DARMOWY AUDYT SEO

Jakie korzyści niesie za sobą marketing online?

5 min czytania
Jakie korzyści niesie za sobą marketing online?
Kategoria Marketing

W ostatnich latach strategie marketingowe znacznie się zmieniły. Promocje w gazetach nie przynoszą już niemal żadnych efektów, a reklamy telewizyjne w dobie internetu stały się dość przestarzałe. Tradycyjne media okazują się zupełnie nieskuteczne, a wszystko to za sprawą rozwoju technologii i stosowania nowych praktyk marketingowych online.

Aby osiągnąć popularność, konieczne jest teraz tworzenie kampanii marketingowych w mediach społecznościowych oraz innych usług online, takich jak platformy strumieniowe i strony internetowe. Ten typ promocji jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych form reklamowych, gdyż pozwala łączyć się z odbiorcami docelowymi za pomocą treści, które z ich punktu widzenia są faktycznie interesujące.

Skuteczna strategia marketingu online może przynieść wiele korzyści. Budowanie relacji z klientami i rozwijanie działalności marki to tylko niektóre z zalet tego przedsięwzięcia. Przyjrzyjmy się zatem przyczynom, dla których powinieneś zadbać o promocję swojej marki w sieci.

Spis treści:

Kontakt z grupą docelowych odbiorców

Marketing cyfrowy pomoże Ci określić grupę docelowych odbiorców oraz umożliwi nawiązanie z nimi relacji. Korzystanie z funkcji reklamowych mediów społecznościowych i promowanie swoich produktów wśród osób, które są nimi faktycznie zainteresowane, to najlepszy sposób na zwiększenie bazy klientów i osiąganie lepszych wyników sprzedażowych.

Jeśli na przykład prowadzisz firmę, która oferuje produkty i usługi osobom interesującym się sportem, możesz kierować swoje reklamy lub posty w mediach społecznościowych do odbiorców zaangażowanych w treści związane z konkretnymi dyscyplinami lub aktywnościami fizycznymi.

Sprawdź: Kampanie marketingowe na Facebooku jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży

Optymalizacja konwersji

Jedną z największych zalet marketingu online jest również to, że umiejętnie skomponowana strategia reklamowa jest w stanie doprowadzić markę do znacznie wyższego współczynnika konwersji. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to najlepszy sposób na zwiększenie widoczności firmy w Google i zbudowanie satysfakcjonującego ruchu w witrynie. Przez współczynnik konwersji rozumieć można między innymi sprzedaż, wypełnianie ankiet, pobieranie plików czy zakładanie kont. Umiejętne zastosowanie właściwych technik marketingowych pozwala maksymalnie poprawić ten wskaźnik, co przekłada się na faktyczne przychody firmy.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Budowanie świadomości marki

Jedną z największych zalet marketingu cyfrowego jest rozszerzana za jego pomocą świadomość marki. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych form reklam, promowanie ofert online umożliwia kreację wizerunku przedsiębiorstwa, co z reguły przekłada się na popularność w Google i wyniki sprzedażowe. Dzięki temu Twoi klienci są w stanie powiązać oferowane przez Ciebie produkty i usługi z określonymi czynnikami wizualnymi lub ciekawym sloganem.

Warto też wspomnieć, że wielu marketerów i małych firm korzysta z marketingu online, aby wzmocnić świadomość swojej marki i nawiązać kontakt z grupą docelowych odbiorców. Okazuje się bowiem, że jest to prosty i skuteczny sposób na zwiększanie sprzedaży i osiąganie wyższej pozycji w rankingu Google. Z badań ponadto wynika, że przedsiębiorstwa wykorzystujące marketing online rozwijają się znacznie prężniej niż te, które stosują tradycyjne taktyki reklamowe.

Sprawdź: Czy warto inwestować w linki z social mediów?

Skuteczna rywalizacja

Bardzo istotną cechą marketingu cyfrowego, szczególnie z punktu widzenia małych firm, są stosunkowo niskie koszty wdrożenia kampanii reklamowej, w porównaniu z tradycyjnymi formami prasowymi czy telewizyjnymi. Wykorzystanie postępu technologicznego w procesie generowania leadów i budowania ruchu w witrynie to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów promocji współczesnych marek. Dostęp do wielu narzędzi analitycznych i specjalistycznych raportów pozwala ponadto na dokładną analizę konkurencji i opracowanie strategii, dzięki której możliwe staje się uzyskanie miana lidera w swojej branży.

Budowanie wiarygodności marki

Umiejętne wdrożenie technik marketingowych online to świetny sposób na budowanie zaufania klientów. Dostosowywanie ofert do potrzeb i zainteresowań grupy docelowych odbiorców nie tylko zwiększa sprzedaż, ale też pozwala nawiązać z konsumentami relacje, które z dużym prawdopodobieństwem zaowocują ponownymi zakupami w przyszłości. Marketing cyfrowy oferuje ponadto wiele przydatnych narzędzi umożliwiających personalizację reklam, co korzystnie wpływa na zaangażowanie klientów i zachęca ich do skorzystania z prezentowanej oferty.

Sprawdź: Jak prawidłowo wybrać zdjęcia produktów w sklepie internetowym?

Analiza wyników kampanii reklamowej

Na koniec warto też wspomnieć o badaniu efektów kampanii marketingowej. Podczas gdy w przypadku tradycyjnych form, takich jak radio czy telewizja, ustalenie zwrotu z inwestycji nierzadko okazuje się nawet niemożliwym zadaniem, ocena skuteczności strategii marketingowej online nie stanowi żadnego problemu. Analiza współczynnika konwersji, ruchu w witrynie, wskaźnika kliknięć czy innych istotnych mierników pozwala określić efektywność kampanii, wprowadzić ewentualne poprawki i zidentyfikować metody, które nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Podsumowanie

Celem marketingu online, tak jak w przypadku każdej innej kampanii reklamowej, jest zwiększenie popularności marki i osiągnięcie wyższych wyników sprzedażowych. Wirtualna forma tego przedsięwzięcia w obecnych czasach okazuje się jednak przynosić najlepsze efekty. Mimo że promocje w gazetach i bloki w telewizji to wciąż nierzadko wykorzystywane sposoby prezentowania oferty danej firmy, aby osiągnąć wysoki zwrot z inwestycji, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, takie jak Google Ads, promocja w mediach społecznościowych czy kampanie e-mailowe. Wykorzystaj więc potencjał swojej marki i stwórz strategię marketingową, dzięki której podbijesz internetowy świat i zyskasz miano lidera w swojej branży!

Jeśli chciałbyś otrzymać więcej informacji w danym temacie, wystarczy skontaktować się z grupa-icea.pl poprzez formularz kontaktowy lub czat.

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy reklamowanie na YouTube się opłaca?
Czy reklamowanie na YouTube się opłaca?
Ile trzeba zainwestować w reklamę na platformie YouTube? Czy taka forma promocji się opłaca? Omawiamy korzyści, a także koszty reklamy na YouTube.
Co to są badania konsumenckie i czy warto je przeprowadzać?
Co to są badania konsumenckie i czy warto je przeprowadzać?
Im więcej wiesz o swoich klientach, tym większa szansa na zyski. Jak wykorzystać w tym celu badania konsumenckie oraz jak je przeprowadzać?
Co to jest social selling?
Co to jest social selling?
Trudno wyobrazić sobie dzisiaj świat bez mediów społecznościowych. Prześcigamy się w pomysłach na reklamy, a może lepszym rozwiązaniem jest social selling?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę