Tara Winstead/pexels.com
Już od dawna mówi się, że sztuczna inteligencja zawładnie światem. Wystarczy spojrzeć na produkty, które ma do zaoferowania użytkownikom sieci. Nowe rozwiązania są spersonalizowane, odpowiadają bieżącym trendom i potrzebom XXI wieku. Przyjęcie obojętnej postawy wobec działań AI to kolosalny błąd.
Za sprawą artykułu na temat innowacyjnych propozycji ze strony sztucznej inteligencji poznasz kilka niezbędnych narzędzi, które przybliżą Cię do biznesowego sukcesu.
Czym jest AI sztuczna inteligencja? W najprostszym ujęciu to wszystkie programy, urządzenia, narzędzia czy aplikacje, które starają się odwzorować w swoim działaniu ludzkie zachowania. Zakłada się, że jeżeli technologia jest w stanie rozwikłać problemy i dylematy, podobnie jak człowiek, to klasyfikuje się ją do szeroko pojętej dziedziny AI.
Początki idei sięgają lat 50. XX wieku, a więc nie jest to zupełnie nowa koncepcja. W relatywnie krótkim czasie systemy komputerowe ewoluowały, dostarczając ciekawych sposobów na radzenie sobie z trudnymi, zawiłymi i czasochłonnymi procesami.
Człowiek uczy się na błędach – dlaczego więc maszyna miałaby postępować inaczej? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak działa sztuczna inteligencja?, nie sposób pominąć pojęcia uczenia maszynowego.
Systemy przyswajają wiedzę, zdobywają doświadczenie przy korzystaniu ze zdolności myślenia utożsamianej z mocą obliczeniową. Funkcjonalność AI opiera się na wciąż udoskonalanych algorytmach.
To przewidywania oparte na podstawie ściśle określonych danych matematycznych, pozwalających na dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się wytycznych.
Z czym kojarzy Ci się sztuczna inteligencja? Prawdopodobnie jednym z pierwszych pomysłów są roboty, które nie tylko postępowaniem, ale też wyglądem przypominają realnego człowieka. Tego typu maszyny niekoniecznie odpowiadają zastosowaniu AI w codziennych praktykach, a ich popisowe umiejętności obejrzeć można zazwyczaj na nagraniach udostępnianych w sieci.
Popularnością cieszą się nieco inne, częściej spotykane narzędzia, takie jak chatboty, reklamy online czy wyszukiwanie semantyczne. Jakie instrumenty sztucznej inteligencji zasługują na uwagę w 2023 roku?
Photoshop Cię przeraża? Nie wiesz, jak w prosty, intuicyjny i szybki sposób zwizualizować swój pomysł? Projektowanie nie jest Twoją mocną stroną? Na szereg zatrważających obaw mamy remedium, a jest nim Photosonic. Narzędzie sztucznej inteligencji pozwala zamienić słowa w obrazy cyfrowe. To wart uwagi instrument przy tworzeniu kompleksowych grafik lub modeli 3D z opisów tekstowych.
Nie jesteś zobligowany do uiszczenia jakichkolwiek opłat za jego korzystanie, dlatego warto przetestować dostępne w nim opcje.
Twój osobisty asystent pisania napędzany sztuczną inteligencją. Tym właśnie jest Tribescaler. Jeżeli regularnie tweetujesz, powinieneś koniecznie sięgnąć po funkcje tego narzędzia.
Nie tylko szybciej wygenerujesz treści, lecz stworzysz interakcyjne, przykuwające wzrok nagłówki, które rozprzestrzenią się po wirtualnym świecie w błyskawicznym tempie.
Rozwiązaniem wartym uwagi dla projektantów wnętrz, architektów oraz UX/UI Designerów jest aplikacja ClipDrop. Za jej pomocą wyodrębnisz grafiki czy treść z wykonanego zdjęcia i będziesz mógł zamieścić obiekty w innym miejscu (np. w prezentacji multimedialnej).
Popularne “skopiuj i wklej” to ekosystem aplikacji, wtyczek oraz zasobów dla wszystkich twórców. Wersja demo jest darmowa, jednak, aby korzystać z nieograniczonych opcji, trzeba zapłacić za miesięczną/roczną subskrypcję.
Planujesz sam nauczyć się gry na keyboardzie? Strzał w dziesiątkę! Synthesia to rozbudowany, jednak nieskomplikowany program przeznaczony do doskonalenia gry na wspomnianym instrumencie. Powstał z myślą o nowicjuszach rozpoczynających swoją muzyczną przygodę, choć bardziej doświadczone osoby również znajdą coś dla siebie.
Program wyposażony jest w specjalny tryb ćwiczeń dających nieograniczony czas na poprawę zagranych nut oraz doskonalenie gry we własnym tempie. Na ekranie wyświetlają się kolejne nuty, a zasób utworów satysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające grono osób.
Masz wgląd w rezultaty swoje oraz innych użytkowników aplikacji Synthesia, dzięki czemu jesteś w stanie ocenić postępy i zmotywować się do dalszej pracy.
Memy wyrażają więcej niż tysiąc słów i trudno zaprzeczyć tej sentencji. Program Supermeme pozwala przekształcić tekst w memy, a to wszystko zasługa sztucznej inteligencji. Za pomocą aplikacji możesz wygenerować wielojęzyczne memy, wybierając jeden z dostępnych szablonów lub przesyłając własny obraz.
Masz problem z podjęciem decyzji i wyborem właściwego tła? Wystarczy, że opiszesz emocje towarzyszące Twojej treści. Sztuczna inteligencja zajmie się wyszukaniem grafiki oddającej unikatowy charakter opisywanych odczuć.
Profesjonalny montaż wymaga nie lada wysiłków. Niektóre elementy, w tym również “background”, zaburza wizję twórcy. Dzięki Unscreen nie będziesz musiał poświęcać czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca do nagrania materiału audiowizualnego, a złożone techniki pójdą w niepamięć.
Bez względu na wdrożone praktyki uda Ci się zachować wysoką jakość wideo. Program jest niezwykle prosty w użyciu i wymaga wyłącznie dopasowania względem jednego z wyróżnionych formatów, a następnie naciśnięcia przycisku przesyłania. Ot tyle!
Możesz zostać kimkolwiek tylko zechcesz, a to zasługa aplikacji Reface. Popularny “face changer” umożliwia montaż zdjęć z zachowaniem realistycznej konwencji. Twoim zadaniem jest wykonanie fotografii, a następnie dodanie jej do zasobów aplikacji. W ten prosty, aczkolwiek kreatywny sposób możesz załączać swoją twarz do popularnych nagrań wideo, a nawet tworzyć nowatorskie GIF-y i inne naklejki.
Excel wzbudza mieszane uczucia i rodzi wiele problemów. Nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi nowy program, Excel AI Formulabot. Przekształcisz instrukcje tekstowe w formuły Excela zaledwie w kilka sekund i to wszystko za sprawą sztucznej inteligencji.
Dodatkowe funkcje sprawiają, że tworzenie formuł nigdy nie było tak przyjemne i przede wszystkim szybkie. Program jest płatny, jednak to znakomita alternatywa względem tradycyjnego odpowiednika w wykonywaniu codziennych obowiązków.
Prawdopodobnie zdążyłeś już zauważyć, że sztuczna inteligencja obrazy to niejedyny obszar działania. AI idealnie sprawdza się w nauce gry na instrumencie, montażu wideo, tworzeniu kreatywnych treści czy… kreacji memów. Zastosowań nie brakuje, tak samo jak pomysłów udoskonalania powstałych wcześniej rozwiązań technologicznych. Testuj, oceniaj i wybieraj najlepsze warianty. Na koniec daj znać, które z wyżej wymienionych narzędzi zyskało Twoją sympatię!
Masz pytania? Agencja SEO Poznań Grupa iCEA chętnie na nie odpowie!
Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?
Rozpocznij
od bezpłatnej
konsultacji SEO
Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.
Dziękujemy za kontakt.
Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!
Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.