DARMOWY AUDYT SEO

Kiedy skonsultować projekt strony z agencją SEO? Przed czy po starcie?

Kiedy skonsultować projekt strony z agencją SEO? Przed czy po starcie?

cottonbro studio/pexels.com

Tworzenie stron internetowych to kompleksowy proces, którego realizacja wymaga większych nakładów wysiłku i czasu niż pierwotnie mogłoby się wydawać. Równoległa praca nad poszczególnymi elementami witryny to niekoniecznie najlepsza taktyka.

Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że pośpiech to zdecydowanie zły doradca? Zanim opracujesz architekturę informacji, content czy layout e-sklepu, przeprowadź audyt techniczny. Przemyśl strukturę strony, zastanów się nad opisami poszczególnych kategorii produktów i przystąp do pracy. Co dalej?

Na początek audyt techniczny

Poprawnie wykonany audyt umożliwia zlokalizowanie problemów zaistniałych wewnątrz witryny. Wspomaga to proces jej optymalizacji i znacznie poprawia wydajność. Obowiązkowe stają się przegląd bazy danych, kodu witryny oraz weryfikacja poprawności funkcjonowania serwera. Oprócz tego analizuje się:

 • rodzaj stosowanych tagów,
 • nazwy, wielkości plików graficznych,
 • obecność lub brak sitemapy,
 • błędy 404,
 • responsywność (dopasowanie strony względem ekranów urządzeń mobilnych),
 • przekierowania typu 301.

Nie obędzie się bez testowania szybkości działania platformy i zachowania w określonych przypadkach. W trakcie diagnozowania strony internetowej proponowane są różne czynności zapewniające względne bezpieczeństwo oraz niwelujące ryzyko w postaci ataków hakerskich czy niepożądanej ingerencji osób trzecich.

Celem audytu technicznego strony jest nie tylko odszukanie wadliwych elementów, negatywnie wpływających na całokształt funkcjonowania strony. To również próba odpowiedzi na pytanie, nad jakimi obszarami należy popracować, aby cieszyć się pierwszym miejscem w wynikach wyszukiwania.

Sprawdź: Migracja na WordPressa – o czym należy pamiętać?

Opis kategorii produktów

Zanim uruchomisz platformę sprzedażową, powinieneś zastanowić się nad opisami kategorii produktów. Wciąż traktuje się to zadanie drugorzędnie, nie zwracając uwagi na szczegóły i potencjalną wartość praktyk SEO.

komputer Źródło: MART PRODUCTION/pexels.com

Treść towarzysząca produktom powinna być na tyle krótka, aby czytelnik nie musiał przewijać myszką w dół strony celem przeczytania całego opisu. Implementacja fraz kluczowych jest ważna, ale nie najważniejsza. W centrum zainteresowania zawsze stawiaj swojego klienta, ponieważ to on ma ostatnie słowo w procesie decyzyjnym.

Co powinno znaleźć się w opisie kategorii?

Kluczem do sukcesu jest umiejętność udzielenia odpowiedzi na pytanie, dlaczego konsument ma dokonać zakupu w Twoim sklepie, a nie zdecydować się na produkty konkurencji?

 • Jakie potrzeby klientów zaspokaja asortyment z danej kategorii?
 • Jakich korzyści konsument może spodziewać się po zakupie produktu?
 • Co wyróżnia Twój produkt na tle pozostałych towarów konkurencyjnych marek?
 • Czy artykuł ma w sobie coś wyjątkowego, czego inne nie mają?
 • Jaka jest historia produktu?

Co pierwsze – audyt czy opis kategorii produktów na stronie WWW?

Opis architektury informacji można odłożyć na później ze względu na możliwości zapamiętania przez roboty nowo powstałych, często przypadkowych treści. Niektóre opisy oferty są tożsame z nazwami kategorii, co z kolei wywołuje dodatkowe, niemałe zamieszanie.

Przykładowo, wyobraź sobie, że sprzedajesz akumulatory samochodowe. Tytuł kategorii asortymentu również nosi nazwę “akumulatory samochodowe”. Robot nie jest w stanie zrozumieć, czy powinien w pierwszej kolejności eksponować ofertę, czy kategorię. Pojawia się wówczas problem dotyczący tego, co powinno pojawiać się na konkretne zapytanie internauty. Cenną wskazówką jest zadbanie o to, aby raz użyta fraza nie została ponownie wykorzystana w innej sekcji.

To jeden z powodów, dla których warto poruszyć wspomniane kwestie podczas rozmowy z pracownikami agencji SEO. Lepiej wcześniej skonsultować treści publikowane na stronie niż spotkać się z rozczarowaniem.

Tworzenie witryny internetowej z myślą o SEO

Proces budowy witryny internetowej powinien iść w parze z pozycjonowaniem. Nie sprawdzi się uruchomienie strony ad hoc. W gestii UX Designerów leży przygotowanie interfejsu strony, na który składają się przemyślany dobór elementów graficznych, kolorystyka, krój czcionki czy rozmieszczenie treści.

Drugi zespół, w tym copywriterzy i specjaliści ds. contentu, zajmują się opracowywaniem wpisów oraz chwytliwych nagłówków.

Następnie obie grupy spotykają się po ustalonym czasie i wspólnie opracowują dalsze kroki pracy nad serwisem. Dużym błędem byłoby cząstkowe traktowanie projektu, bez sfinalizowania podstawowych sektorów strony internetowej. W wyniku tego przywrócenie procesu mogłoby być problematyczne.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku Google Ads. Jeżeli kampania reklamowa nie przebiega zgodnie z ustalonym planem, wystarczy ją wyłączyć. Z taką prostotą w kreacji nie spotkasz się podczas przygotowywania strategii budowy e-sklepu. Błędy mogą przyczynić się do trudno odwracalnych zmian, a próba naprawy może zająć nawet kilka miesięcy.

Sprawdź: Co to jest social selling?

Kiedy sięgnąć po poradę eksperta SEO?

Przed uruchomieniem serwisu i po zrealizowaniu podstawowych czynności warto podjąć pierwsze konsultacje z agencją SEO. Wprowadzenie witryny do internetowego obiegu jest równoznaczne z finalizacją prac. Pamiętaj, tylko rozsądnie opracowany plan pozwoli Ci zebrać pierwsze owoce sprawnie działającej strony.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 1

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czy zbyt duża liczba stron internetowych wpływa negatywnie na SEO?
  Czy zbyt duża liczba stron internetowych wpływa negatywnie na SEO?
  Chciałbyś utworzyć więcej stron internetowych swojej firmy, ale zastanawiasz się, czy jest to dobre rozwiązanie dla SEO? Spieszymy z odpowiedzią.
  Wszystko, co musisz wiedzieć o problemach związanych z indeksowaniem strony internetowej
  Wszystko, co musisz wiedzieć o problemach związanych z indeksowaniem strony internetowej
  Czy wiesz, jakie problemy mogą wystąpić podczas indeksowania Twojej strony przez wyszukiwarki? Jeśli nie, niczym się nie martw. Przeczytaj!
  Wzrost konwersji a optymalizacja reklam sponsorowanych – z troską o Twój budżet
  Wzrost konwersji a optymalizacja reklam sponsorowanych – z troską o Twój budżet
  Optymalizacja współczynnika konwersji (CRO) stanowi proces, który powinieneś traktować jako nierozłączny element wszystkich działań, aby uzyskać pełną kontrolę nad realizowaną promocją

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę