SKUTECZNA AGENCJA SEO
E-COMMERCE 360

W grupie siła

połączmy moc obliczeniową naszych komputerów dla skuteczniejszej walki z koronawirusem!

W akcji uczestniczy 215+ komputerów!

O akcji

Folding@Home to projekt, który pomoże przybliżyć naukowców do poznania struktury koronawirusa. Informacje uzyskane na podstawie badań pomogą w poszukiwaniu nowych możliwości terapii w leczeniu COVID-19. Inicjatywa skupia naukowców-ochotników przeprowadzających symulacje dynamiki białek koronawirusa na własnych komputerach. Liczba niezbędnych obliczeń sprawia, że aby móc działać szybciej i skuteczniej, konieczne są jak największe zasoby sprzętowe.

Ilość potrzebnej mocy obliczeniowej do wykonywania badań jest ogromna, dlatego do akcji może włączyć się każdy! Jako Grupa iCEA przekazujemy moc ponad 20 dedykowanych komputerów dla Folding@Home, a także udostępniamy gotową grupę, aby każdy mógł dołączyć do naszego zespołu „Polska vs COVID-19”.

Jak to działa?

Moc obliczeniowa komputerów pozwala naukowcom na szybsze symulacje komputerowe ruchów białek wirusa

Im więcej osób dołączy do akcji, tym szybciej pojawi się szansa na odkrycie skutecznych sposobów na walkę z COVID-19

Aby pomóc wystarczy tylko zainstalować i uruchomić dedykowane oprogramowanie na sprzęcie komputerowym - oprogramowanie działa w środowiskach: MacOS, Windows, Linux

W jaki sposób możesz przyłączyć się do wsparcia inicjatywy?

  1. Wybierz dedykowane zasoby komputerowe, których moc obliczeniową przeznaczysz na inicjatywę.
  2. Nic nie szkodzi, jeżeli jest to komputer, który ktoś wykorzystuje do pracy. Nie powinno to zwykle zakłócać codziennych działań.
  3. Pobierz i zainstaluj Folding@Home z oficjalnej strony.
  4. Dodaj nazwę swojej firmy w formacie: NAZWA_imię lub numer np.: iCEA_Jacek
  5. Wpisz numer Teamu 262892, aby dołączyć do grupy “Polska vs COVID-19”
  6. Wybierz projekt dla jakiego przeznaczasz moc obliczeniową sprzętu - COVID-19

Śledź na bieżąco statystyki z postępu prac i przekazuj informację o inicjatywie dalej w świat.

Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat świadczący o udziale w akcji i oficjalne podziękowania od Grupy iCEA. Gdy tylko dołączysz do grupy Polska vs COVID-19, wyślij swoje logo wraz z linkiem na polskavscovid19@icea.pl

Dołącz do grupy "Polska vs COVID-19" i zaprezentuj swoje logo tutaj

Biorą udział:

Dane z stats.foldingathome.org

Team: Polska VS COVID-19

Date of last work unit
Active CPUs within 50 days
Team Id
Grand Score
Work Unit Count
Team Ranking
Homepage grupa-icea.pl

TOP 5

Rank Name Score WUs

Team members

Suma score:
Suma Wus:
Rozwiń

Team stats

Name Score
Rozwiń

Patroni medialni:

FAQ

Aktualnie badania nad budową nowego koronawirusa są prowadzone na całym świecie. Równolegle naukowcy szukają skutecznych metod walki z SARS-Cov-2 na różnych płaszczyznach. W przypadku Folding@home badacze-ochotnicy dokonują wielu zaawansowanych symulacji komputerowych dynamiki białek na własnych komputerach, które mogą być niewystarczająco wydajne przy wykonywaniu tylu operacji jednocześnie. Właśnie dlatego każde dodatkowe zasoby obliczeniowe są na wagę złota.

Koronawirus SARS-CoV-2 ma 4 białka strukturalne (czyli takie, które budują struktury komórkowe), a każde z nich ma inną funkcję w budowie wirusa. Odpowiadają również za zakażenia. Białka pokonują nasz układ odpornościowy, a kiedy organizm nie jest w stanie się obronić, skutkuje to namnażaniem się wirusa. Obserwacja ruchów białek przez naukowców jest ważna, ponieważ pozwala zdobyć cenne informacje, których nie można uzyskać w żaden inny sposób. Dlatego właśnie najdokładniejsze poznanie SARS-CoV-2 pomoże w opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi i ułatwi kontrolę nad jego rozprzestrzenianiem się.

Wierzymy, że w grupie tkwi siła, dlatego Grupa iCEA stworzyła dedykowany projekt, aby branża mogła działać razem. Oprócz możliwości sprawdzania statystyk oraz grywalizacji, można na bieżąco obserwować efekty i przybliżanie się do realizacji wspólnego celu. Firmy, które dołączą do akcji poprzez grupę Polska vs COVID-19 otrzymują dodatkowe wartości. Oprócz certyfikatu Folding@Home, uczestnicy będą mogli umieścić swoje logo na stronie www.grupa-icea.pl/koronawirus wraz z linkiem do swojej witryny.

Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swoich danych.
Folding@Home nie zapisuje nazwy Twojego komputera i nie zbiera danych dotyczących lokalizacji urządzenia. Aplikacja Folding@Home wykorzystuje jedynie moc obliczeniową procesora oraz łącze internetowe, do którego jesteś podłączony.