DARMOWY AUDYT SEO

Jak zaangażować swoich odbiorców?

5 min czytania
Jak zaangażować swoich odbiorców?
Kategoria Marketing

Obecnie, między innymi w skutek trwającej pandemii, większość ludzi preferuje zakupy online. Dlatego marketing przeniósł się już na stałe do świata Internetowego. Tworzenie odpowiednich strategii i przemyślanych treści pozwala zaangażować odbiorców do pozostania z Twoją marką na trochę dłużej. Musisz być świadomy tego, że użytkownicy szybko się nudzą i szukają wrażeń, gdzie indziej.

W tym artykule postaramy Ci się pokazać, w jaki sposób dotrzeć do odbiorcy, aby go zaangażować go w życie Twojej firmy.

Spis treści:

Konsumenci stawiają na mobilność!

Musisz wiedzieć, że ponad 50% kupujących, którzy posiadają smartfony, używa ich do sprawdzania produktów i porównywania ich cen. Dlatego z pewnością obecnie ucierpią na tym firmy, które nie mają kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi stron. Jest to bardzo ważny czynnik rankingowy Google! Pomijając dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych, nie osiągniesz sukcesu w witrynie swojej firmy. Przejrzystość i szybka obsługa na wszystkich urządzeniach to standard, którego oczekuje obecnie większość konsumentów.

Niezależnie od tego, czy tworzysz mobilną wersję witryny od podstaw, czy korzystasz z responsywnego projektowania stron internetowych, zapewnienie pozytywnego doświadczenia użytkownika, wraz z treściami przyjaznymi dla urządzeń mobilnych, jest niezbędne dla każdej marki. Pozwala to być w zasięgu ręki Twoich odbiorców. Dlatego upewnij się, że Twoi klienci mogą łatwo znaleźć Twoją firmę, zaangażować się i kupować od Ciebie, gdziekolwiek by nie byli.

Sprawdź: Co to jest sieć reklamowa Google?

Konsumenci sprawdzają Twoje recenzje!

Zanim potencjalny konsument przystąpi do zakupów, w pierwszej kolejności sprawdza opinie innych użytkowników na temat danej firmy,dlatego, że nikt nie lubi kupować w ciemno. Często przeszukują także Internet w celu znalezienia rekomendacji na temat danego produktu, oraz tego, czy jego zakup jest opłacalny.

Okazuje się, że recenzje online mają wpływ na decyzje zakupowe odbiorców. Nie ważne czy są to pozytywne, czy negatywne opinie, liczy się każda.

Oceny i recenzje są internetowym odpowiednikiem rozmowy i przekazywania wiadomości „z ust do ust” i stanowią ważną czynnik rankingowy Google. Sposób, w jaki traktujesz klientów indywidualnych, ma znaczenie, ponieważ istnieje możliwość, że opowiedzą oni innym o swoich doświadczeniach. Ludzie rozmawiają nie tylko ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, ale także z całym światem, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dlatego musisz na to uważać!

Pamiętaj, że jakość i ilość recenzji zwiększa Twoją wiarygodność i autorytet firmy w Internecie, zarówno wśród klientów, jak i wyszukiwarek. Zachęć swoich klientów do pisania krótkich opinii. Możesz je zbierać na różne sposoby, na przykład po zakupie produktów, umieść wyskakujące banery na stronie internetowej. Możesz również umieścić link do ankiety na końcu transakcji lub wysłać w wiadomości e-mail po zakończonym zakupie. Zmotywuj klientów do wypełnienia ewaluacji, oferując w zamian drobny upominek lub rabat na następne zakupy. Nie czekaj, aż Twoi klienci napiszą recenzje, poproś ich o nią!

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Media społecznościowe odgrywają ogromną rolę!

Musisz wiedzieć, że media społecznościowe mają duży wpływ na decyzje zakupowe odbiorców. Zrozumienie mediów społecznościowych oznacza docenienie zaangażowania Twoich odbiorców! Mówiąc inaczej to znak, że będziesz chciał być blisko nich i się z nimi utożsamiać!

Social media stanowią środek drogi między świadomością a zakupem. Pomagają w zaangażowaniu odbiorców w rozmowę, dzięki czemu możliwe jest dogłębne poznanie ich potrzeb. Jednak należy pamiętać, że media społecznościowe są bardziej naturalne niż zwykłe przekazy reklamowe, a stosowane w nich strategie marketingowe nie mogą wyglądać na sztuczne – nikt nie chce się wtedy zaangażować w taką relację.

Staraj się włączyć media społecznościowe do każdej zaplanowanej przez Ciebie kampanii marketingowej. Jeśli wprowadzasz nowy produkt do sklepu internetowego albo świetną promocję, poinformuj o tym swoją społeczność! Z pewnością to zauważą i będą chętni skorzystać z Twoich usług. Wykorzystaj treści społecznościowe do generowania świadomości konsumentów. Ułatw im interakcję z Twoją marką, dzięki reakcjom na komentarze i udzielaniu odpowiedzi na wiadomości. Poznaj swoją grupę docelową, ułatwi Ci to planowanie strategii w przyszłości!

Sprawdź: Wirusy na stronie internetowej – jak się ich pozbyć?

Podsumowanie

Z pewnością wyzwaniem dla obecnych marketerów internetowych jest konsekwentne i stałe angażowanie konsumentów na każdym etapie relacji. Od pierwszej wizyty w sklepie internetowym do sfinalizowania transakcji na nim. Pamiętaj o tym, że najważniejszą strategią marketingu internetowego są media społecznościowe. To w nich jest klucz do sukcesu Twojej firmy. Z pewnością zwiększy to zaangażowanie i lojalność konsumentów oraz zapewni lepszy wgląd w ich zachowania.

Niezależnie od tego, czy jesteś małym sprzedawcą internetowym, czy globalną marką, zaangażowanie potencjalnych klientów na całej ich drodze konsumenckiej ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego sukcesu marki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO z nami! Czekamy na Ciebie!

W przypadku pytań nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Agencja social media – czym się zajmuje?
Agencja social media – czym się zajmuje?
Marketing w mediach społecznościowych to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Warto więc wiedzieć, czym zajmuje się agencja social media.
Jak zaangażować swoich klientów w wiadomości e-mail?
Jak zaangażować swoich klientów w wiadomości e-mail?
Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie zaangażować swoich odbiorców w wiadomości e-mail? Zajrzyj do naszego artykułu, a dowiesz się, jak to osiągnąć.
Jak stworzyć strategię marketingową?
Jak stworzyć strategię marketingową?
Marketing to budowanie relacji. Jak budować je w Internecie? Jakimi metodami stworzyć efektywną strategię marketingową? Oto 6 filarów e-marketingu.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie