DARMOWY AUDYT SEO

Jak znaczniki Schema.org wpływają na Twoją stronę internetową?

5 min czytania
Jak znaczniki Schema.org wpływają na Twoją stronę internetową?
Kategoria Pozycjonowanie

Znaczniki schematu schema.org są obecnie najbardziej przydatnym czynnikiem podczas strategii SEO. Zacznij je stosować już dziś!

Znaczniki schematu są stosowane, aby umożliwić robotom wyszukiwarek zrozumieć treść strony. Można to zrobić dzięki przypisaniu konkretnego znaczenia do określonej treści, która będzie odczytana i zrozumiała dla algorytmów wyszukiwarki.

Musisz wiedzieć, że dzięki Schema.org Twoja witryna zyska, ponieważ użytkownicy będą mogli zobaczyć znaczniki w wynikach wyszukiwania w postaci fragmentów rozszerzonych. W ten sposób możesz ożywić swoje wyniki wyszukiwania, dzięki dodaniu oceny strony w postaci gwiazdek, dostępność, czy cena oferowanego produktu. Jeżeli potencjalny klient zobaczy takie podstawowe dane, bez wchodzenia na stronę, jest duża szansa, że oferta go zaciekawi.

Spis treści:

Co możesz uzyskać, stosując znaczniki Schema.org?

Schema.org jest kodem, który umieszczasz w swojej witrynie sklepu internetowego, aby pomóc wyszukiwarkom w uzyskaniu bardziej szczegółowych wyników wyszukiwania dla użytkowników. Znaczniki schematu są po to, aby zwiększyć współczynnik klikalności Twojej strony internetowej. Schema.org przynosi korzyści zarówno dużym, jak i małym firmom. Głównym powodem, dla których znaczniki są tak istotne, jest to, że mogą one pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Mimo że to nie jest bezpośredni czynnik, ale mocno wpływa na odwiedziny Twojej strony WWW.

Google stale śledzi i analizuje, ile kliknięć uzyska Twoje strona internetowa oraz interakcje użytkowników z nią. Pamiętaj, że dzięki Schema.org poprawisz swoje wyniki.

Właściciele stron WWW tworzą treści, aby uzyskać większy ruch w witrynie. Sposobem na zwiększenie liczby kliknięć artykułów jest pokazanie ich trafności i sprawienie, by wynik wyszukiwania przyciągał wzrok.

Dzięki Schema.org możesz oznaczać swoje artykuły, czy posty tytułem lub głównym nagłówkiem, adresem URL, polecanym obrazem artykułu, krótkim opisem i datą publikacji. Zrób coś, co Cię wyróżni!

Jeśli użytkownikom ukaże się Twój artykuł z atrakcyjnym polecanym obrazem, opisem i nagłówkiem, z chęcią będą chcieli zobaczyć więcej.

Sprawdź: Dane strukturalne w SEO – w jaki sposób mikrodane wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Lokalne znaczniki Schema.org

Tych znaczników potrzebujesz najbardziej, jeśli prowadzisz lokalną firmę. Schemat w wyszukiwarce będzie pokazywał rodzaj Twojej firmy, jej adres, profile społecznościowe, godziny pracy, a także recenzje użytkowników.

Dzięki temu ulepszysz swoje organiczne wyniki wyszukiwania o recenzje, a nawet adres, aby pokazać lokalizację Twojej firmy.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Skorzystaj ze znaczników produktów w Schema.org!

Jeżeli jeszcze nie korzystasz ze znaczników produktów na swojej stronie sklepu internetowego, to czas to zmienić! Jeżeli szybko tego nie wprowadzisz, to zostaniesz zdominowany przez konkurencję!

 

Każda rozwinięta strona internetowa korzysta ze znaczników schematu, ponieważ dzięki nim możesz ulepszyć i wzbogacić swoje wyniki wyszukiwania o oceny w postaci gwiazdek, cenę, czy dostępność produktów. Często same działania SEO już nie wystarczą, trzeba działać na bardziej szeroką skalę i szukać rozwiązań w znacznikach schematu. Dzięki tym działaniom uzyskasz wysoki współczynnik klikalności, dzięki niektórym z wymienionych przez nas czynnikom.

Sprawdź: Jak weryfikować poprawność schema.org?

Znaczniki FAQ na Twojej stronie internetowej!

Znaczniki schematu pytań na stronie internetowej to świetny sposób na znalezienie się w rankingu wyników wyszukiwania. Odpowiadają one na wiele różnych pytań dotyczących Twojej branży. Pamiętaj, że dodanie strony z najczęściej zadawanymi pytaniami może zyskać wiele, o ile odpowiednio ją oznaczysz.

Musisz wiedzieć, że istnieje znacznik schematu FAQ, który pozwala wstawić każde pytanie, które wystawiłeś na swojej stronie i wstawić odpowiednią do niego odpowiedź. Dzięki temu Google lepiej zrozumie wszystkie pytania, na które odpowiesz na swojej stronie internetowej oraz określi, czy Twoja strona i odpowiedź na konkretne zapytanie zasługują na wyróżnienie w polecanych fragmentach.

Czy znaczniki Schema.org pomagają Twojej witrynie w rankingu?

Pamiętaj, że znaczniki schematu nie wpływają bezpośrednio na ranking wyników wyszukiwania. Jednak nie powinieneś ich ignorować, ponieważ wpływają na nie pośrednio, w postaci współczynnika kliknięć na stronie!

Pamiętaj, że znaczniki schematu mogą wzbogacić wyniki wyszukiwania Twojej strony internetowej. Bogatsze wyniki wyszukiwania mogą oznaczać więcej kliknięć, a pamiętaj, że jest to pozytywny czynnik w oczach Google i dodatkowo pozwala to, aby algorytm Google zaczął pozycjonować Twoją witrynę wyżej w wynikach wyszukiwania.

Sprawdź: Mała zmiana, znacząca poprawa SEO! Zastosuj znacznik schematu do artykułu

Podsumowanie

Znaczniki schematu Schema.org są bardzo pomocne podczas każdej strategii SEO. Jeżeli jeszcze sam nie wdrożyłeś tych schematów, to z pewnością źle pozycjonujesz się w wynikach wyszukiwania. Wszystkie cele, które możesz osiągnąć dzięki Schema.org, to zwiększenie ruchu na swojej stronie internetowej poprzez współczynnik klikalności. Jeżeli do tej pory było to u Ciebie na niskim poziomie, to czas to zmienić!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, to skontaktuj się z nami już teraz. W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SEO.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • ToTemat dodany 14 listopada 2022 o godz. 21:33

  Kiedyś używałem schemy przez lata na stronie z wpisami. Potem przestałem i pozycje w sumie zostały te same. Schama bardzo dobra do sklepów, firm ale nie stron prywatnych bo tam nie ma za wiele treści dodatkowej wspierającej. Nie zaszkodzi na pewno używanie schemy ale nie zawsze w każdej stronie pewnie też pomoże. Albo pomoże albo będzie neutralne.

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Negatywne SEO: Co zrobić, kiedy Twoja witryna została zaatakowana?
Negatywne SEO: Co zrobić, kiedy Twoja witryna została zaatakowana?
Sieć może okazać się nieprzyjaznym miejscem. Wiesz, czym jest depozycjonowanie? Jakie techniki wykorzystuje negatywne SEO? Możesz chronić swoją witrynę.
Jak prawidłowo przebudować stronę internetową?
Jak prawidłowo przebudować stronę internetową?
Przebudowa istniejącej strony internetowej może okazać się trudnym zadaniem. Poznaj kilka sposobów, które pozwolą Ci bezproblemowo sobie z tym poradzić.
Sprawdź, czym jest growth hacking
Sprawdź, czym jest growth hacking
Czy marketing musi wiązać się z dużymi nakładami środków na reklamę oraz długim czasem oczekiwania na efekty? Niekoniecznie! Poznaj growth hacking, czyli metodę, która pozwala na uzyskanie szybkiego zwiększenia przychodów przedsiębiorstwa.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę