DARMOWY AUDYT SEO

Jak zwiększyć ruch organiczny w witrynie?

Jak zwiększyć ruch organiczny w witrynie?

PhotoMIX Company / pexels.com

Budowanie ruchu organicznego na stronie to cel każdego współczesnego przedsiębiorcy. Okazuje się, że przedsięwzięcie to jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Kluczem do sukcesu jest bowiem stworzenie skutecznego planu działania, który koncentruje się na najważniejszych elementach witryny. Oto cztery aspekty SEO, dzięki którym sprawnie wzmocnisz ruch na swojej stronie!

Optymalizacja strony internetowej

Jednymi z największych problemów, z jakimi mogą zmierzyć się współczesne firmy działające w sieci, są struktura i jakość witryny. Wielu twórców wciąż stawia na wypełnienie bloga nic nieznaczącą treścią, co w rezultacie nie przynosi żadnych pozytywnych efektów.

Jeśli organizujesz bloga w mało funkcjonalnej, staromodnej lub trudnej w nawigacji witrynie, możesz zapomnieć o stałym napływie nowych odbiorców. Pierwszym krokiem do lepszego pozycjonowania jest bowiem poprawa jakości całego serwisu. Oznaczać to może optymalizację nawigacji, zwiększenie szybkości ładowania, a w niektórych przypadkach nawet rozpoczęcie od zera.

Pierwszym krokiem w każdej strategii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek powinna być zatem dokładna analiza struktury witryny, która umożliwi identyfikację ewentualnych błędów i wykrycie obszarów wymagających szczególnej uwagi.

Aby uaktualnić swoje treści i sprawić, że będą cieszyć się zainteresowaniem grupy docelowych odbiorców, warto od nowa przepisać istniejące już posty blogowe, a nawet całą zawartość strony internetowej. Zapewnia to nie tylko jednolitość contentu, ale także likwiduje ryzyko utraty stron z niezaktualizowaną treścią.

Warto też wspomnieć, że umiejętne wykorzystywanie przekierowań to bardzo ważny zabieg, który zapobiega spadkom w rankingu Google podczas przebudowy witryny.

Sprawdź: Kompendium wiedzy o ruchu organicznym

Badanie słów kluczowych

Po zadbaniu o wysoką jakość witryny, na której będą dostępne nowe, zoptymalizowane pod kątem SEO treści, czas na udoskonalenie strategii marketingowej. Przed stworzeniem jakichkolwiek artykułów należy zidentyfikować odpowiednie słowa kluczowe umożliwiające klientom łatwy dostęp do marki.

Jeśli działasz lokalnie, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie fraz związanych z daną lokalizacją. Ważnym elementem każdej strategii SEO powinny być słowa kluczowe long tail, które skierują na stronę odbiorców zdecydowanych na podjęcie określonych działań.

Wykorzystanie bardziej szczegółowych słów kluczowych, takich jak „pralnia chemiczna Olsztyn” zamiast „pralnia”, zapewnia bardziej zdecydowaną grupę odbiorców, co ma korzystny wpływ na współczynnik konwersji i wyniki sprzedażowe.

Wykorzystanie popularnych fraz w treści

Po przeprowadzeniu dokładnych badań nadchodzi czas, aby stworzyć wartościowe treści dostosowane do potrzeb i oczekiwań grupy docelowych odbiorców. Publikacja wartościowych wpisów bogatych w umiejętnie dobrane słowa kluczowe okazuje się kluczem do sukcesu niejednego współczesnego przedsiębiorstwa. Warto też pamiętać o regularnym udostępnianiu nowych wpisów. Google zwraca bowiem uwagę na świeżość i ciągłość contentu, a starania te nagradza wysoką pozycją na liście wyników wyszukiwania.

Każda treść powinna być zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych zidentyfikowanych podczas wcześniejszych badań. Ponadto warto zadbać o jej dokładność, spójność i kompetentny przekaz. Upychanie najważniejszych fraz lub masowa produkcja wielu bezwartościowych wpisów z pewnością przyniosą bowiem efekt przeciwny do zamierzonego.

Warto też dodać, że wszystkie udostępniane na blogu treści powinny być związane z charakterystyką firmy, a także zawierać informacje dostosowane do potrzeb i oczekiwań grupy docelowych odbiorców.

W związku z tym każdy post powinien mieć określony cel oraz zawierać informacje umożliwiające użytkownikom nawiązanie kontaktu z firmą.

Źródło: Pixabay / pexels.com

Sprawdź: Organiczne SEO – czym jest i jakie przynosi korzyści?

Strategia treści

Po wdrożeniu wyżej wymienionych metod prawdopodobnie zaczniesz zauważać wzrost ruchu organicznego. Aby jednak utrzymać ten efekt i stale pozyskiwać nowych odbiorców, należy nieustannie udoskonalać swoją strategię content marketingową.

Budowanie połączeń między istniejącymi już treściami jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu organicznego w witrynie. Nie tylko tworzy to okazję do umieszczenia linków wewnętrznych, ale także koncentruje uwagę odbiorców na szczególnie istotnych informacjach, które chcesz, aby zostały zapamiętane.

Najlepsza witryna to taka, która jest stale aktywna, prezentuje wartościowe treści obejmujące najpopularniejsze w danym czasie tematy oraz wykorzystuje techniki SEO, dzięki którym staje się widoczna na liście wyników wyszukiwania. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tych efektów jest umiejętne wdrożenie kampanii optymalizacyjnej i dostosowanie contentu do oczekiwań grupy docelowych odbiorców.

Podsumowanie

Jak widać, zbudowanie skutecznej witryny jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Przy użyciu przydatnych narzędzi, przeprowadzenie dokładnych badań i wdrożenie efektywnych metod optymalizacyjnych nie powinno stanowić problemu nawet dla początkującego twórcy. Niemniej jednak proces ten wymaga mnóstwo czasu i zaangażowania. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z doświadczonym zespołem ekspertów SEO, którzy nie tylko dostosują strategię do potrzeb danej firmy, ale też zagwarantują wyniki, których zapewnić nie jest w stanie żadna inna kampania marketingowa.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 7
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jak zidentyfikować złe backlinki? Poznaj najlepsze narzędzia
  Jak zidentyfikować złe backlinki? Poznaj najlepsze narzędzia
  Link building to podstawa strategii SEO off-site. Jak sprawdzać jakość oraz liczbę linków przychodzących? Jakie narzędzia pomagają ocenić ich profil?
  Najczęściej popełniane błędy w tekstach SEO
  Najczęściej popełniane błędy w tekstach SEO
  Tworzenie contentu to sztuka, w której najmniejszy błąd może prowadzić do poważnych konsekwencji. SEO jest bezlitosnym jurorem w ocenianiu jakości treści.
  Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?
  Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?
  Czym charakteryzuje się treść wysokiej jakości? Jak naprawić starą i aktualną zawartość? Odpowiedzi poznasz w naszym artykule. Czytaj dalej!

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę