DARMOWY AUDYT SEO

Jak zwiększyć ruch na stronie?

4 min czytania
Jak zwiększyć ruch na stronie?
Kategoria Pozycjonowanie

Ruch na stronie internetowej to jeden z najważniejszych parametrów pozwalających zmierzyć jej atrakcyjność dla odbiorców. Większa liczba wizyt w prosty sposób przekłada się na szansę sprzedaży danego produktu lub usługi. Istnieje sporo metod pozwalających na promocję strony internetowej, a tym samym zwiększenie jej popularności. Poznaj najważniejsze z nich i dowiedz się, dlaczego ruch na stronie ma tak duże znaczenie przy pozycjonowaniu.

Spis treści:

Dlaczego warto zadbać o ruch na stronie?

Jeśli głównym zadaniem Twojej strony jest zainteresowanie klientów ofertą, brak ruchu jest praktycznie jednoznaczny z brakiem dochodów. Bez odwiedzin na witrynie ciężko jest pokazać produkty oraz usługi proponowane przez firmę. Z tego powodu istotne jest, aby witryna firmy była atrakcyjna i skutecznie przyciągała odbiorców. Nieodpowiednie zajęcie się tym tematem może zakłócić cały proces sprzedaży, czego efektem będzie znacznie mniejszy zysk z działań online. Internet, a szczególnie content marketing, ma ogromny potencjał – warto go wykorzystać przy opracowywaniu strony internetowej swojej firmy.

Odpowiedzi na pytanie „jak generować ruch na stronie może być naprawdę wiele. Dla osiągnięcia pełnego sukcesu warto działać równocześnie na wielu płaszczyznach. Wtedy efekty mogą być jeszcze lepsze – odpowiednio opracowana strategia korzystnie wpływa na przychody firmy, a jednocześnie pozwala budować zaufanie odbiorców. Poznaj najbardziej skuteczne metody, które pozwolą Ci zwiększyć sprzedaż na swojej stronie poprzez docieranie z ofertą do szerszego grona odbiorców.

Sprawdź: Pozycjonowanie a marketing

Wartościowe, aktualne treści i atrakcyjna warstwa graficzna to podstawa

Najprostszą, a zarazem najważniejszą metodą na to, jak zwiększyć ruch na stronie, jest tworzenie treści dające realną wartość odbiorcom. Pomysłowe i merytoryczne wpisy na blogu, kreatywne opisy produktów wraz z ciekawymi zdjęciami oraz najważniejszymi elementami specyfikacji – taka zawartość sprawia, że internauci będą o wiele chętniej korzystać z witryny i polecać ją innym osobom. Istotne jest także pisanie treści przystępnym językiem, jak również w zgodzie z zasadami poprawnej polszczyzny – bez błędów językowych i ortograficznych.

Dobrą praktyką będzie także regularne aktualizowanie zawartości strony. Dzięki temu użytkownicy będą mogli czerpać wartość z odwiedzin na witrynie nawet wtedy, gdy znajdą artykuł, który został pierwotnie opublikowany kilka lat temu. Nie można przy tym pominąć kilku kluczowych zasad pisania wartościowych treści. Zawartość powinna być unikatowa, a przy tym skutecznie odpowiadać na pytania potencjalnych odbiorców. Liczy się także solidne przygotowanie tekstu, by przekazywać jedynie rzetelne informacje. Nie bez znaczenia są także zasady SEO oraz struktura strony – dzięki temu można mieć pewność, że witryna będzie plasować się odpowiednio wysoko na liście wyników w wyszukiwarkach internetowych.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

SEO i jego wpływ na widoczność witryny

Stwierdzenie, że skuteczne pozycjonowanie znacząco poprawia ruch na stronie internetowej, nie jest niczym odkrywczym. Im wyższy wynik w organicznych wynikach wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba zainteresowana usługami oferowanymi przez daną firmę trafi na jej witrynę. Korzystając z wyszukiwarki, zdecydowana większość użytkowników klika jeden z pierwszych wyników, podczas gdy dalsze pozycje cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem. Taka charakterystyka użytkowania serwisów tego typu sprawia, że działania SEO mają ogromne znaczenie.

W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalnych pozycjonerów, którzy po przeprowadzeniu audytu SEO będą w stanie wskazać, co należy poprawić. Mogą to być czynności takie jak zadbanie o bezpieczeństwo i responsywność, zapewnienie odpowiedniego czasu ładowania, wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych, przygotowanie poprawnej mapy strony czy pozyskanie linków zewnętrznych. Te wszystkie czynności mogą w znaczny sposób zwiększyć ruch na stronie.

Sprawdź: W jaki sposób wycenić usługi SEO?

Płatne reklamy

W wynikach wyszukiwania Google, nad organicznymi wynikami, można niekiedy znaleźć kilka pozycji opatrzonych napisem „Reklama”. To linki z płatnych kampanii Google Ads – zależnie od wybranej formy rozliczenia właściciel witryny może dostosować wydatki na przykład pod kątem liczby kliknięć. Zmierzenie realnych efektów jest tutaj bardzo proste i nie wymaga dostępu do specjalistycznych narzędzi. Należy jednak mieć na uwadze, że ruch na stronie generowany w ten sposób utrzymuje się głównie w czasie trwania kampanii: na długoterminowe efekty można liczyć głównie w przypadku działań SEO.

Jak zwiększyć ruch na stronie przez social media?

Dobrym pomysłem może okazać się także przekierowanie ruchu na stronę za pomocą social mediów. Coraz częściej zastępują one wyszukiwarki, jeśli chodzi o poszukiwanie produktów czy usług przez internautów. Już samo prowadzenie profilu na Facebooku czy Instagramie jest swego rodzaju promocją – jeśli dodamy do tego SEO oraz płatne kampanie reklamowe, efekty mogą być naprawdę imponujące.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: clevermedia.pl, manux.pl

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 4.9/5 | Liczba ocen: 14

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak założyć bloga na WordPress?
Jak założyć bloga na WordPress?
Blisko 2/3 istniejących stron bazuje na systemie WordPress. Założyć bloga na tym oprogramowaniu można na kilka sposobów. Sprawdź, który jest najłatwiejszy.
Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
Migracja strony internetowej – jak zrobić to dobrze?
Migracja strony to dość skomplikowany proces, który znacznie wpływa na wydajność serwisu. Warto więc wiedzieć, jak przeprowadzić ją poprawnie.
Jak prowadzić bloga? TOP 5 porad!
Jak prowadzić bloga? TOP 5 porad!
W niniejszym artykule przedstawimy Ci kilka skutecznych wskazówek, dzięki którym stworzenie świetnego bloga nie będzie już żadnym problemem!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę