Korzyści dedykowanego adresu IP strony internetowej

Korzyści dedykowanego adresu IP strony internetowej

NordWood Themes/unsplash.com

Każdy użytkownik sprzętu mobilnego w połączeniu z siecią internetową posiada unikatowy numer identyfikacyjny. Mowa o protokole internetowym, za pośrednictwem którego możliwy jest dostęp do zarządzanej witryny internetowej. W artykule dowiesz się, dlaczego coraz większą popularność cieszą się dedykowane IP oraz co dowodzi o ich wyjątkowości. Nie czekaj dłużej, sięgnij po lekturę przygotowanego wpisu!

Informacje dla początkujących – czym właściwie jest adres IP?

Czym dla internauty jest adres IP? To internetowy, unikatowy adres, za pośrednictwem którego komputery mogą go zidentyfikować w odmętach Internetu. Jest on kompatybilny z różnymi sprzętami elektronicznymi oraz przyjmuje formę cyfr, które kolejno są oddzielone kropkami (np. 132.176.0.1.). Ten cyfrowy zapis jest przyznawany przez dostawców Internetu i może przybrać formę stałą (statyczną) bądź zmienną (dynamiczną).

Sprawdź: Niezbędne strategie marketingowe B2B

Godny przeciwnik: dedykowany vs. współdzielony protokół internetowy

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre sformułowania mogą budzić wątpliwości, dlatego zdecydowaliśmy się w jak najprostszy sposób wyjaśnić, dedykowany adres IP co daje dla użytkownika oraz czym wyróżnia się od współdzielonej strony WWW. Współdzielony adres IP to taki, który jest użytkowany przez wiele stron internetowych w obszarze jednej platformy w sieci. Ta opcja jest najchętniej wykorzystywana w obrębie pakietów hostingowych celem realizacji wymogów natury stricte technicznej (np. w obrębie użytkowania witryny internetowej). Wybór współdzielonego adresu IP sprawdza się wśród początkujących przedsiębiorców.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli chodzi o dedykowany adres IP. Jego funkcjonalność bazuje na tym, że wskazana usługa posiada własny adres i co więcej – może skorzystać z niego w ramach wszystkich domen hostingu. To również gwarancja tego, że wskazany adres jest w posiadaniu jednego użytkownika.

Dlaczego warto zdecydować się na dedykowany adres IP witryny WWW?

Jeśli nie wiesz, jakie ma dedykowany adres IP korzyści, to warto, abyś je poznał i przyswoił, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na dynamicznym rozwoju własnej działalności w sieci internetowej.

Numer 1. Bezpośredni i szybszy dostęp do zarządzanej witryny. Zdarzają się sytuacje, w których pozyskanie adresu HTTP do swojej strony to konieczność. Nie musisz dysponować domeną, aby przekierować się na serwis, ponieważ dedykowany numer IP daje Ci taką możliwość.

Numer 2. Renoma użytkującego numer dedykowany. Mowa tu o nieprzewidywalnych, często fatalnych w skutkach działaniach negatywnie oddziałujących na usługę e-mailingową. Pojawiają się incydenty, w których internauci korzystający z hostingu współdzielonego zostają ukarani za spamowanie bądź inne nieetyczne aktywności w wirtualnym świecie. To jednocześnie niekorzystnie wpływa na niewinnych użytkowników tego samego serwera. Stąd potrzeba skorzystania z dedykowanego numeru, który chroni przed wspomnianymi nadużyciami.

Źródło: LinkedIn Sales Solutions/unsplash.com

Numer 3. Posiadanie własnego certyfikatu SSL. Dysponując dedykowanym numerem IP, zyskujesz dodatkową możliwość instalacji na tym adresie certyfikatu zapewniającego szyfrowanie poczty we własnej domenie.

Numer 4. Efektywniejszy mailing. Zarządzający biznesem w sieci chcą, aby ich firmy były postrzegane jako maksymalnie wiarygodne. Realizując wysyłkę newsletterów do potencjalnego grona klientów, zaopatrzenie się w dedykowany adres zwiększa szansę na wyzbycie się niepożądanej reakcji ze strony filtrów antyspamowych. Listy elektroniczne docierają do grupy docelowej bez żadnych przeszkód.

Co wspólnego ma SEO z dedykowanym numerem IP?

Determinantów w pozycjonowaniu witryn internetowych można znaleźć naprawdę wiele. Można doszukać się pewnej zależności pomiędzy stronami mniej wartościowymi z perspektywy algorytmów, które posiadają współdzielony adres IP, a tymi, które wkradły się w łaski robotów indeksujących i dysponują indywidualnym, dedykowanym numerem IP.

Wchodząc na grząski grunt dotyczący korelacji hosting SEO IP, warto zrozumieć działanie wyszukiwarek. Nie jest to zadanie łatwe i w pełni możliwe, ponieważ czynników wpływających na uplasowanie się strony na samym szczycie rankingu Google jest naprawdę wiele. Jednym z nich może być, ale nie musi – dedykowany adres IP. Nie ma stuprocentowej gwarancji tego, że dysponowanie indywidualnym protokołem internetowym sprawi, że prowadzona przez Ciebie strona zostanie wyeksponowana. SEO to dość zawiły proces, który nie poprzestaje na analizie jednego elementu, a pod uwagę bierze wiele zmiennych. Nie można zatem bagatelizować znaczenia dedykowanych numerów IP w kontekście prowadzonych stron.

Sprawdź: Perfekcyjna strona internetowa. Czy istnieje, a jeśli tak, to z czego się składa?

Dedykowany adres IP na wagę złota

Dedykowany adres IP po co użytkownicy decydują się na jego posiadanie w obliczu trudności wiążących się z nabyciem opisywanego numeru? Jednym z kluczowych powodów jest dbałość o rozpoznawalną i cenioną markę, a to zyskasz, inwestując w indywidualny adres IP. To również wartościowy element w całym procesie pozycjonowania witryny internetowej. Zastanawiasz się nad wadami wskazanego rozwiązania? Cóż…jedynym minusem są koszty oraz większe ryzyko zbanowania serwisu wyposażonego w indywidualny numer, jeżeli spotka się on z niezadowoloną grupą internautów. Dodatkowo musisz skumulować swoje wysiłki wokół dbałości o renomę domeny WWW oraz jej bezpieczeństwo, ponieważ zagrażają Ci większe straty w przypadku analizy strony przez osoby zarządzające innymi witrynami.

Chcesz zaskarbić uwagę algorytmów SEO? A może zależy Ci na maksymalnej indywidualności i budowie solidnej marki w sieci? Jedno, tak naprawdę, nie wyklucza drugiego. Zainwestuj swój czas i pieniądze w dedykowany adres IP!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 7
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Podstawowe aspekty witryny, które należy zbadać przed opracowaniem strategii SEO

  Podstawowe aspekty witryny, które należy zbadać przed opracowaniem strategii SEO

  Chcesz rozpocząć przygodę z optymalizacją treści? Koniecznie zbadaj podstawowe elementy swojej witryny. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.
  Joomla – jak zacząć?

  Joomla – jak zacząć?

  Chcesz stworzyć swoją witrynę w CMS Joomla? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zacząć przygodę z tą platformą!
  Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata

  Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata

  Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata niesie ze sobą różnego rodzaju ograniczenia. Czytaj dalej i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować kancelarie.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę