DARMOWY AUDYT SEO

Kto wygra wojnę AI?

Kto wygra wojnę AI?

W dzisiejszym odcinku powiemy między innymi o pojedynku sztucznych inteligencji, który zmieni oblicze internetu, ale najpierw walentynkowy prezent od Google.

Luty miesiącem aktualizacji

Wszystko wskazuje na to, że od początku lutego miały już miejsce aż trzy aktualizacje algorytmu. Pierwsza czwartego lutego, druga 8 i 9, a trzecia – 14. Najprawdopodobniej, bo choć dało się zaobserwować oznaki aktualizacji, to Google niczego jeszcze oficjalnie nie potwierdziło.

Źródła:

https://www.seroundtable.com/february-4th-google-search-ranking-algorithm-update-34859.html

https://www.seroundtable.com/february-8th-9th-google-search-ranking-algorithm-update-34884.html

Bard vs ChatGPT

Internet dosłownie oszalał na punkcie ChatGPT. Nie umknęło to uwadze Microsoftu, który oficjalnie zapowiedział wprowadzenie tej technologii do swoich produktów – w tym przeglądarki Bing. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji w algorytmie wyniki mają być trafniejsze, a odpowiedzi – pełniejsze. Koniec z przewijaniem stron, przeglądarka po prostu odpowie na nasze pytanie. Nowy Bing jest już dostępny, choć póki co w ograniczonej wersji dla testerów.

Co na to wszystko Google? Google przeszło do kontrofensywy i szybko zapowiedziało uruchomienie własnej, analogicznej usługi o nazwie Bard. Firma pochwaliła się nawet działaniem swojego chatbota na filmie. I w rezultacie straciła na wartości 100 miliardów dolarów. Wszystko przez to, że Bard w trakcie wideo-prezentacji udzielił złej odpowiedzi na jedno z pytań, myląc nazwy dwóch teleskopów. Po ujawnieniu błędu akcje Google spadły na giełdzie aż o 9%.

Źródło: https://searchengineland.com/google-launches-bard-its-answer-to-chatgpt-to-trusted-testers-here-is-what-it-looks-like-392729

Google testuje Gray Boxed Snippets

Google testuje nowy sposób wyświetlania snippetów na urządzeniach mobilnych – z opisami na szarawym polu o zaokrąglonych rogach. Nowe, szare tło to jedno, ale meta description ma też większy font i wyświetla się nad tytułem strony, a nie pod nim, jak to było do tej pory. Zmiany konkretne, zobaczymy, czy się przyjmą.

Źródło:

https://www.seroundtable.com/google-gray-boxed-snippets-in-search-34856.html

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Lokalne cytaty – czym są i jaki mają wpływ na pozycjonowanie stron internetowych?
  Lokalne cytaty – czym są i jaki mają wpływ na pozycjonowanie stron internetowych?
  Czym są lokalne cytaty? Jaki mają związek z SEO? Jak wdrożyć je do swojej strategii optymalizacyjnej? To bardzo ważne! Przeczytasz o tym w naszym artykule.
  Jak tworzyć długie treści? – Top 7 wskazówek
  Jak tworzyć długie treści? – Top 7 wskazówek
  Jak zoptymalizować długie artykuły, aby cieszyły się zainteresowaniem odbiorców i zyskały uznanie wyszukiwarek? Dowiesz się tego w naszym artykule!
  Jak hosting wpływa na pozycjonowanie?
  Jak hosting wpływa na pozycjonowanie?
  Co stanowi o stabilności strony w Internecie? Hosting! Ten rodzaj zaplecza technicznego wpływa na cały proces pozycjonowania. O czym warto pamiętać?

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę
   Umów spotkanie