DARMOWY AUDYT SEO

Jakie są największe korzyści z działań SEO dla firmy?

4 min czytania
Jakie są największe korzyści z działań SEO dla firmy?
Kategoria Pozycjonowanie

Zalet optymalizacji witryn pod kątem SEO jest naprawdę dużo. Jeśli chcesz prowadzić biznes online, to warto, abyś zainteresował się tym tematem. Dzięki temu Twoja firma zostanie zauważona w Internecie, a Ty będziesz mógł cieszyć się ze swojego sukcesu! Jeśli nie działasz w sieci, odbierasz sobie szansę na zdobycie wielu klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami. W tym artykule wskażemy Ci kilka najważniejszych korzyści z SEO dla Twojej firmy. Czytaj dalej!

Spis treści:

SEO zwiększa szansę na konwersję

Ruch generowany przez SEO zwiększa sprzedaż na stronie. Dzieje się tak, ponieważ ruch, który dociera do Twojej witryny jest organiczny. Osoby, które przeszły do ​​etapu zakupu w firmie, były wcześniej zainteresowane tymi produktami – działania SEO idealnie odpowiedziały na zapytania użytkowników i skierowały potencjalnych klientów na Twoją domenę.

Współczynnik konwersji dzięki działaniom SEO jest wyższy. Takie działania gwarantują długofalowe korzyści.

Sprawdź: Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową na WordPress?

SEO kieruje ruch do Twojej witryny

Jednym z głównych powodów, dla których każda firma inwestuje w SEO, jest kierowanie ruchu na swoją stronę internetową. Ponad 75% osób przyznaje, że najczęściej wybiera trzy pierwsze witryny wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Rzadko kiedy klienci sprawdzają strony na dalszych pozycjach.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

SEO poprawia widoczność strony

Działania SEO poprawiają widoczność Twojej witryny w rankingu SERP, dzięki czemu użytkownicy mogą zapamiętać i skojarzyć Twoją markę z określoną niszą, produktem lub usługą w przyszłości.

Działania SEO koncentrują się na wyborze właściwych słów kluczowych. Dlatego, aby Twoja marka pojawiła się na jak najwyższej pozycji, zadbaj o odpowiednie frazy w treści.

Sprawdź: Klient nasz Pan, czyli SEO z wzbogaconą obsługą konsumenta

Dowiesz się więcej o potencjalnych odbiorcach

Wdrażanie działań SEO umożliwia regularne badanie rynku – dzięki temu jesteś w stanie tworzyć coraz lepsze strategie marketingowe. Kiedy dokładnie poznasz persone zainteresowaną Twoimi produktami bądź usługami, będziesz wiedział, jakie techniki marketingowe będą w danym przypadku najlepsze. Narzędzia SEO dają Ci wiedzę o tym, na których podstronach użytkownicy pozostają dłużej i na jakim etapie decydują się kontynuować lub przerwać swoje działania.

Dowiesz się również, skąd pochodzą Twoi klienci, poznasz ich przedział wiekowy i zainteresowania. Pomoże Ci to z pewnością w opracowaniu w przyszłości bardziej spersonalizowanych strategii marketingowych.

SEO powoduje, że stajesz się lepszy od konkurencji

Działania SEO pomagają Ci wyprzedzić konkurencję i znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dzięki analizie konkurencji możesz lepiej zrozumieć ich działania i sam podejmować lepszych i bardziej przemyślane decyzje, które zapewnią Ci sukces.

Sprawdź: Pozycjonowanie biura księgowego

SEO pomaga budować świadomość marki

Musisz pamiętać, że SEO zwiększa świadomość marki w sieci. Im częściej Twoja witryna pojawia się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób będzie kojarzyć Twoją markę z konkretnymi produktami lub usługami. Im silniejsza jest Twoja obecność w sieci, tym większe masz szanse, że ludzie zrobią krok w kierunku kliknięcia linku do strony WWW.

SEO daje lepszy zwrot z inwestycji

Zwrot z inwestycji, w skrócie ROI, ma kluczowe znaczenie dla oceny Twojej firmy. Musisz wiedzieć, czy Twoje strategia spełnia swoją rolę, czy też nie. Niski zwrot z inwestycji jest wskazówką, abyś zaczął wprowadzać zmiany w swojej strategii zamiast ciągle stosować te same działania.

Gdy zdobędziesz więcej potencjalnych klientów, to uzyskasz większy zwrot z inwestycji. Stosując wyłącznie tradycyjne sposoby marketingu, uzyskujesz jedynie minimalny zwrot z inwestycji, który nie daje wystarczających przychodów, nawet jeśli spojrzysz na przychody z całego roku.

Sprawdź: ROI – czyli jak ocenić efektywność działań SEO?

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie korzyści może czerpać Twoja firma z działań SEO. Pozycjonowanie stanowi doskonały wybór zarówno dla firm działających lokalnie, jak i tych, które działają ogólnokrajowo. Na efekty swoich działań z pewnością trzeba trochę poczekać, jednak naprawdę warto.

Pamiętaj, że prawidłowo zaplanowane działania pozwolą na poprawę widoczności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu zaczniesz generować większe przychody ze sprzedaży. Każda strategia SEO powinna być zaplanowana w indywidualny sposób, dlatego warto poprosić o pomoc doświadczoną agencję SEO, która doskonale wie, w jaki sposób ją opracować!

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co to jest link building? – czyli wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
Co to jest link building? – czyli wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
Zastanawiasz się, czym jest link building? Przeczytaj nasz artykuł i wszystkiego się dowiedz!
Hosting SEO – co to jest i jak wybrać najlepszy?
Hosting SEO – co to jest i jak wybrać najlepszy?
Hosting SEO to bardzo ważny aspekt w kontekście pozycjonowania stron internetowych. Warto więc wiedzieć, czym jest i jak wybrać ten najlepszy!
Robots.txt na PrestaShop – gdzie go znaleźć? Co warto dodać?
Robots.txt na PrestaShop – gdzie go znaleźć? Co warto dodać?
Dowiedz się, czym jest plik robots.txt i jak skonfigurować go na platformie PrestaShop. Przejdź z nami proces konfiguracji krok po kroku.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę