DARMOWY AUDYT SEO

Jak zaistnieć w sieci?

5 min czytania
Jak zaistnieć w sieci?
Kategoria Pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach duża część marketingu przeniosła się do internetu, który jest obecnie jedną z największych platform do komunikacji firm z klientami i odwrotnie. To w sieci najczęściej szukamy interesujących nas usług czy produktów, opinii o firmie czy innych potrzebnych nam informacji. Z tego powodu dla zwiększenia sprzedaży kluczowe może okazać się zwiększenie swojej widoczności w sieci. Z tego artykułu dowiesz się, jak zaistnieć w internecie oraz jakie to może przynieść korzyści.

Spis treści:

Pozycjonowanie strony, czyli SEO

Kiedy szukasz fryzjera w okolicy, z jakiego narzędzia korzystasz? Lub jeśli chcesz zamówić nową parę butów, gdzie poszukasz tej najlepiej dopasowanej do Twojego gustu? Odpowiedź jest oczywista – Google! To ta wyszukiwarka od wielu lat jest największym źródłem informacji w naszym kraju. Za jej pośrednictwem sprawdzamy interesujące nas wiadomości, wyszukujemy faktów czy też dokonujemy wyboru, jeśli chodzi o produkty czy usługi. Z tego powodu dość logicznym rozwiązaniem dla zwiększenia sprzedaży zdaje się być zwiększenie widoczności strony firmy w wynikach wyszukiwania.

Tym właśnie zajmuje się SEO, czyli pozycjonowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak zaistnieć w Google pozycjonowanie może pomóc nam osiągnąć zamierzony cel. Na czym to polega? SEO to ruchy mające na celu osiągnięcie jak najwyższego wyniku w wynikach wyszukiwania. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie szeregu działań, których efektem będzie wykonanie atrakcyjnej dla odbiorcy strony, ponieważ to właśnie takie witryny Google promuje najchętniej. Na SEO składają się takie elementy, jak responsywność strony, czyli jej prawidłowe wyświetlanie na wszystkich ekranach urządzeń mobilnych oraz stacjonarnych, bezpieczeństwo witryny czy jej linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Nie bez znaczenia dla SEO jest także atrakcyjna treść bez znamion plagiatu, zastosowanie odpowiednich słów kluczowych, mapowanie po stronie czy szybkość jej ładowania.

Pozycjonowanie to czynność, która przynosi rezultaty w dłuższym czasie, dlatego warto zadbać o nie już na etapie projektowania strony. W tym celu warto zasięgnąć pomocy specjalistów z branży SEO, którzy pomogą stworzyć strategię, przeprowadzą audyt SEO w celu określenia słabych i mocnych stron witryny oraz pomogą przeprowadzić właściciela strony przez cały proces, aż do oszacowania efektów końcowych.

Sprawdź: Dlaczego marketing w czasie recesji jest mądrym posunięciem biznesowym?

Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie to czynność, której efekty obserwować możemy dopiero po kilku miesiącach pracy specjalistów SEO. Jeśli zależy nam na szybkich efektach, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się Google Ads. O ile pozycjonowanie dotyczy organicznych, czyli darmowych wyników wyszukiwania, o tyle Google Ads tworzy system reklamowy umożliwiający promocję witryny czy marki za pośrednictwem reklamy tekstowej, produktowej, graficznej lub wideo. W praktyce Google Ads obserwować możemy jako wyniki wyszukiwania, które wyświetlają się u góry wyników wyszukiwania z dopiskiem „Reklama”.

Cały proces odbywa się na podstawie odpowiednio dobranych słów kluczowych, na które chcemy pozycjonować swoją kampanię. Ważne jest, aby wybrać frazy bezpośrednio połączone z profilem naszej działalności, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów. Co ważne, podczas kampanii Google płacimy za efekty, a nie za samą reklamę. Rozliczanie tej formy odbywa się poprzez zliczenie liczby kliknięć na podstawie płatnej reklamy i to za nie płaci klient, a nie za liczbę wyświetleń.

Skuteczna kampania Google Ads powinna cechować się dobrze przemyślaną strategią. W tym celu niezbędna jest analiza oczekiwań i zrozumienie procesu myślowego, jakim kierują się konsumenci. Aby dotrzeć do klientów, niezbędne jest dokładne określenie grupy docelowej, a także znajomość zasad marketingu internetowego.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Social media kluczem do sukcesu

Jeśli zastanawiasz się, jak zaistnieć w sieci, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się profile na portalach społecznościowych. Ich założenie jest darmowe, a prowadzenie kont na social mediach może przynieść naprawdę wiele korzyści. Jak już wspomnieliśmy, wielu użytkowników internetu wyszukuje informacji o produktach czy usługach za pośrednictwem wyszukiwarki Google, jednak odsetek tych robiących to przy użyciu Facebooka czy Instagrama stale rośnie. Jeśli chcesz zwiększyć przychody swojej firmy i dotrzeć do zupełnie nowych klientów, założenie fanpage’ów na portalach społecznościowych może w tym w znacznym stopniu pomóc.

Strony, takie jak wspomniany wcześniej Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube dają w zasadzie nieograniczone możliwości ekspresji i komunikacji z konsumentem. Na ten moment najlepszą pod względem kont firmowych witryną jest Facebook, który zapewnia najwięcej możliwości związanych z kreowaniem własnej marki. Sami możemy zdecydować, czy wolimy formę tekstową, graficzną czy wideo. Tworząc posty możemy wyrazić nasze wartości i budować wizerunek marki, gromadzić wokół swojej firmy społeczność, a płatne kampanie reklamowe pozwolą dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Sprawdź: Podstawy social media marketingu

Bądź w kontakcie dzięki newsletterowi

Kiedy już uda nam się stworzyć bazę klientów, warto pozostać z nimi w kontakcie, aby przypominać o sobie oraz informować o promocjach czy okazjach. Świetnym do tego narzędziem jest newsletter. Zasada jego działania opiera się na wysyłaniu wiadomości o charakterze marketingowym na skrzynkę mailową potencjalnego klienta, w wyniku czego możliwe jest budowanie uczucia przywiązania do marki. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy adres e-mail potencjalnego klienta. Aby zachęcić go do subskrypcji, dobrym rozwiązaniem może okazać się drobna gratyfikacja. Może być w postaci rabatu na pierwsze zamówienie, darmowej dostawy lub przynależności do programu lojalnościowego.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: bravenetic.pl, dladomatora.pl

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Mity i fakty w pozycjonowaniu (SEO)
Mity i fakty w pozycjonowaniu (SEO)
Czy wiesz, co faktycznie działa w pozycjonowaniu, a co jest tylko miejską legendą? Koniecznie sprawdź swoją wiedzę z naszą listą mitów i faktów o SEO!
Wybór słów kluczowych dla początkujących
Wybór słów kluczowych dla początkujących
Zastanawiasz się, jak wybrać efektywne słowa kluczowe? Nie wiesz, gdzie ich szukać? W tym artykule poznasz sekrety tworzenia skutecznej kampanii SEO!
Najczęstsze kody odpowiedzi HTTP – znaczenie w procesie pozycjonowania
Najczęstsze kody odpowiedzi HTTP – znaczenie w procesie pozycjonowania
Co oznacza kod 404 czy 301 przy ładowaniu strony? Poszczególne kody HTTP mogą mieć spore znaczenie dla pozycjonowania – wiedza na ich temat przyda się wszystkim właścicielom witryn, którzy chcą skutecznie promować swoje strony.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę