największymi plusami jest zdecydowanie łatwość konfiguracji, posiadanie dodatkowych funkcji oraz skalowalność dla każdego rodzaju strony WWW. Natomiast do wad można zaliczyć to, że jest droższy niż pozostałe programy, naprawa tego oprogramowania jest możliwa tylko i wyłącznie u deweloperów, a dodatkowo dla niektórych może okazać się on trudny w nauce.

 7. HubSpot
 8. Ten program oferuje bezpośrednią możliwość połączenia Twojej strony internetowej z działaniami marketingowymi. Za jego pomocą możliwa jest edycja postów na blogu i CTA na określonych stronach docelowych. Ponadto posiada również wbudowane funkcje narzędzi społecznościowych.

  Do najważniejszych zalet tego oprogramowania można zaliczyć łatwość w edycji stron, integralność z innymi narzędziami oraz elastyczność w działaniu. Natomiast wadami będzie mały wybór szablonów i motywów, oraz trudność w obsłudze.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci wybrać najlepszy program CMS, dopasowany do Twoich potrzeb. Jak mogłeś zauważyć, są one różne, jednak każdy z nich jest na swój sposób wartościowy. Zobaczysz, że jeśli będziesz zarządza swoją stroną WWW za pomocą odpowiedniego narzędzia – staje się to o wiele prostsze!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, to skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO razem z nami! Czekamy na Ciebie!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: E-Commerce
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 1
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Ile kosztuje sklep Shoper?

  Ile kosztuje sklep Shoper?

  Co wiesz o platformie Shoper? Jeśli niewiele zapraszamy Cię do wpisu, który przybliży Ci specyfikę tego rozwiązania oraz jego miesięczne koszty.
  Jak prawidłowo prowadzić swój biznes e – commerce?

  Jak prawidłowo prowadzić swój biznes e – commerce?

  Zastanawiasz się, jak szybko i łatwo możesz zachęcić swoich odbiorców do odwiedzenia Twojego sklepu internetowego? Dowiedz się!
  Jak prawidłowo przeprowadzić konfigurację poczty dla PrestaShop?

  Jak prawidłowo przeprowadzić konfigurację poczty dla PrestaShop?

  W sklepie PrestaShop nie musisz dodawać ustawień SMTP poczty, ale warto to zrobić. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać i jak przebiega konfiguracja. Dowiesz się również, co ma znaczenie podczas wyboru hostingu.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.