DARMOWY AUDYT SEO

Jakie czynniki wpływają na ocenę jakości witryny?

5 min czytania
Jakie czynniki wpływają na ocenę jakości witryny?
Kategoria Pozycjonowanie

Po raz pierwszy mogłeś usłyszeć o Google EAT, kiedy wyszukiwarka zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące jakości wyszukiwania. Ma na celu pomóc przedsiębiorcom zrozumieć, jakie dane wykorzystuje Google do oceny jakości konkretnej witryny.

Jeśli chcesz poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, zastanów się, jak Google EAT może Ci w tym pomóc.

Spis treści:

Dlaczego powinieneś zainteresować się Google EAT?

EAT obejmuje trzy wskaźniki, które oceniają jakość danej witryny, to znaczy: Expertise – Authoritativeness – Trustworthiness. Tłumacząc na polski, chodzi o posiadanie umiejętności i wiedzy eksperckiej, bycie wiarygodnym oraz wzbudzanie autorytetu.

Google w 2019 r. potwierdziło, że szczególną uwagę zwraca na fachową wiedzę, autorytet i zaufanie użytkowników do danej witryny. Dlatego, jeśli chcesz zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, to musisz się tym zainteresować. Google chce udostępniać tylko najlepsze wiadomości podczas wyszukiwań użytkowników i to właśnie te trzy czynniki są oceniane, aby osiągnąć sukces w swojej branży.

Jeśli jeszcze nie zoptymalizowałeś witryny pod kątem swoich treści, aby wzbudzić zaufanie i autorytet, to jak najszybciej zabierz się do pracy. W innym przypadku nie będziesz wyświetlany na zapytania potencjalnych klientów.

Sprawdź: Pytania o SEO, na które chciałbyś znać odpowiedź

Jak polepszyć ocenę swojej witryny?

Pochwal się swoim doświadczeniem

Najlepszym sposobem, aby zdobyć autorytet w branży, jest aktualizacja strony autora. Pochwal się zdobytymi certyfikatami czy dyplomami. Podziel się także krótką biografią swoich przeszłych doświadczeń, aby pokazać Google oraz czytelnikom, że mogą Ci zaufać oraz być pewni Twojej wiedzy.

Możesz opisać wszystkie zdobyte dyplomy w danej dziedzinie, a następnie podzielić się tym, gdzie wcześniej miałeś okazję pracować. To właśnie wzbudza zaufanie i zaangażowanie klienta. Możesz pomyśleć również o umieszczeniu linków do swoich publikacji czy artykułów internetowych. Pokaż, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie!

Stosuj znaczniki schematu

Zaawansowaną techniką poprawy rankingów Google jest aktualizacja znaczników schematu na swojej stronie internetowej. To właśnie łączy Twoją firmę z Tobą jako ekspertem w danej dziedzinie. Istnieją trzy poziomy, na których możesz pokazać Google, kim jesteś i dlaczego jesteś ekspertem.

Trzy poziomy:

 • autor, czyli osoba fizyczna,
 • organizacja, czyli firma,
 • strona internetowa, którą prowadzisz jako firma.

Chodzi o to, że jako osoba fizyczna możesz użyć znacznika schematu, aby połączyć biografię autora z obrazami i innymi kontami w sieci. Jako organizacja zalogujesz się do swojego profilu Google Moja Firma, a jeśli pracujesz dla większej organizacji, możesz zalogować się i korzystać z jej strony internetowej.

Podstawową zasadą jest to, że algorytm Google musi mieć jasność, kim jesteś i dlaczego może Ci zaufać. Jest to bardziej zaawansowana strategia, dlatego może się okazać, że będziesz potrzebował pomocy specjalistów.

Korzystaj z zewnętrznych linków

Musisz wiedzieć, że wyszukiwarka Google korzysta z klasyfikacji YMYL, która odnosi się do oceny tematów na stronach WWW. YMYL, z j. ang. „Your Money or Your Life” oznacza „Twoje pieniądze lub Twoje życie” i odnosi się do każdej branży związanej z pieniędzmi oraz zdrowiem.

Możesz zacząć budować autorytet, udostępniając swoje informacje o firmie. Jednak, aby dalej pogłębiać wiedzę specjalistyczną, będziesz musiał udostępniać także linki do wszystkich artykułów, które zdążyłeś napisać. Postaraj się zamieszczać linki do artykułów referencyjnych, gdyż dzięki temu zbudujesz zaufanie wśród odbiorców. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z wartościowych stron internetowych.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Czy Twoja strona internetowa potrzebuje Google EAT?

Musisz zwrócić uwagę na swoją wiedzę i autorytet w branży. Priorytetem dla Twojej firmy jest to, aby zoptymalizować treści tak, aby użytkownicy oraz Google zaczęli mieć do Ciebie zaufanie i chcieli czerpać wiedzę z tego, co przekazujesz innym.

Pamiętaj, że Google świadczy usługi za pomocą narzędzia API, czyli języka naturalnego zakodowanego w wyszukiwarce, które pomaga w dalszym budowaniu autorytetu za pośrednictwem Twojej witryny. Możesz go używać poprzez swoje konto Google i ulepszyć wiele różnych obszarów witryny.

Jeśli jesteś bardzo zajętym właścicielem strony WWW, pomyśl o zatrudnieniu doświadczonej osoby, która zajmie się tymi działaniami.

Odpowiadając na pytanie postawione w powyższym nagłówku – tak, potrzebujesz na swojej stronie internetowej czynników Google EAT. Tylko w taki sposób możesz bowiem obecnie osiągnąć sukces!

Sprawdź: Pozycjonowanie stron z ofertami pracy

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, na czym polega idea Google EAT. Staraj się przekierowywać swoje informacje, czerpać wiedzę od innych specjalistów oraz pokazywać użytkownikom i Google, że się rozwijasz! Jakość witryny zawsze będzie najważniejsza, dlatego musisz wzbudzać zaufanie oraz autorytet w swojej branży.

Zaprojektuj stronę internetową w taki sposób, aby nic nie przeszkadzało użytkownikom i nie doprowadzało ich do frustracji. Z pewnością budowanie zaufania, dbanie o jakość treści oraz praca nad wiarygodnością są żmudnymi działaniami, jednak opłacalnymi. Postaraj się więc zawalczyć o sukces swojej firmy już dziś!

Potrzebujesz pomocy? Napisz do naszej agencji SEO z Poznania!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak zoptymalizować stronę internetową na WordPressie?
Jak zoptymalizować stronę internetową na WordPressie?
Platforma WordPress – zalety, wady oraz najpopularniejsze błędy popełniane przez użytkowników. Jak zabrać się do efektywnej optymalizacji strony na CMS?
Na czym polega renderowanie witryny? Renderowanie stron jako robot Google – jak i po co to robić?
Na czym polega renderowanie witryny? Renderowanie stron jako robot Google – jak i po co to robić?
Renderowanie witryny internetowej to ważny proces – dzięki niemu Twoja strona może być widoczna dla użytkowników sieci. Warto wiedzieć więcej!
Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?
Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?
Jakie techniki wykorzystać podczas optymalizacji osieroconych stron? Czym w ogóle są orphan pages? Przeczytasz o tym w naszym nowym artykule!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę