DARMOWY AUDYT SEO

Jakie są metody promowania firmy w Internecie?

7 min czytania
Jakie są metody promowania firmy w Internecie?
Kategoria Marketing

Każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą wie, że podstawą handlu jest skuteczna reklama. Pozyskiwanie nowych klientów odgrywa kluczową rolę w rozwoju marki i zdobywaniu popularności w sieci. Internet jest obecny na wielu obszarach biznesowych, zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie kampanii marketingowych. Dlatego też dobrze przemyślana strategia, zrozumienie potrzeb klientów oraz umiejętność wyróżnienia się spośród branżowych rywali to czynniki, które najskuteczniej przyciągają nowych nabywców. Powszechnie bowiem wiadomo, że o sukcesie marki świadczy wysokość sprzedaży jej produktów i liczba lojalnych konsumentów. Aby jednak osiągnięcie najlepszych wyników było możliwie, odbiorcy muszą poznać charakter firmy i dowiedzieć się, dlaczego właśnie jej oferta spełni ich oczekiwania i zaspokoi najważniejsze potrzeby. Jak więc zyskać popularność w sieci? Oto najczęściej stosowane metody, dzięki którym dotrzesz do szerokiego grona nowych klientów.

Spis treści:

Pozycjonowanie

To podstawowy zestaw działań, od których warto rozpocząć promocję każdej firmy w sieci, gdyż stanowi najpopularniejszą, a jednocześnie najskuteczniejszą formę reklamy. Celem optymalizacji treści jest bowiem osiągnięcie pozycji na samym szczycie listy wyników wyszukiwania, aby użytkownik poszukujący określonego słowa kluczowego, trafił na zawartość Twojej witryny. Im wyższe miejsce w SERP, tym większa możliwość na przyciągnięcie nowych klientów, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo dokonania rzeczywistych zakupów. Pozycjonując się na forach internetowych, w branżowych katalogach czy ogłoszeniach, witryna zyskuje popularność i trafia do użytkowników na wielu obszarach, co bardzo korzystnie wpływa na osiągane wyniki sprzedażowe.

Sprawdź: Mity dotyczące agencji digital marketingu i świadczonych przez nie usług

Banery

To druga podstawowa postać marketingu internetowego. Dzięki swojej formie jest bardziej atrakcyjna niż reklama tekstowa, przez co użytkownicy są nią bardziej zainteresowani i częściej w nią klikają. Odpowiednio dobrany obrazek czy animację jest bowiem o wiele łatwiej zapamiętać i skojarzyć z konkretną firmą, co korzystnie wpływa na jej popularność i buduje świadomość marki wśród grupy docelowych klientów.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Reklamy Video

Użytkownicy podczas rozwiązywania problemów bardzo chętnie korzystają z dostępnych poradników w postaci filmów video. Przygotowanie takiego materiału wymaga bardzo dużo czasu, ale jest niezwykle opłacalne. Filmy nie muszą być obszerne, aby generować satysfakcjonujący ruch na stronie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się publikowane testy. Możemy także tworzyć reklamy w formie tych prezentowanych w TV, które są wyświetlane przed innymi materiałami np. filmami twórców na YouTube, co pociąga za sobą ogromne koszty, jednakże przy większym budżecie warto zastanowić się nad taką formą promocji, gdyż przynieść może doskonałe efekty.

Sprawdź: Obrazy jako istotny element strategii sprzedażowej

Newsletter

Przy stosowaniu kampanii mailingowej warto pamiętać o prawidłowym określeniu grupy docelowych odbiorców. Przekaz marki powinien trafiać bezpośrednio do ludzi, którzy rzeczywiście mogą być zainteresowani jej produktami. Należy zatem dokładnie określić swoich klientów na podstawie wieku, zainteresowań, płci wykształcenia, a nawet branży, w której działają. Przydatne okazać się też może gromadzenie adresów e-mail klientów i wysyłanie do nich interesujących informacji dotyczących wyprzedaży, promocji czy specjalnych kodów rabatowych. Za pomocą newslettera można w bardzo prosty sposób powiadomić odbiorców o nowościach pojawiających się w sklepie i zachęcić ich do skorzystania z przedstawionej oferty.

Marketing wirusowy

To szczególne działanie, gdzie największy wpływ na wynik ma zaangażowanie klientów. Model ten polega na tworzeniu reklamy, którą zainteresowani użytkownicy przekazują swoim znajomym. W ten sposób dochodzi do bardzo szybkiego rozprzestrzeniania się informacji, co korzystnie wpływa na popularność marki w sieci. Dobrze przygotowany materiał powinien skutecznie przyciągać nowych odbiorców i zachęcać ich do dokonania rzeczywistych zakupów. Zaletą tej techniki jest też fakt, że reklama zdobywa popularność bez większego wysiłku właściciela witryny, przez co obniżają się koszty prowadzenia kampanii marketingowej.

Sprawdź: Jak reklamować swój biznes w mediach społecznościowych?

Portale społecznościowe

W ostatnich latach niezwykle prężnie rozwijają się wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, w szczególności Facebook, Twitter oraz wiele innych, bardziej tematycznych, takich jak GoldenLine. Social media to środowisko, gdzie możesz bezpośrednio dotrzeć do docelowego klienta i łatwo zbudować autorytet marki. Jeśli wystarczająco zainteresujesz odbiorcę swoją ofertą, z pewnością podzieli się nią ze swoimi znajomymi. Taka forma reklamy ma wiele zalet, przede wszystkim jest bardziej wiarygodna i tania we wdrożeniu. Stwórz więc społeczność internetową wokół własnej marki, która składać się będzie z obecnych i potencjalnych klientów i ciesz się popularnością w sieci i doskonałymi wynikami sprzedażowymi.

Prowadzenie bloga

Blog to idealne miejsce na przedstawienie swoich produktów czy usług oraz nawiązanie relacji z klientem. Uzyskując opinie użytkowników, możemy weryfikować swoje działania, a także testować nowe możliwości. Dokładniejsza znajomość danego produktu może w użytkowniku wywołać większą chęć zakupu Twojego produktu w porównaniu do konkurencyjnej firmy. Równocześnie możemy informować o tym, co się dzieje w naszej firmie, jakie mamy plany oraz nowinki techniczne. Budowanie więzi z klientem jest bardzo ważnym aspektem marketingu.

Sprawdź: Czym jest engagement marketing?

Artykuły eksperckie

Artykuły umieszczane na tematycznych portalach, w szczególności w postaci poradnika, mogą wygenerować duży ruch na Twojej stronie. Dzięki tej formie reklamy przedstawiasz swoją firmę jako eksperta i budujesz świadomość marki, co ma bezpośredni wpływ na liczbę klientów. Uzyskując autorytet, budzisz większe zaufanie u konsumentów, którzy chętnie będą wracać do Twoich produktów czy korzystać z oferowanych usług. Pamiętaj jednak, że artykuł, aby spełniał swoją rolę, powinien pomagać innym, a nie tylko reklamować produkt.

Porównywarki cenowe

Bardzo popularne w naszym kraju stają się porównywarki cenowe. To miejsce, w którym użytkownik w krótkim czasie może porównać oferty cenowe różnych sklepów oferujących ten sam produkt. Dla wielu klientów najważniejszym kryterium zakupowym jest cena, dlatego warto promować produkty, które można sprzedać w niższej, konkurencyjnej cenie. Porównywarki cenowe wykorzystywane są także do znalezienia sklepu z interesującym użytkownika asortymentem, dlatego też warto wykorzystać je w formie narzędzia marketingowego.

Sprawdź: Jakie typy kampanii reklamowych możemy wyróżnić w Google Ads?

Konkursy

Wszyscy lubią konkursy i chętnie biorą w nich udział. Aby skutecznie promowały markę w sieci, powinny być jednak interesujące, a nagrody zachęcające do wykonania danego zadania. Niewielkim kosztem można dzięki temu zbudować naprawdę dużą bazę e-maili, na które warto wysyłać później oferty marketingowe. To też najprostszy sposób na przekonanie klienta do skorzystania z danej usługi lub zakupu konkretnych artykułów. Warto więc zorganizować konkurs nastawiony na interakcję z marką, wskutek czego jej popularność wzrośnie.

Podsumowanie

Widzisz już zapewne, że istnieje wiele metod marketingowych, które warto wykorzystać w swojej strategii sprzedażowej. Zastosuj się więc do wyżej wymienionych wskazówek, przeprowadź dokładne badania grupy docelowych odbiorców i zacznij wdrażać techniki, dzięki którym przyciągniesz nowych klientów, zachęcisz ich do zakupu i zyskasz popularność w sieci. Zacznij już dziś!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Wszystko co powinieneś wiedzieć o marketingu w mediach społecznościowych
Wszystko co powinieneś wiedzieć o marketingu w mediach społecznościowych
Prowadzisz stronę internetową i chcesz ją wypromować w sieci? Sprawdź, jak pomóc Ci w tym może marketing w mediach społecznościowych.
Zwiększ ruch na swojej stronie dzięki Reddit!
Zwiększ ruch na swojej stronie dzięki Reddit!
Prowadzisz stronę internetową lub bloga? Chcesz szybko wypromować swoje treści? Sprawdź, jak to zrobić dzięki Reddit!
Jak tworzyć i do czego służy feed produktowy?
Jak tworzyć i do czego służy feed produktowy?
Feed produktowy jest niezbędny, jeśli zależy Ci na prowadzeniu skutecznych działań promocyjnych w e-commerce. Co to takiego? Podpowiadamy!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie