DARMOWY AUDYT SEO

Jak zadbać o jakość treści i realnie wpłynąć na odbiorców?

5 min czytania
Jak zadbać o jakość treści i realnie wpłynąć na odbiorców?
Kategoria Content

Wysokiej jakości treści to podstawa obecnego content marketingu, szczególnie w stale zmieniającym się świecie SEO. Stało się jasne, że tworzenie treści jest bardzo ważne i powinny być one jak najwyższej jakości. Problem polega na tym, że osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Potrzeba o wiele więcej niż tylko świadomości istoty jakości treści. Wielu twórców myśli bowiem, że proces ten jest tak łatwy, jak sama definicja tej frazy.

Spis treści:

Jak wygenerować jakość?

„Wysokiej jakości treść” to termin używany dopiero wtedy, gdy omawiana zawartość została już opublikowana i wygenerowała wiele wartościowych linków. O wiele łatwiej jest rozpoznać wysokiej jakości treści z samego ich tyłu niż rzeczywiście zidentyfikować je w morzu różnych tekstów.

 

Jak więc stworzyć wysokiej jakości treści, które realnie zainteresują Twoich odbiorców? Oto pięć przydatnych porad:

  1. Określ grupę docelowych odbiorców

Jednym z powodów, dla których jakość treści jest tak trudna do określenia, jest subiektywność tego terminu dla poszczególnych użytkowników. Aby jednak zwiększyć swoje szanse na sukces, możesz zdefiniować, kim są Twoi odbiorcy. Priorytetem powinno być jasne określenie szczegółowych cech konsumentów, którzy są Twoją grupą docelową. Musisz wiedzieć, co robią po wyjściu ze sklepu, czemu rezygnują z zakupów lub wybierają inne oferty, co robią w wolnym czasie itd. Dokładne poznanie odbiorców pozwoli Ci poszerzyć możliwości swoich treści i utrzymać zainteresowanie klientów.

  1. Działaj w konkretnym celu

Musisz wiedzieć, czemu służą Twoje treści. Konkretna odpowiedź na to pytanie może bowiem znacznie przybliżyć Cię do zamierzonego celu. Określ, jak zawartość Twoich stron wpływa na życie odbiorców. Odpowiedzią może być wszystko, od edukacji na określony temat, wskazówek w pewnym zadaniu lub po prostu rozmieszeniu użytkowników.

Dzięki temu odbiorcy powinni wstępnie zakwalifikować treści pod względem wartości i celu. Poznanie odpowiedzi na pytanie: “Dlaczego powinienem tworzyć” może bardzo korzystnie wpłynąć na prosperowanie Twojej firmy.

  1. Stań się ekspertem w danej dziedzinie

Wydaje się to absurdalne, ale wielu twórców wciąż myśli, że jeśli udostępni treści składające się z 500 słów, dotyczące popularnego tematu, to już może je określić jako “wysokiej jakości” Wartościowość potrzebna do wywarcia wpływu na użytkowników wymaga szerokich badań, doświadczenia i znajomości tematu na tyle dobrze, aby móc swobodnie się nim posługiwać i dzielić się swoją wiedzą.

Pamiętaj jednak, że Twoje badania nie muszą dotyczyć wyłącznie obszaru internetu. Wykorzystaj klientów, pracowników i inne osoby, które mogą zapewnić Ci unikalne opinie, a następnie dokładnie je przeanalizuj. Następnie spraw, aby Twoje treści były na tyle obszerne, aby obejmowały cały temat, uwzględniały wszystkie perspektywy i opinie, a nawet przewidywały możliwe pytania, które mogą mieć Twoi odbiorcy.

  1. Wprowadź innowacje

Coś, co zostało już kiedyś stworzone, a potem tylko odświeżone, zazwyczaj ma mniejszą wartość i przyciąga mniejszą uwagę niż coś, co jest zupełnie nowe. Sytuacja ta przejawia się w szczególności, jeśli chodzi o tworzenie treści. Nie musisz zupełnie zmieniać swojej branży, ale powinieneś zadbać o pokazywanie czegoś, czego jeszcze nie ma. Zachowanie świeżości i innowacyjności może bowiem znacznie wpłynąć na wydźwięk Twoich tekstów, co przyciągnie rzesze nowych odbiorców.

Trendy w treści, takie jak memy lub elementy popkultury, tworzą strumienie, z których można korzystać przez naprawdę długi czas. Jeśli Twoi odbiorcy angażują się w określony trend, który dobrze pasuje do Twojej działalności, warto wykorzystać go w swojej strategii.

  1. Zadbaj o techniczne aspekty

Wysoka jakość to nie wszystko Twoje treści muszą również być czytelne i przejrzyste, aby odbiorcy chcieli z nich korzystać. Bez względu na to, jak innowacyjny będzie Twój pomysł, publikacja, która nie wygląda dobrze lub jest trudna w odbiorze, może zrujnować wszystkie Twoje starania. Internet oferuje wiele sposobów udostępniania treści, więc wybór właściwego może nie być najprostszy. Twoim priorytetem powinno być jednak ułatwienie odbioru i zachęcenie użytkowników do obcowania z Twoją twórczością.

Wybór sposobu publikacji powinien uwzględniać zarówno miejsce, które skupia wielu odbiorców zainteresowanych danym tematem, jaki formę którą przybiorą Twoje treści. Długie teksty będą odpowiednią zawartością blogów, natomiast szybkie listy lepiej sprawdzą się w mediach społecznościowych.

Sprawdź: Jak stworzyć wysokiej jakości zawartość strony internetowej?

Podsumowanie

Z pewnością już wiesz, czym jest wysoka jakość treści i jak odpowiednio o nią zadbać. Pamiętaj, że jest ona definiowana przede wszystkim przez Twoich odbiorców, gdyż to właśnie dla nich tworzysz. Na wartość zawartości Twoich stron składa się wiele czynników, a Twoim zadaniem jest zadbanie o każdy z nich. Nie czekaj więc i rozpocznij optymalizację swoich treści już dziś, a z pewnością zauważysz efekty, które usatysfakcjonują nie tylko Ciebie, ale też Twoich odbiorców. Działaj!

W przypadku pytań nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 13

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co to jest technika 3Z w copywritingu?
Co to jest technika 3Z w copywritingu?
Czy tworzenia contentu może nauczyć się każdy? Jakie są zasady dobrze sporządzonej treści na stronie WWW? Czym odznacza się prawidłowo napisany tekst?
Sztuczna inteligencja – czym jest i jak wykorzystuje się ją w copywritingu?
Sztuczna inteligencja – czym jest i jak wykorzystuje się ją w copywritingu?
Czy zautomatyzowana technologia jest w stanie zastąpić pracę copywriterów? Jak nowoczesne rozwiązania wpływają na jakość tworzonych treści?
Jak zoptymalizować gęstość słów kluczowych w treści?
Jak zoptymalizować gęstość słów kluczowych w treści?
Ile słów kluczowych powinien zawierać post na blogu? W jakiej sytuacji możemy mówić o upychaniu najważniejszych fraz? Odpowiedzi na te pytania poznasz w naszym artykule.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę