DARMOWY AUDYT SEO

Jakie cechy ma wysokiej jakości zawartość stron internetowych?

6 min czytania
Jakie cechy ma wysokiej jakości zawartość stron internetowych?
Kategoria Pozycjonowanie

Wysokiej jakości treści są niezbędne, jeśli chcesz przyciągać nowych klientów. Nasuwa się jednak pytanie: czym jest zawartość wysokiej jakości? Mimo że jest to wciąż powtarzany termin, okazuje się być najtrudniejszym do zdefiniowania w całym obszarze działalności SEO.

Aby bliżej przyjrzeć się znaczeniu treści w procesie pozycjonowania stron internetowych i temu, co dokładnie stanowi zawartość wysokiej jakości, niżej omówiono, dlaczego jest to niezbędny element każdej strategii optymalizacyjnej i jak go stworzyć.

Spis treści:

Dlaczego treść jest tak ważna?

Pod wieloma względami treść jest podstawą obecności każdego twórcy w Internecie. Dlatego też wysokiej jakości zawartość jest tym, co odróżnia witrynę sprzedawcy od innych wyników wyszukiwania.

Co więcej, wysokiej jakości treści to nie tylko to, czego konsumenci oczekują od marki, ale także to, co chcą zobaczyć wyszukiwarki, aby lepiej je pozycjonować. Konsekwentne tworzenie i publikowanie wartościowej zawartości może więc nie tylko zapewnić napływ nowych odbiorców, ale też lepsze miejsce na liście wyników wyszukiwania.

Jednak nadal nie odpowiada to na nasze podstawowe pytanie dotyczące tego, co definiuje wysokiej jakości treści.

Sprawdź: Jak stworzyć wysokiej jakości zawartość strony internetowej?

Czym jest treść wysokiej jakości?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: wysokiej jakości treści to takie, które osiągają swoje cele.

Na przykład, jeśli sprzedawcy starają się zwiększyć przychody, a publikowane przez nich treści im to umożliwiają, można zdecydowanie stwierdzić, że są one wysokiej jakości.

Inną odpowiedzią może być to, że wysokiej jakości treści są w rzeczywistości definiowane przez użytkowników i ich pożądane wyniki wyszukiwania. Oznacza to, że niektóre typowe cechy jakościowego contentu to:

 • sprostanie oczekiwaniom użytkownika,
 • edukacyjność,
 • rozwiązywanie określonych problemów,
 • dokładność,
 • kompleksowość.

Niektóre z najczęstszych wskaźników KPI, które sprzedawcy wykorzystują do określenia skuteczności swoich działań i jakości treści obejmują:

 • wysoka pozycja strony dla docelowego słowa kluczowego,
 • zwiększenie ruchu w witrynie,
 • zbudowanie świadomości marki,
 • generowanie lojalności klientów,
 • zwiększone współczynniki klikalności,
 • zmniejszone współczynniki odrzuceń,
 • skuteczność kampanii w mediach społecznościowych,
 • gromadzenie linków zwrotnych z autorytatywnych źródeł,
 • większa liczba potencjalnych klientów i wyższa sprzedaż.

 

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Wysokiej jakości treści - jak je stworzyć?

Stworzenie jakościowych wpisów wymaga niemałego wysiłku. Bez względu na rodzaj zastosowanej przez sprzedawców techniki , wykorzystując swoją wiedzę branżową, dostarczanie doskonałych treści jest w obecnych czasach nie lada wyzwaniem.

Są jednak pewne rzeczy, które koniecznie należy uwzględnić, aby upewnić się, że treści są wystarczająco dobre i będą zapewniać oczekiwane rezultaty. Oto niektóre z nich:

Weź pod uwagę potrzeby czytelnika

W przypadku sklepów internetowych, treść stanowi opis produktów, firmy czy informacje o branży. Są to kwestie, które w pewnym stopniu zainteresują konsumentów, gdyż z pewnością poszukują informacji na ich temat. Ważne jest jednak, aby sprzedawcy dokładniej poznali zainteresowania odbiorców, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie treści, która okaże się niezwykle popularna.

Aby dowiedzieć się, jakich informacji poszukują konsumenci, przeprowadź badanie słów kluczowych i określ, które z nich są najczęściej wykorzystywane podczas wyszukiwań. Dzięki temu będziesz mógł użyć ich w swoich treściach i zapewnić im wyższą pozycję w rankingu Google.

Uwzględnij intencje użytkownika

Intencja użytkownika jest powodem, dla którego rozpoczyna on wyszukiwanie danego słowa kluczowego.

Obecnie istnieją trzy podstawowe typy wyszukiwań: informacyjne, nawigacyjne i transakcyjne.

Aspekt ten ma ogromny wpływ na to, jak użytkownik postrzega zawartość witryny – czy uzna ją za przydatną, czy wręcz przeciwnie.

Dlatego ważne jest, aby brać pod uwagę intencje użytkownika podczas tworzenia treści. Dopasowanie zawartości strony do oczekiwań odbiorców jest tym, co może sprawić, że będzie ona lepiej pozycjonować się w wyszukiwarce i przyciągnie do Ciebie rzesze nowych klientów.

Zadbaj o czytelną i ciekawą treść

Żeby odbiorca chciał bliżej poznać Twoją markę, musi być on nią zainteresowany od pierwszego rzutu okiem. Zawartość witryny musi być więc spójna i czytelna, gdyż dzięki temu maksymalnie wydłużysz czas spędzony na stronie i sprawisz, że użytkownicy częściej będą do niej wracać.

Ponadto należy zadbać o to, aby treść była wciągająca i nie znudziła czytelnika po kilku sekundach lektury. Angażująca zawartość to taka, która nie tylko jest chętnie czytana, ale też wywołuje pewne reakcje, na przykład bawi czy skłania do przemyśleń. Pomyśl o tym podczas kolejnej próby napisania artykułu czy wpisu na platformie mediów społecznościowych.

Spraw, aby Twoje treści były oryginalne

W obecnych czasach niewiele blogów jest całkowicie oryginalnych i niepowtarzalnych. Treści stale są powtarzane, tematy powielane, a informacje pisane przedstawiane po raz kolejny z tej samej perspektywy.

Tym, co może sprawić, że treść będzie wyjątkowa, jest fakt, że zostanie ona uzupełniona o osobiste perspektywy i doświadczenia. Może to być na przykład specyficzny styl pisania lub rozpoznawalne poczucie humoru, ale też personalne spojrzenie na temat, który jest rzadko poruszany w innych miejscach w Internecie.

Stale aktualizuj treść

Kluczowym elementem wysokiej jakości treści jest jej aktualność i wiarygodność. Nikt nie chce przecież czytać informacji sprzed kilku miesięcy lub zapoznawać się z niepotwierdzonymi faktami. Ponadczasowa zawartość stron nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Ona również wymaga odświeżenia raz na jakiś czas, aby wciąż mogła być interesująca z punktu widzenia użytkowników i wartościowa pod względem pozycjonowania przez wyszukiwarki.

Sprawdź: Jak prawidłowo stworzyć treść pod kątem SEO?

Podsumowanie

Z pewnością temat wysokiej jakości treści nie jest Ci już obcy. Zadaniem każdego twórcy jest spełnienie oczekiwań odbiorców i zachęcenie ich do ponownych odwiedzin witryny. Zadbaj więc o oryginalność, aktualność i niepowtarzalność zawartości swoich stron internetowych, aby mieć pewność, że nie są one pomijane podczas wyboru użytkownika. Jest to bowiem aspekt, który może sprawić, że Twoja marka stanie się liderem w branży, a wyniki sprzedażowe znacznie wzrosną. Nie czekaj więc i zacznij tworzyć wysokiej jakości treści już dziś!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest konwersja? Jak zwiększyć konwersję w sklepie internetowym?
Czym jest konwersja? Jak zwiększyć konwersję w sklepie internetowym?
Efektywna sprzedaż ma kluczowe znaczenie dla sklepów internetowych. Jakie działania należy wdrożyć, aby móc uzyskać najlepsze możliwe wyniki konwersji?
Jak znaleźć kopię strony w Google?
Jak znaleźć kopię strony w Google?
Dzięki dostępowi do kopii strony w Google możesz poznać historię danej domeny oraz dowiedzieć się, jak jest ona widziana przez algorytmy wyszukiwarek. Dowiedz się, jak znaleźć kopię strony w Google oraz jak wykorzystać potencjał tego narzędzia.
Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO
Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO
Chciałbyś wpłynąć na konwersję swojej witryny, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak działa mapowanie słów kluczowych!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie