DARMOWY AUDYT SEO

Jak zdobyć certyfikat SSL?

4 min czytania
Jak zdobyć certyfikat SSL?
Kategoria Analityka

Być może zastanawiasz się, czy instalacja protokołu sieciowego, poświadczającego wiarygodność domeny, to konieczność. Wśród współczesnych użytkowników, narażonych na ataki hakerskie, upowszechnia się przekonanie o dużej randze certyfikatu szyfrującego dane. Wyszliśmy naprzeciw wszelkim wątpliwościom dotyczącym tego, jak zdobyć certyfikat SSL i zyskać miano autentycznego sprzedawcy w sieci.

Spis treści:

Od A do Z o certyfikacie SSL

Zanim przejdziemy do części związanej z tym, jak uzyskać certyfikat, wyjaśnimy, jaka jest rola protokołu sieciowego SSL. To standardowy sposób szyfrowania wykorzystywany w witrynach internetowych. Gwarantuje poufność przekazywania danych, kierowanych za pośrednictwem sieci. Krótko mówiąc, za pośrednictwem SSL możesz szyfrować połączenia do poczty, choć jego główne zastosowanie widoczne jest wśród transakcji nawiązywanych w e-bankowości.

Jak działanie protokołu wygląda od kuchni?

W kontekście funkcjonowania witryn internetowych, które nie korzystają z zasobów certyfikatu SSL, dane przekierowywane są do serwera poprzez sieć w formie otwartego tekstu. Dla hakerów to łatwa okazja do przechwycenia wartościowych informacji, rozprzestrzenianych w przestrzeni wirtualnej. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku serwera wyposażonego w protokół szyfrujący. W tym przypadku obie strony komunikacji: strona WWW i przeglądarka internetowa, nawiązują połączenie w pełni zabezpieczające. Warto pamiętać o tym, że szyfrowaniu podlega wyłącznie domena, dla której wystawiony został certyfikat. Każdej domenie dedykowany jest indywidualny protokół sieciowy.

Jak wygląda wydawanie certyfikatu SSL?

Rozważania na temat tego, jak uzyskać certyfikat SSL należy rozpocząć od zamówienia, opłacenia i uruchomienia szyfrowanego zabezpieczenia. Cała procedura wydawania certyfikatu jest zależna od jego rodzaju (Domain Validation, Organization Validation, Extended Validation). Przygotowaliśmy zbiór przydatnych informacji umożliwiających dogłębne zapoznanie się z tematyką protokołów sieciowych.

Porównanie DV, OV i EV – różnice w procesie pozyskiwania certyfikatów

Dane wymagane w toku pozyskiwania protokołu sieciowego są ściśle związane z wyborem konkretnego certyfikatu. Instalacja wszystkich wariantów zakłada jawny dostęp do informacji zamieszczonych w bazie Whois. Co więcej, dla dedykowanej domeny musi zostać stworzona skrzynka. Należy dostarczyć plik CSR oraz określoną dokumentację rejestrową (nie jest to konieczne przy certyfikacie Domain Validation). Obowiązkowy okazuje się wgląd w dane osoby ubiegającej się o certyfikat Extended Validation (m.in. imię, nazwisko, e-mail czy numer telefonu).

Sprawdź: TLS vs. SSL – jaki mają wpływ na SEO?

Certyfikaty SSL za free

Większość przedsiębiorstw oferujących usługi hostingowe wymaga uiszczenia opłaty za uzyskanie certyfikatu. Przygotowaliśmy listę stron gwarantujących bezpłatne wersje HTTPS. Gdzie warto szukać darmowych wariantów szyfrowania?

Propozycja numer 1. Let’s Encrypt

Aby skorzystać z tej opcji, należy zainstalować oprogramowanie na serwerze. Nie spełni ona oczekiwań w przypadku hostingów współdzielonych, o czym warto pamiętać przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Przez trzy miesiące możesz korzystać z potencjału szyfrowania, potem następuje jego automatyczne odnowienie.

Propozycja numer 2. StartCom

Za pośrednictwem tej platformy możliwe jest wydawanie wszystkich rodzajów certyfikatów. W przeciwieństwie do innych przedsiębiorstw proces ten jest bezpłatny, a koszty uiszczane są jedynie w przypadku weryfikacji informacji.

Propozycja numer 3. SSL For Free

Sposób pozyskiwania certyfikatów za pośrednictwem tego serwisu jest zbliżony do Let’s Encrypt. Fundamentalna różnica to brak jakichkolwiek dodatkowych oprogramowań. Wystawiany jest na okres trzech miesięcy, z możliwością automatycznego odnowienia.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego instalacja certyfikatu SSL to must have?

O tym, że funkcją certyfikatu SSL jest ochrona informacji, już wiesz. Oprócz gwarancji bezpieczeństwa szyfrowania można doszukać się szeregu innych korzyści. O jakich zaletach mowa?

Instalując wskazany protokół sieciowy, zyskujesz przychylność wymogów ze strony RODO. Ponadto generujesz większy ruch w witrynie, co z kolei bezpośrednio przekłada się na większą jej widoczność w wynikach SERP. Z perspektywy klienta korzystającego z zasobów platformy to brak poczucia ryzyka utraty wartościowych danych. Dzięki temu użytkownicy są bardziej skłonni sfinalizować swoje zakupy online.

Roboty Google cenią implementację HTTPS na serwerze. Właściwie traktują to jako czynnik rankingowy w ocenie strony internetowej. Nie dysponujesz certyfikatem SSL? Twoja strona staje się bardziej podatna na wolniejsze tempo wyświetlania wszystkich zamieszczonych w niej elementów oraz mniejszą wydajność.

Instalacja SSL to także sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Ponadto, decydując się na certyfikat EV, wpływasz na likwidację wszelkich ataków phishingowych ze strony czynnie działających cyberprzestępców.

Pamiętaj, że najważniejszy dla Ciebie powinien być komfort internauty odwiedzającego Twoją witrynę. Możesz mu to zapewnić za sprawą nabytego certyfikatu SSL.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami z agencji Grupa iCEA.

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 12

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Page Speed ​​Insights – na jakie wskaźniki zwrócić uwagę?
Page Speed ​​Insights – na jakie wskaźniki zwrócić uwagę?
Analiza szybkości witryny to ważny aspekt każdej strategii SEO. Przyjrzyjmy się zatem wskaźnikom Page Speed, na które warto zwrócić szczególną uwagę!
Czym jest topical authority w SEO?
Czym jest topical authority w SEO?
Zastanawiasz się, jakie znaczenie dla SEO ma topical authority i czym w zasadzie jest ten parametr? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Analityka stron internetowych
Analityka stron internetowych
Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na analitykę internetową. To klucz do poznania grupy docelowej i próba odpowiedzi na jej preferencje.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę